Dystrybutor modułów PV i pomp ciepła podwoił zysk

Dystrybutor modułów PV i pomp ciepła podwoił zysk
Michał Sochacki

Notowana na rynku NewConnect spółka BeeIN zakończyła 2022 rok zyskiem wynoszącym ponad 2,6 mln zł netto. W zapewnieniu dobrych wyników w kolejnych kwartałach spółce ma pomóc podpisanie pod koniec ubiegłego roku dużego kontraktu na zakup paneli fotowoltaicznych marki Leapton Energy.

W czwartym kwartale 2022 roku BeeIN odnotował 9,58 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec wyniku na poziomie 11,94 mln zł w trzecim kwartale ub.r. Kwartalny zysk netto firmy wyniósł 156 tys. zł. We wcześniejszym kwartale BeeIN zanotował swój najlepszy zysk netto na poziomie 1,54 mln zł.

W całym 2022 roku firma notowana na NewConnect miała 32,34 mln zł przychodów wobec 17,46 mln zł przychodów w roku 2021 oraz 5,8 mln zł w roku 2020.

REKLAMA

Roczny zysk netto BeeIN wyniósł 2,6 mln zł i był wyższy od zysku z wcześniejszego roku (1,18 mln zł) i sprzed dwóch lat (284 tys. zł).

Ceny paneli spadną o 10 procent

REKLAMA

W komunikacie na temat najnowszych wyników finansowych BeeIN podkreśla zawarcie kontraktu o wartości przekraczającej 100 mln zł z Leapton Energy na zakup paneli fotowoltaicznych, które będzie dystrybuować spółka.

Podpisanie tej umowy na zapewnić BeeIN utrzymanie ciągłości dostaw oraz pozwolić na zoptymalizowanie kosztów transportu. Przełożyć się ma to również na zwiększenie przewag konkurencyjnych BeeIN dzięki zmniejszeniu o 10 proc. ceny paneli fotowoltaicznych Leapton od stycznia 2023 r. względem cen z ubiegłego roku.

– Z radością odnotowaliśmy zakończenie kolejnego satysfakcjonującego kwartału, który przyniósł nam dodatnie wyniki. Jesteśmy zmotywowani do wytężonej pracy w roku 2023 i jednocześnie z optymizmem patrzymy na coraz szersze perspektywy rozwoju, które rysują się przed BeeIN. Liczymy na to, że niebawem zakomunikujemy naszym inwestorom kolejne dobre wieści dot. realizacji kamieni milowych z zaplanowego rozwoju spółki – mówi Michał Sochacki, prezes BeeIN.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.