GoodWe prezentuje nowy falownik hybrydowy z awaryjnym zasilaniem

GoodWe prezentuje nowy falownik hybrydowy z awaryjnym zasilaniem
GoodWe

Innowator w produkcji rozwiązań do magazynowania energii, firma GoodWe, rozszerza swoją ofertę o nowe trójfazowe falowniki hybrydowe z zasilaniem awaryjnym w zakresie mocy od 15 kW do 30 kW dla firm i gospodarstw domowych.

Nowa seria falowników hybrydowych ET 15-30 dostępna jest w klasach mocy: 15 kW, 20 kW, 25 kW i 29,9 kW. Dzięki zintegrowanej funkcji zasilania awaryjnego, rozszerzonym możliwościom pracy w trybie wyspowym, redukcji poboru mocy szczytowej oraz zdolności do sterowania obciążeniem, seria ET umożliwia optymalizację autokonsumpcji energii elektrycznej i obniżenie jej kosztów.

Trójfazowe falowniki hybrydowe ET 15-30 są rozwinięciem popularnej serii GoodWe ET 5-10 kWPrąd wejściowy DC zwiększony do 15 A na łańcuch umożliwia dopasowanie do modułów o dużej mocy, co pozwala zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie obiektów na moc z instalacji PV. Dodatkowo inwerter można przewymiarować po stronie DC nawet o 150%, umożliwiając tym samym aplikację nawet w najbardziej wymagających projektach.

REKLAMA

Oprócz wysokiej sprawności, falownik hybrydowy serii ET 15-30 charakteryzuje się wysoką chwilową przeciążalnością w trybie pełnego zasilania rezerwowego (nawet do 36kVA przez 60 sekund w trybie backup). Cecha ta umożliwia nieprzerwaną pracę wybranych obwodów z przełączaniem na tryb awaryjny w standardzie UPS < 10 ms nawet wtedy, gdy zapotrzebowanie na energię elektryczną przekracza moc znamionową falownika.

Co więcej, zastosowana w falowniku funkcja peak shaving, czyli kompensacja pobieranej szczytowej mocy czynnej, pozwala na rozładowywanie magazynu energii w celu obniżenia zapotrzebowania na moc z sieci dystrybucyjnej w okresach szczytowych. Urządzenie pozwala również na obsługę różnych protokołów komunikacyjnych, umożliwiając tym samym integrację z inteligentnym domem, a także jest wyposażone w styk bezpotencjałowy do bezpośredniej współpracy z pompami ciepła (funkcja Smart Grid Ready), zewnętrznymi ładowarkami EV lub innymi dużymi obciążeniami.

Zapewniając najwyższe standardy bezpieczeństwa, dzięki wbudowanemu zabezpieczeniu SPD po stronie DC typu II, seria ET może chronić stronę DC przed wyładowaniami atmosferycznymi i zaoszczędzić na kosztach urządzenia zewnętrznego.

Falownik hybrydowy ET 15-30 może być łączony z magazynami energii o różnej pojemności i różnych marek (lista kompatybilności), w tym z wysokonapięciowym magazynem energii ­– GoodWe Lynx Home F PLUS+. Dzięki możliwości równoległego połączenia do ośmiu wież akumulatorowych, możliwa jest również rozbudowa systemu do 131 kWh, spełniając tym samym rygorystyczne wymagania projektowe – od optymalizacji autokonsumpcji po pracę w trybie rezerwowym.

REKLAMA

Dziś możemy wyraźnie zobaczyć, jak na naszych oczach kształtuje się rynek fotowoltaiki 2.0. Mimo niepewności, klienci w Polsce inwestują w coraz ciekawsze i inteligentne rozwiązania, które potrafią dostosować się do najróżniejszych wymagań, a producenci nieustannie prześcigają się w dostarczaniu najbardziej optymalnych i innowacyjnych urządzeń. To, że nasze rodzime firmy nie uległy załamaniu, jest ich wyłączną zasługą. Instalatorzy szkolą się i przestają być tylko monterami, a zaczynają patrzeć holistycznie na potrzeby klientów. Przyszłość spełnia się na naszych oczach. A my jesteśmy na nią gotowi – dodaje Daniel Moczulski, CEE Territory Manager w GoodWe Europe GmbH.

Połączenie fotowoltaiki i magazynowania energii ma już ugruntowaną pozycję jako przyszłościowe rozwiązanie dla gospodarstw domowych. W ślad za tym rynek komercyjnych systemów do magazynowania energii czeka wyraźny wzrost, a GoodWe rozszerza swoją ofertę o kompleksowe rozwiązania, aby dostosować się do nowych wymagań klientów. W najbliższym czasie zaprezentowany zostanie m.in. nowy falownik hybrydowy w zakresie mocy 50-100kW, analogowy inwerter akumulatorowy (tzw. retrofit) oraz kompatybilny magazyn energii do zastosowań komercyjnych.

GoodWe jest uznanym globalnym producentem falowników fotowoltaicznych i systemów do magazynowania energii, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju (kod giełdowy: 688390). Przy łącznej dostawie ponad 2mln inwerterów i 35GW zainstalowanych mocy w ponad 100 krajach na całym świecie, szerokie portfolio rozwiązań fotowoltaicznych producenta od 0,7 kW do 250 kW dla domów, firm i wielkoskalowych projektów, gwarantuje wyjątkową elastyczność, wysoką wydajność i niezawodną jakość. GoodWe zatrudnia ponad 4000 pracowników w 20 różnych krajach i jest w TOP 5 największych producentów falowników sieciowych (on-grid), a także w TOP 3 producentów falowników hybrydowych na świecie według Wood Mackenzie.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://pl.goodwe.com/

Kontakt w Polsce:
marketing.emea@goodwe.de

 

artykuł sponsorowany