Największa dachowa instalacja PV w Niemczech na hali EDEKA

Największa dachowa instalacja PV w Niemczech na hali  EDEKA
RECA SOLAR

Firma RECA SOLAR na dachach zlokalizowanego w Magdeburgu centrum logistycznego Edeka zbudowała instalację fotowoltaiczną o mocy 9,1 MWp. Obecnie jest to największa dachowa instalacja PV w Niemczech. Projekt został niedawno oficjalnie oddany do użytku.

Powierzchnia nowo wybudowanego dachu centrum logistycznego wynosząca około 45 000 m2 została w całości pokryta panelami fotowoltaicznymi. Projekt był realizowany w dwóch etapach, a budowa z przerwą pomiędzy nimi trwała 10 miesięcy.

Firma RECA SOLAR zainstalowała w sumie 23 716 modułów fotowoltaicznych o mocy 375 W: Phono Solar (11 466 sztuk) oraz Risen Energy RSM40-8-400M (12 250 sztuk). Do budowy zostały zastosowane falowniki chińskiej firmy Sungrow oraz niemieckiego KACO. Instalacja PV będzie dostarczała ponad 8,7 GWh energii odnawialnej rocznie. W liczbach oznacza to, że rocznie będzie można zaopatrzyć w energię elektryczną nawet do 4600 gospodarstw domowych i zmniejszyć emisję CO2 o około 6000 ton.

REKLAMA

RECA SOLAR

– Projekt ten jest dobrym przykładem wykorzystania w pełni powierzchni dachowej dużego obiektu komercyjnego dla osiągnięcia niezależności energetycznej. Mam nadzieję, że posłuży on za wzór dla wielu kolejnych projektów – mówi Marcin Sajewicz, CEO RECA SOLAR.

Edeka to jedna z największych niemieckich korporacji biznesowych typu holdingowego, obecnie jej udział w rynku szacowany jest na ponad 26 proc. Posiada ponad 4100 sklepów, od niewielkich punktów handlowych w oficynach kamienic po hipermarkety prowadzące działalność pod szyldem Edeka.

RECA SOLAR

REKLAMA

RECA SOLAR jest wiodącym wykonawcą instalacji komercyjnych na terenie Niemiec i Austrii. RECA realizuje projekty na obiektach średnio- i wielkopowierzchniowych, na obiektach komercyjnych o mocach do nawet 10 MW. O sukcesach RECA SOLAR świadczy wiele zrealizowanych komercyjnych projektów na dachach znanych niemieckich marek, takich jak Edeka, REWE, Bosch. Firma dostarcza również konstrukcje naziemne.

RECA SOLAR

Dane dotyczące komponentów zastosowanych w projekcie:

1 etap – moduły Phono Solar 375 W (liczba modułów: 11 466 sztuk)
2 etap – Risen Energy RSM40-8-400M (liczba modułów 12 250 sztuk)
Razem: 23 716 sztuk paneli fotowoltaicznych
Falowniki Sungrow 250kW – 15 sztuk
Falowniki Kaco 155kW – 24 sztuk

Konstrukcja: wschód zachód.

Więcej informacji: http://reca-solar.com

 

artykuł sponsorowany