Na Lubelszczyźnie powstaje kolejna farma fotowoltaiczna

Na Lubelszczyźnie powstaje kolejna farma fotowoltaiczna
Q-Cells press

Powstaje kolejna farma fotowoltaiczna na Lubelszczyźnie. Po uruchomionej w ubiegłym tygodniu farmie fotowoltaicznej w Bordziłówce (gm. Rossosz) kolejną farmą PV w woj. lubelskim będzie instalacja powstająca w miejscowości Wolica, w gminie Abramów. 

Kilka dni temu informowaliśmy na portalu Gramwzielone.pl o uruchomieniu największej farmy fotowoltaicznej w woj. lubelskim. Moc uruchomionej właśnie farmy fotowoltaicznej w gminie Rossosz wynosi 1,4 MWp. Czytaj więcej o tej inwestycji w artykule: Uroczyste otwarcie największej farmy fotowoltaicznej na Lubelszczyźnie.

Kolejną farmą fotowoltaiczną w woj. lubelskim będzie projekt, którego budowa rozpoczęła się w miejscowości Wolica (gm. Abramów). Farma fotowoltaiczna w Wolnicy zostanie zlokalizowana na terenie 1,5 ha, na którym staną panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 798 kWp. 

REKLAMA

Inwestor, firma SolisEnergy, zapewnia, że moduły PV, które zostaną zastosowane na farmie fotowoltaicznej w Wolicy, dostarczy polski producent BrukBet Solar. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Chroscinski Solartechnik. 

REKLAMA

Firma SolisEnergy jest beneficjentem konkursu mającego na celu dofinansowanie inwestycji w odnawialne źródła energii, który zorganizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. lubelskiego na lata 2007-2013. 

Na budowę farmy fotowoltaicznej w Wolicy inwestor pozyskał unijną dotacje w wysokości 2,245 mln zł. 

Zobacz pełną listę beneficjentów konkursu na dotacje na OZE zrealizowanego w ramach RPO dla woj. lubelskiego na lata 2007-2013 [PDF]. 

gramzielone.pl