Szwajcarzy będą produkować ogniwa fotowoltaiczne o sprawności 22%

Szwajcarzy będą produkować ogniwa fotowoltaiczne o sprawności 22%
Meyer Burger press

Szwajcarska firma Meyer Burger specjalizująca się w produkcji linii do wytwarzania ogniw i paneli fotowoltaicznych poinformowała o uruchomieniu pilotażowej linii do produkcji krystalicznych ogniw fotowoltaicznych w technologii HJT (heterojunction). Szwajcarzy zapewniają, że produkowane na niej ogniwa PV będą osiągać sprawność 22%. 

Pilotażowa linia produkcyjna o potencjale 600 kW została uruchomiona przez Meyer Burger w szwajcarskim mieście Neuchatel we współpracy ze szwajcarskim instytutem CSEM. 

Meyer Burger chce udowodnić, że technologia HJT, która umożliwia podniesienie sprawności ogniw krystalicznych, osiągnęła dojrzałość i jest gotowa do wdrożenia na rynku. 

REKLAMA
REKLAMA

Szwajcarzy zapewniają, że standardowe ogniwa krystaliczne produkowane w technologii HJT mogą osiągać sprawność rzędu 22%. Do tej pory udało im się juć wyprodukować standardowy monokrystaliczny moduł fotowoltaiczny złożony z 60 regularnych ogniw wykorzystujących technologię HJT, którego sprawność wyniosła 20%, dzięki czemu osiągnięto moc moduły na poziomie 327 W. 

Testowa linia do produkcji ogniw PV w technologii HJT została uruchomiona przy wsparciu funduszy udostępnionych przez szwajcarski rząd i władze Neuchatel. 

gramwzielone.pl