KLEVE poszerza asortyment naziemnych konstrukcji dla farm fotowoltaicznych

KLEVE poszerza asortyment naziemnych konstrukcji dla farm fotowoltaicznych
KLEVE

Szeroki wybór najwyższej klasy produktów, śledzenie trendów rynkowych oraz indywidualne podejście w odpowiedzi na potrzeby Klientów – to wyróżniki KLEVE, wiodącego producenta naziemnych konstrukcji dla farm fotowoltaicznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kontrahentów, spółka rozszerzyła asortyment o kolejną konstrukcję naziemną – 2VBS-2, która szybko stała się bestsellerem.

– Konsekwentnie budujemy pozycję lidera na rynkach zarówno regionalnych, jak i światowych. Biorąc pod uwagę stale rosnący popyt na zapewniające wysoką efektywność konstrukcje gruntowe, opracowaliśmy kolejne jakościowe rozwiązanie w postaci systemu 2VBS-2. Doskonale sprawdzi się ono przy instalacjach wielkopowierzchniowych, gwarantując jakość, łatwą instalację i bezproblemowe korzystanie z instalacji fotowoltaicznej – mówi Jakub Księżakowski, CEO Kleve Group.

KLEVE [solar] w zgodzie z trendami rozwoju farm fotowoltaicznych

W biznesowych instalacjach fotowoltaicznych stosuje się obecnie coraz więcej modułów bifacial, co jest naturalną konsekwencją poszukiwania możliwości optymalizacji kosztowej produkcji paneli PV przy jednoczesnym wzroście efektywności uzysku produkowanego prądu. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykański instytut National Renewable Energy Laboratory (NREL) panele fotowoltaiczne typu bifacial uzyskują średnią wydajność większą o 6-9% w stosunku do standardowych paneli PV, dla modułów ustawionych na trackerze jednoosiowym.

Dla fotowoltaicznych systemów stacjonarnych skierowanych na południe średnia wydajność zwiększa się o 10-15%. Dlatego dwustronne panele fotowoltaiczne, posiadające zdolność absorpcji promieni padających zarówno na górną, jak i dolną stronę modułu PV, są coraz częstszym wyborem inwestorów. Dodatkowy uzysk – liczony w skali całości instalacji – jest poważnym argumentem, szczególnie w perspektywie wielu lat działania.

Konstrukcje dedykowane modułom bifacial nie są nowością w ofercie KLEVE – warto wspomnieć o popularnych konstrukcjach naziemnych 4HB w układzie poziomym. Efektem popularności budowy systemów w układzie pionowym, stałego monitoringu trendów i badań rynkowych przy wymianie doświadczeń z kontrahentami było zaprojektowanie i przygotowanie przez Dział Rozwoju KLEVE nowej konstrukcji naziemnej dla farm fotowoltaicznych 2VBS-2.

 

KLEVE konstrukcje fotowoltaiczne
KLEVE

Zalety konstrukcji naziemnej 2VBS-2 od KLEVE

Konstrukcja fotowoltaiczna na grunt 2VBS-2 (podobnie zresztą jak konstrukcja KLEVE 4H-B) daje możliwość wyeliminowania cieniowania przez odsłonięcie tylnych ścian modułów PV – bez żadnych dodatkowych elementów konstrukcyjnych (typu stężenia, zastrzały etc.).

System 2VBS-2 od KLEVE to rozwiązanie innowacyjne, umożliwiające szybki i łatwy montaż przez zastosowanie opatentowanych rozwiązań KLEVE [solar], jak i dzięki zastosowaniu znacznie mniejszej ilości elementów w porównaniu do podobnych rozwiązań stosowanych na rynku. Pozwala to na uzyskanie znacznych oszczędności czasowych i finansowych w całej inwestycji farmy fotowoltaicznej. Całość naziemnej konstrukcji fotowoltaicznej KLEVE 2VBS-2 opiera się na najwyższej klasy elementach.

Wszystkie komponenty nośne wykonane są z profili o wysokogatunkowej stali pokrytej powłoką Magnelis ArcelorMittal, dającą najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Wsporniki pokryte powłoką Magnelis, o grubości 4 mm – będące łącznikami pomiędzy słupami a płatwiami – w wielu przypadkach oraz w znaczącym zakresie potrafią zneutralizować potencjalne nierówności terenu, a nawet ewentualne drobne mankamenty powstające podczas montażu całej instalacji (na przykład wynikające ze spadków terenu), co wydatnie ułatwia pracę ekip montażowych, skracając czas montażu całej instalacji.

Kolejną przewagą konstrukcji KLEVE 2VBS-2 jest wprowadzenie szprosów pomiędzy każdym modułem fotowoltaicznym, dających gwarancję dobrego i solidnego mocowania, co jest szczególnie ważne przy inwestycjach opierających się na największych dostępnych obecnie modułach fotowoltaicznych, o mocy 650 Wp i rozmiarach ~2,4 m x 1,3 m. W swojej konstrukcji 2VBS-2 KLEVE zastosowało odwrócony tradycyjny układ elementów konstrukcji: słup-wspornik-płatwie-szprosy, krótsze trasy kablowe, znacznie mniejszą ilość słupów, statykę indywidualnie dostosowaną do stref wiatrowo-śniegowych. Całość produkcji odbywa się w nowoczesnej i zautomatyzowanej fabryce w Polsce.

 

farma fotowoltaiczna na konstrukcjach KLEVE
KLEVE

KLEVE – gwarancja trwałości konstrukcji dla farm fotowoltaicznych na lata

Naziemna konstrukcja fotowoltaiczna KLEVE 2VBS-2 stała się niemal natychmiast „bestsellerem” i jest szeroko wykorzystywana przy budowie zarówno średnich (kilkanaście MW), jak i dużych farm fotowoltaicznych (kilkadziesiąt MW+). Prostota montażu, najwyższej jakości elementy, doskonałe rozwiązania konstrukcyjne oraz połączenie najlepszych komponentów znanych z dotychczasowych konstrukcji KLEVE (na przykład grubość profili nóg 3 mm) i doskonałej jakości stali stawiają to rozwiązanie w czołówce dostępnych na rynku.

Konstrukcja 2VBS-2 od KLEVE to rozwiązanie łączące innowacyjność i efektywność oraz dające pewność bezawaryjnej eksploatacji w okresie co najmniej 30+ lat – a to są argumenty kluczowe na dzisiejszym rynku biznesowym.

 

artykuł sponsorowany