KNESS Polska: rok doświadczenia na polskim rynku

KNESS Polska: rok doświadczenia na polskim rynku
KNESS Polska

KNESS Polska jest oddziałem międzynarodowej grupy kapitałowej KNESS, która powstała na Ukrainie i posiada 13-letnie doświadczenie na rynku energii odnawialnej.

Portfolio Grupy KNESS na Ukrainie obejmuje ponad 1,2 GW wybudowanych elektrowni, z których największa ma moc szczytową 92 MW. Dla porównania: 1,2 GW to około 1390,85 mln kWh rocznej produkcji energii elektrycznej, co wystarczy do zaopatrzenia w „zieloną” energię prawie 2,1 mln osób!

Przez rok działalności na polskim rynku fotowoltaicznym KNESS Polska utworzyła portfel 9 projektów o łącznej mocy 62 MW i została członkiem stowarzyszenia (Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej – Polska PV).

REKLAMA

Głównym obszarem zainteresowania KNESS Polska jest budowa elektrowni fotowoltaicznych na bazie indywidualnych kompleksowych rozwiązań „pod klucz”:

  • farm fotowoltaicznych na gruncie od 1 MW mocy zainstalowanej,
  • komercyjnych instalacji dachowych,
  • elektrowni na własne potrzeby dla klientów biznesowych.

Nasz profesjonalny zespół gwarantuje wsparcie dla klienta na wszystkich etapach realizacji projektu. Kontrahenci zawsze otrzymują przejrzystą informację zwrotną oraz szybkie fachowe doradztwo merytoryczne i techniczne.

Wspólnie z generalnym wykonawcą Electrum Concreo budujemy w Polsce potężną farmę fotowoltaiczną o mocy 35 MW, która zmniejszy emisję CO2 o 37,34 tys. ton rocznie! Projekt ten ma znaczenie dla całej branży OZE w Polsce.

Wcześniej na polskim rynku utrzymywała się stała tendencja do budowy głównie małych elektrowni komercyjnych o mocy do 50 kW (których udział procentowy w strukturze mocy zainstalowanych instalacji fotowoltaicznych w kraju wynosił około 80%), ale podobnych przemysłowych projektów fotowoltaicznych było znacznie mniej.

Wprowadzenie systemu rozliczeń net-billing dla prosumentów, kontynuacja systemu aukcyjnego na lata 2022-2027 oraz inne strategiczne inicjatywy w obszarze energetyki dały więcej możliwości realizacji dużych elektrowni fotowoltaicznych, a co za tym idzie – szybszego rozwoju energii słonecznej w ogóle. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy być częścią transformacji energetycznej w Polsce i szczerze wdzięczni naszym partnerom za wsparcie na naszej wspólnej drodze do ekologicznej przyszłości!

KNESS Polska

Nasze kompleksowe rozwiązania „pod klucz” zapewniają zarządzanie projektem krok po kroku: od wstępnej analizy kosztorysowej i efektywności ekonomicznej projektu oraz przygotowania obiektu do budowy, po dobór i zakup odpowiedniego sprzętu, organizację budowy oraz prace instalacyjne i uruchomienie stacji.

Ponadto nasze rozwiązanie dla farm fotowoltaicznych na własny użytek umożliwia naszym partnerom–klientom zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej, odpowiedzialnej społecznie i środowiskowo, poprzez zainstalowanie czystego źródła wytwarzania energii elektrycznej we własnych przedsiębiorstwach. Główną zaletą farmy fotowoltaicznej na własny użytek jest to, że energochłonne przedsiębiorstwo, oprócz możliwości wytwarzania swoich produktów na czystej energii, obniża dla siebie ostateczny koszt energii elektrycznej i może zainwestować oszczędności w rozwój przedsiębiorstwa. Ponadto posiadanie elektrowni słonecznej jest atutem, który zwiększa kapitalizację biznesu i świadczy o nowoczesności przedsiębiorstwa, oraz wspieraniu standardów ESG, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach.

REKLAMA

KNESS Polska

Podejście do pracy z projektami KNESS Polska opiera się na wieloletnim praktycznym doświadczeniu i rozległej wiedzy specjalistycznej spółki macierzystej KNESS Group, która obejmuje szeroki zakres działalności biznesowej w energetyce odnawialnej i tradycyjnej: od projektowania, produkcji urządzeń energetycznych i budowy farm fotowoltaicznych, po usługi w zakresie eksploatacji i utrzymania obiektów energetycznych, dostarczania i obrotu energią elektryczną, oraz rozliczania i prognozowania wytwarzania.

Spółka posiada również doświadczenie w praktycznych badaniach, rozwoju i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu OZE. Obecnie priorytetem w innowacyjnych badaniach własnego centrum badawczo-rozwojowego jest doskonalenie systemów magazynowania energii, oraz rozwiązań softwarowych dla energetyki, które będą miały znaczenie nie tylko dla Ukrainy i Polski, ale także dla całego świata.

KNESS Polska

Nasze doświadczenie, umiejętność pracy zespołowej oraz własne zaplecze materiałowe i techniczne pozwalają nam realizować strategię „win-win” dla każdego z naszych partnerów i ukierunkować biznes na zrównoważony, dynamiczny i niezależny energetycznie rozwój.

Pracujemy kierując się naszymi kluczowymi i niezmiennymi zasadami: jakością, przejrzystością, odpowiedzialnością w stosunku do każdego z naszych klientów i partnerów biznesowych, dlatego jesteśmy przekonani, że Państwa zaufanie i nasza jedność pomogą pomogą nam w osiągnięciu wspólnego, odnawialnego celu!

Jesteśmy otwarci na współpracę z firmami, partnerami zainteresowanymi rozwojem fotowoltaiki w Polsce! Zespół KNESS Polska będzie obecny na zbliżających się, jubileuszowych, 25. Międzynarodowych Targach Energetyki i OZE (XXV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX), które po raz pierwszy w swojej historii zgromadzą wystawców z trzech kontynentów! Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!

To naprawdę niezwykłe i ważne wydarzenie w obecnym czasie, kiedy branża energetyczna znajduje się na etapie transformacji i kształtowania nowych inicjatyw strategicznych, oraz najnowszych rozwiązań energetycznych, które przyczynią się do rozwoju całej branży. Dlatego wymiana wiedzy pomiędzy firmami na drodze do niezależności energetycznej będzie na tym wydarzeniu szczególnie cenna! 

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.knesspolska.pl/.

 

artykuł sponsorowany