Moduł Jolywood z ogniwami TOPCon zapewni więcej energii

Moduł Jolywood z ogniwami TOPCon zapewni więcej energii
Jolywood

Dane z Chińskiej Krajowej Platformy Przechowywania Energii Fotowoltaicznej i Innej potwierdzają: moduł fotowoltaiczny bazujący na ogniwch TOPcon typu N zapewnia lepszą sprawność przemiany światła słonecznego w energię elektryczną.

Obecnie w branży fotowoltaicznej dostępnych jest wiele rodzajów modułów. Który z nich zapewnia większą produkcję energii? Na postawie badań z trzech pierwszych kwartałów 2022 roku Chińskiej Krajowej Platformy Eksperymentalnej Przechowywania Energii Fotowoltaicznej i Innej, stwierdzono, że moduł z ogniwami o wysokiej wydajności typu N generuje więcej energii. Moduł z ogniwami TOPcon typu N odznacza się najwyższą produkcją energii, a kolejne miejsce zajmuje moduł z ogniwami IBC typu N.

Jolywood jest pionierem w rozwoju technologii TOPcon typu N i znajduje się w pierwszej grupie producentów paneli fotowoltaicznych w rankingu Bloomberga. Obecnie Jolywood prowadzi inwestycje w technologię TOPcon typu N. Eksperci firmy pracują nad technologią J-TOPcon 2.0 oraz dążą do jej jak najszybszej aktualizacji do wersji J-TOPcon 3.0.

REKLAMA

Moduły fotowoltaiczne Jolywood charakteryzują się niskim współczynnikiem temperaturowym, wysoką wydajnością i dużą mocą wyjściową, dwustronnością, wysoką niezawodnością i niską degradacją w porównaniu z innymi typami modułów. Mogą generować więcej energii w takich samych warunkach.

Jolywood samodzielnie opracowała technologię J-TOPcon 2.0 opartą na braku uzwojenia i domieszkowaniu na miejscu itp., co sprawia, że wydajność ogniw znacznie wzrosła. Aktualnie najwyższa wydajność ogniw znajdujących się w produkcji masowej sięga 24,8%. Ponadto wydajność laboratoryjna ogniwa Jolywood 182 mm typu N przekraczała 26,1% w listopadzie!

W pierwszych trzech kwartałach 2022 r. dane z badań wykazują, że tylna strona modułu Jolywood posiadała największe napromieniowanie w grupie w warunkach zachmurzenia.

REKLAMA

Empiryczne dane pokazują, że moduły o wysokiej wydajności z ogniwami typu N mają najlepszą wydajność wytwarzania energii – zwłaszcza moduły TOPcon typu N. Technologia TOPcon typu N oznacza brak zanieczyszczenia LETID/LID, niższy współczynnik temperatury, lepszą wydajność w zakresie zapobiegania degradacji wywołanej przez potencjał i dłuższy okres eksploatacji. Ponadto technologia TOPcon typu N nie ma również wady B-O. Ta technologia będzie wytyczać przyszły kierunek rozwoju technologii modułowej.

Jako lider w branży fotowoltaicznej, Jolywood będzie nadal produkować wysokiej jakości produkty i promować globalną transformację energetyczną na świecie.

 

Kontakt:

bazylczuk.a@jolywood.cn
info@jolywood.cn

  

artykuł sponsorowany