Europejski fundusz zainwestuje miliony w PV. Także w Polsce

Europejski fundusz zainwestuje miliony w PV. Także w Polsce
fot. Markus Spiske/Unsplash

Europejski inwestor infrastrukturalny Marguerite uruchamia ogólnoeuropejską platformę inwestycyjną dla projektów fotowoltaicznych. W spółkę celową realizującą przedsięwzięcie włoży do 60 mln euro ze swojego najnowszego funduszu Marguerite III.

Celem nowej platformy (Pan-European Solar Development Platform) jest zbudowanie w ciągu najbliższych 6 lat portfela ponad 2 GW mocy w projektach fotowoltaicznych rozwiniętych i będących w fazie rozwoju. Fundusz zamierza w wybranych krajach europejskich rozwijać aktywa PV na skalę przemysłową. 

Nowa platforma ma się koncentrować na projektach typu greenfield na kilku rynkach docelowych: we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Austrii i Polsce. Zespół zarządzający nową spółką tworzyć będą eksperci ds. OZE Josef Kastner i Chloé Durieux.

REKLAMA

W tym sektorze wymagane są znaczne inwestycje, ale brakuje skupienia się na początkowej części łańcucha wartości: rozwoju projektów. Nasze partnerstwo z Josefem i Chloé w połączeniu z naszą obecnością w Europie i znajomością sektora pozwoli nam szybko dostosować się do tego rynku i zainwestować w wysokiej jakości aktywa, które wygenerują znaczną wartość dla naszych inwestorów i przyszłych klientów – powiedział Guillaume Rivron, partner w Marguerite.

Strategia Marguerite

REKLAMA

Nowa inwestycja wpisuje się w strategię Marguerite, która polega na finansowaniu infrastruktury przyczyniającej się do łagodzenia zmian klimatycznych i adaptacji do nich. Platforma jest uzupełnieniem wcześniejszej inwestycji funduszu Marguerite II w niezależnego producenta energii – ZE Energy – który opracowuje, buduje i obsługuje hybrydowe elektrownie fotowoltaiczne i magazyny energii w całej Europie.

Cieszymy się, że możemy rozpocząć tę inicjatywę przy finansowym i strategicznym wsparciu Marguerite i zademonstrować nasze zaangażowanie w opracowywanie wysokiej jakości projektów, które pozytywnie wpłyną na społeczności – skomentował Josef Kastner, dyrektor generalny platformy.

Rozwój to działanie zorientowane na człowieka i oparte na współpracy, które wymaga odporności i poświęcenia. Chętnie wykorzystamy nasze wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, aby zbudować zmotywowany zespół, którego wspólnym celem jest przyczynienie się do rozwoju energii odnawialnej, z korzyścią dla wszystkich interesariuszy – dodała Chloé Durieux, dyrektor ds. rozwoju platformy.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.