zielona-enegia.com zapewnia sprzedaż ratalną i gwarancję produkcji z fotowoltaiki

zielona-enegia.com zapewnia sprzedaż ratalną i gwarancję produkcji z fotowoltaiki
archiwum zielona-energia.com / instalacja PV – Przedsiębiorstwo Turystyczne Duet Maciej Niegolewski

Rosnące ceny energii stały się zmorą firm, rolników prowadzących produkcję oraz wspólnot mieszkaniowych. To właśnie na tych grupach chce skupić się zielona-energia.com, która w ubiegłym roku dołączyła do portugalskiej Grupy EDP, dzięki czemu nabiera coraz większego rozpędu na polskim rynku. Firma zapowiada, że jako jedna z nielicznych na rynku PV będzie oferować gwarancję produkcji energii, a w połowie roku wprowadzi ratalny system realizowania inwestycji, co ma zwiększyć dostępność instalacji PV dla firm. zielona-energia.com powiększa swój zespół, a jej cel na 2023 rok to instalacja 30 MWp mocy.

 

Polacy w fotowoltaice widzą szanse na tańszy prąd

Narodowy Bank Polski już w listopadzie ubiegłego roku pisał, że w I kwartale 2023 roku wzrost cen energii będzie na poziomie 39 proc. w ujęciu rocznym. W „Raporcie o inflacji” analitycy banku centralnego wskazywali, że będzie to najwyższy prognozowany wzrost w tej kategorii, w horyzoncie sięgającym do końca 2025 roku. W kolejnych kwartałach 2023 roku wskaźnik ten ma się obniżać – do 20,7 proc., 14,3 proc., i 10,3 proc. Szacunki NBP wskazywały, że z kolei w 2022 roku, ceny energii miały iść w górę o ok. 30,5 proc.

To, że Polacy chcą uciec przed drożejącym prądem widać także w statystykach dotyczących energii bezemisyjnej, a szczególnie fotowoltaiki. Z danych Agencji Rynku Energii wynika, że w ubiegłym roku fotowoltaika stanowiła 53,8 proc. mocy zainstalowanej w OZE. Energia słoneczna odpowiadała za 20 proc. całkowitego potencjału wytwórczego Polski (60,242 GW).  Tylko w grudniu 2022 roku skumulowana moc instalacji fotowoltaicznych wyniosła blisko 12,2 GW, co było wzrostem o 158 proc. w ujęciu rocznym. W tym czasie łączna moc instalacji prosumenckich wynosiła 8,774 GW.  W styczniu, prosumenci dysponowali już instalacjami o mocy ponad 9 GW.

 

Łukasz Fonfara
Łukasz Fonfara

Przechodzenie na zieloną, bezemisyjną energię to nie tylko trend, ale często konieczność w obliczu kryzysu energetycznego, z jakim mamy do czynienia w ostatnim czasie. Zalety posiadania własnej instalacji, doceniają przede wszystkim przedsiębiorcy, który najbardziej zostali dotknięci rosnącymi rachunkami.

Znacząco rośnie  wolumen klientów z segmentu B2B i nie mam tutaj na myśli wyłącznie wielkiego przemysłu, tylko średniej wielkości firmy, które mierzą się z drastyczną podwyżką cen energii. Dziś fotowoltaika wydaje się jednym z niewielu źródeł, które mogą spowodować obniżenie tych kosztów – komentuje Łukasz Fonfara dyrektor zarządzający zielona-energia.com by EDP Energia Polska.

Podkreśla też, że w przypadku średniej wielkości biznesu, koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne zwraca się już po 4-4,5 roku. Najczęściej dotyczy to firm, które mają największe zapotrzebowanie na energię elektryczną w ciągu dnia.

Ofertowa ofensywa zielona-energia.com dla firm, rolników i wspólnot mieszkaniowych

zielona-energia.com zapowiada, że chce być jednym z nielicznych podmiotów na polskim rynku, które dają gwarancję produkcji energii. Firma będzie w ten sposób zapewniać bezpieczeństwo inwestycji klienta, a każda instalacja będzie dodatkowo audytowana przez specjalny dedykowany zespół pod kątem jakości jej wykonania oraz parametrów pracy.

Ponadto zielona-energia.com w połowie roku przedstawi zupełnie nową ofertę, która wprowadzi możliwość skorzystania z ratalnej formy finansowania. Będą z niej mogli skorzystać rolnicy, firmy oraz wspólnoty mieszkaniowe. zielona-energia.com weźmie na siebie koszt zbudowania instalacji, a klient będzie zobowiązany wyłącznie do uiszczania miesięcznej raty. Szczegóły poznamy już w połowie roku.

By móc sprawnie wdrożyć nową ofensywę ofertową, firma zdecydowała o powiększeniu swojego zespołu o kilkadziesiąt osób. Rozbudowana zostanie struktura sprzedażowa i sieć własna, która będzie koncentrować się na klientach biznesowych. Eksperci z zielona-energia.com, podobnie jak dziś zapewnią pełną obsługę na każdym etapie realizowania inwestycji, począwszy od wyceny, poprzez pozyskanie niezbędnych pozwoleń, aż po wypełnienie formalności związanych z pozyskaniem dofinansowania instalacji PV.

Nowa energia po połączeniu z Grupą EDP

W 2022 roku EDP Energia Polska przejęła zielona-energia.com. Polska firma w ten sposób stała się częścią międzynarodowej grupy obecnej na 29 rynkach, która jest czwartym co do wielkości producentem energii wiatrowej i słonecznej na świecie. Dla zielona-energia.com połączenie się z EDP to dostęp do ogromnego know-how oraz pozyskanie stabilności biznesowej na bardzo konkurencyjnym rynku. Portugalska grupa zawitała w Polsce po raz pierwszy w 2007 roku. Pierwotnie skupiała się ona na realizowaniu wielkoskalowych inwestycji. Spółka EDP Energia Polska działa od 2020 roku i zajmuje się sprzedażą energii i oferowaniem instalacji PV.

Wykorzystanie pełnego know-how Grupy EDP jest kluczowym czynnikiem dla nas i naszych partnerów handlowych. Z perspektywy klientów, wejście w skład EDP oznacza, że mają oni do czynienia z podmiotem, który ma potężne zaplecze merytoryczne, finansowe i stabilną pozycję. Daje im to pewność, że będziemy na rynku obecni za kolejnych pięć czy dziesięć lat – mówi Łukasz Fonfara.

 

artykuł sponsorowany