Pagra zainstaluje fotowoltaikę i pompy ciepła za prawie 4 mln zł

Pagra zainstaluje fotowoltaikę i pompy ciepła za prawie 4 mln zł
fot. Pagra

Spółka specjalizująca się w instalacjach fotowoltaicznych dla biznesu i jednostek samorządu terytorialnego oraz realizacji projektów ESCO poinformowała o podpisaniu umów o łącznej wartości 3,8 mln zł. W ich efekcie powstaną elektrownie PV o łącznej mocy ponad 0,5 MW i zainstalowanych zostanie 10 pomp ciepła.

Pagra w ramach jednej z podpisanych umów zrealizuje instalację fotowoltaiczną na 21 obiektach (łączna moc 375 kWp) dla gminy Doruchów i zainstaluje na jej terenie 10 pomp ciepła. Druga umowa zawarta została z firmą Global24 i przewiduje wykonanie elektrowni PV o mocy 150 kWp.

W dobie wciąż rosnącego zainteresowania fotowoltaiką klienci poszukują sprawdzonych i doświadczonych w realizacji projektów firm, które mają odpowiedni know-how i zasoby, by sprawnie wdrażać projekty w określonych warunkach i horyzoncie czasowym – mówi Kornel Dybul, prezes spółki Pagra.

REKLAMA

– Zgodnie z naszą strategią rozwoju dobrze się przygotowaliśmy do zwiększonego zapotrzebowania na nasze usługi, zarówno od strony kadr, jak i zaplecza techniczno-technologicznego. Jednocześnie mamy kapitał, który pozwala nam sprawnie wdrażać obecne oraz ubiegać się o realizację nowych projektów. Będziemy sukcesywnie podpisywać kolejne umowy, w tym z jednostkami samorządu terytorialnego, co przełoży się na znaczący wzrost realizowanych projektów w 2023 roku – zapowiada Dybul.

REKLAMA


Na fali wzrostowej

Pagra specjalizuje się w projektach dla przedsiębiorstw i samorządów. W 2022 roku planuje osiągnąć ponad 51-proc. wzrost przychodów. Do 2023 roku zamierza zrealizować instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 19,7 MW. Jednocześnie spółka rozwija również wielkoskalowe projekty fotowoltaiczne, planując do końca 2025 roku zbudować własny portfel kilkuset megawatów projektów farm fotowoltaicznych.

Poza wykonawstwem spółka oferuje też finansowanie instalacji fotowoltaicznych dachowych lub naziemnych w formule ESCO. Wobec rosnących celów Komisji Europejskiej co do udziału energii odnawialnej w miksie energetycznym, a także w związku z szybkim rozwojem rynku i konsekwentnym wdrażaniem przyjętego modelu biznesowego Pagra planuje dalszy wzrost, prowadzący do przychodów na poziomie około 75–80 mln zł w 2025 roku.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.