Moduły premium Jolywood w dystrybucji Xene P.S.A.

Moduły premium Jolywood w dystrybucji Xene P.S.A.
Xene P.S.A.

W ostatnim kwartale 2022 r. dystrybutor liderów OZE – spółka Xene P.S.A. – podpisała umowę na dystrybucję modułów fotowoltaicznych z jednym ze światowych liderów produkcji paneli na świecie firmą Jolywood Solar Technology. Umowa określa zasady bezpośredniej współpracy w Polsce oraz na rynkach zagranicznych, na których aktywnie działa Xene. Kontrakt na rok 2023 zakłada zakupy na poziomie kilkudziesięciu MW paneli w technologii N-type.

Xene P.S.A. to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się dystrybucją produktów pochodzących od liderów w swoich kategoriach z branży OZE. Firma działa w Polsce i na wybranych rynkach UE, takich jak: Niemcy, Rumunia czy kraje Beneluksu. Klientami Xene są duże firmy instalacyjne, firmy regionalne i ekipy instalacyjne, które obsługują segment B2C, B2B oraz wykonawcy farm PV.

REKLAMA

Wojciech Kłosowski

Niezmiernie miło nam powitać w naszej ofercie tak dużego i znanego producenta paneli, jakim niewątpliwie jest firma Jolywood, jeden z liderów jakościowych na świeci – mówi Wojciech Kłosowski, CEO Xene P.S.A. – Ważnym celem strategicznym poszerzenia oferty na 2023 rok było zakontraktowanie najnowocześniejszych modułów, które wyróżniają się niezawodnością potwierdzoną przez ponadstandardową gwarancję w kategorii. Wszystkie panele tej marki znajdujące się w naszej dystrybucji mają 25-letnią gwarancję produktową. To, co chciałbym szczególnie podkreślić, to fakt, że Jolywood od wielu lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania i jest jednym z liderów technologii N-type. Potwierdza to nasze ambicje posiadania w ofercie produktów najwyższej jakości, innowacyjnej technologii i w konkurencyjnych dla naszych klientów cenach – podsumowuje Wojciech Kłosowski.

Firma Jolywood powstała w 2008 r. jako producent ogniw i modułów fotowoltaicznych. Od 2020 r. wdrożyła do produkcji globalnej ogniwa w technologii N-type J-TOPCon. Specjalizuje się w modułach Bifacjal zarówno na instalacje domowe, przemysłowe jak i farmy fotowoltaiczne. Producent znajduje się na liście TIER1 Bloomberg’a oraz zdobywa liczne nagrody międzynarodowe.

Solidne, wysokowydajne panele fotowoltaiczne typu szkło-szkło firmy Jolywood mają szczególnie wysoką wydajność modułu i mniejszą degradację niż konwencjonalne ogniwa słoneczne typu P. Oferują również lepszy współczynnik temperaturowy i współczynnik dwustronny. Tylna strona modułów może osiągnąć 80 procent wydajności strony przedniej, dzięki czemu moduły są aktywne po obu stronach, co zapewnia zwiększoną wydajność energetyczną. Jolywood Solar dostarczył ponad 5 GW modułów i ogniw słonecznych typu N do ponad 50 krajów i znalazły wielu klientów na całym świecie. Od wielu lat zajmuje się badaniami i rozwojem, innowacyjnej technologii TOPCon PV.

Firma Jolywood została niedawno nagrodzona tytułem „Top Brand PV 2022” przez EUPD Research, renomowaną firmę badawczą rynku z siedzibą w Bonn w Niemczech. Nagroda „Top PV Brand 2022” przyznawana przez EUPD Research jest wysoko ceniona w branży fotowoltaicznej. Moduły weryfikowane są zgodnie z surowymi kryteriami Global PV Installer Monitor. W ankiecie bierze udział tysiące instalatorów, którzy oceniają rozpoznawalność marki, wydajność produktów i jakość oferowanych przez producentów usług.

Xene P.S.A.

Główny produkt Niwa, wyposażony jest w połówkowe ogniwo 182 mm, oparte na najnowszej technologii N-typu J-TOPCon 2.0 opracowane przez zespół badawczo-rozwojowy Jolywood Solar. Zalety to przede wszystkim duża moc, wysoki zysk generowania, niski współczynnik degradacji i 25-letnia gwarancja produktowa. Moduł Niwa sprawdza się w skrajnych warunkach temperaturowych i może pracować w temperaturze 70℃, dzięki doskonałemu współczynnikowi temperaturowemu.

REKLAMA

Jako dystrybutor komponentów do instalacji fotowoltaicznych i HVAC wybieramy do swojej standardowej oferty różne nowości technologiczne tak, aby zawsze podążać za trendami rynku PV – mówi Łukasz Stolarz, menadżer produktu fotowoltaika Xene P.S.A. – Moduły N-type firmy Jolywood to świetny wybór dla klientów, którzy poszukują produktów premium dających doskonałe rezultaty w produkcji energii w przystępnej cenie.

Andrzej Bazylczuk

Na rynku paneli fotowoltaicznych dokonują się nieustanne zmiany technologiczno-produktowe. Zmieniają się przede wszystkim moce i modele paneli, zmieniają się liderzy sprzedaży paneli w Polsce i na całym świecie. Nie zmieniają się jednak trendy. A te jasno wskazują, że wiodącą technologią paneli w tegorocznej sprzedaży będą panele N-type o wysokiej jakości i sprawności produkcyjnej – komentuje Andrzej Bazylczuk, CEE Sales Manager Jolywood w Polsce. – Powody są oczywiste konsumenci poszukują coraz sprawniejszych i wydajniejszych rozwiązań do produkcji energii elektrycznej. Jolywood jako światowy lider w produkcji paneli N-type Bifacjal oraz komponentów do produkcji tych paneli planuje zdecydowanie umocnić swoją pozycję i zwiększyć udziały rynkowe w Polsce i Europie. Wierzymy, że dzięki portfelowi wysokowydajnych produktów oraz pomocy i wsparciu partnerów handlowych, w tym oczywiście firmy Xene P.S.A., jesteśmy w stanie zrealizować nasze cele – dodaje Andrzej Bazylczuk. 

Kontakt:

marketing@xene.pl

O Xene PSA:

Xene PSA to prężnie rozwijająca się firma zajmująca się dystrybucją komponentów fotowoltaicznych oraz innych produktów OZE w Polsce i na wybranych rynkach UE, takich jak: Niemcy, Rumunia czy kraje Beneluksu.

Firma Xene PSA dystrybuuje światowej klasy produkty, takie jak moduły fotowoltaiczne, inwertery, banki energii, systemy konstrukcyjne, pompy ciepła, ładowarki do samochodów elektrycznych czy klimatyzatory bezpośrednio od topowych producentów, m.in. Canadian Solar, Jolywood, Solax, Solplanet, Bosh, Daikin, oferując kompleksowe doradztwo na każdym etapie inwestycji. Zespół Xene PSA posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii i realizacji kompleksowych inwestycji w fotowoltaikę i stale poszukuje innowacji, które przyspieszą rozwój zielonej energii. Dzięki temu gwarantuje klientom pewność i bezpieczeństwo podczas realizacji każdego rodzaju inwestycji – od mikroinstalacji i rozwiązań dla biznesu, przez produkty uzupełniające, aż po budowę potężnych elektrowni w postaci farm fotowoltaicznych. Baza klientów w Polsce i za granicą przekroczyła tysiąc firm i stale rośnie.

 

artykuł sponsorowany