Nowa duża farma fotowoltaiczna w powiecie chodzieskim

Nowa duża farma fotowoltaiczna w powiecie chodzieskim
Windmatik

Pod koniec listopada 2022 r. Dalasina Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie uruchomiła swoją pierwszą farmę fotowoltaiczną o mocy 9,969 MW w gminie Margonin, powiat chodzieski, województwo wielkopolskie. 

Jest to jedna z większych farm słonecznych w tym regionie kraju i ma ona wyprodukować w ciągu roku ponad 10 000 MWh.

Farma zajmuje powierzchnię ponad 14 ha. Prace budowlane nad farmą ruszyły w drugiej połowie 2021 r. i w trakcie prac zainstalowano na farmie ponad 22 000 sztuk paneli i 48 inwerterów, 5 smartloggerów oraz kilkaset kilometrów linii kablowych, przewodów łączących panele, inwertery, stacje oraz łączących samą farmę do miejsca przyłączenia do sieci do stacji GPZ. Przy budowie zastosowano panele firmy Sharp Electronics GMBH model NUJD445.

Wartość inwestycji to ponad 30 mln  zł i została ona zrealizowana ze środków własnych spółki, a także z kredytu inwestycyjnego udzielonego przez konsorcjum banków: SGB Bank S. A. oraz Piastowskiego Banku Spółdzielczego w Janikowie. Jest to już kolejne wspólne przedsięwzięcie z branży odnawialnych źródeł energii zrealizowane przy współpracy z tymi bankami spółdzielczymi.

Dalasina Sp. z o.o. to polski inwestor z grupy Windmatik, która funkcjonuje na rynku OZE ponad 15 lat. Grupa ta posiada w swoim portfolio instalacje odnawialnego źródła energii o mocy ponad 27 MW, w tym 10 turbin wiatrowych o łącznej mocy 17,4 MW położonych w gminie Witkowo, Błaszki, Sobolew, Drzewica oraz Janikowo.

Obecnie grupa Windmatik rozpoczyna prace nad swoją kolejną farmą fotowoltaiczną zlokalizowaną w powiecie poznańskim, a także uzyskuje ostatnie dokumenty potrzebne do wybudowania farmy fotowoltaicznej w powiecie bydgoskim by rozwijać swój portfel OZE. Projekty te będą także oparte na panelach i rozwiązaniach Sharp Electronics GMBH.

Grupa Windmatik chce na bieżąco zwiększać swoje portfolio odnawialnych źródeł energii.

www.windmatik.com

 

artykuł sponsorowany