REKLAMA
 
REKLAMA

Zakup paneli fotowoltaicznych za granicą? Możesz na tym sporo zaoszczędzić!

Zakup paneli fotowoltaicznych za granicą? Możesz na tym sporo zaoszczędzić!
fot. freepik

Czy opłaca się kupować panele fotowoltaiczne i inne rozwiązania z branży OZE w innych krajach, płacąc w euro? Niektórym może wydawać się to niekorzystne rozwiązanie. Takie przeświadczenie związane jest z wysokim kursem tej waluty oraz kosztami transportu. W dobie szalejącej inflacji jednak wcale nie musi być to prawda. Wystarczy tylko, że wiesz, gdzie kurs euro jest najlepszy i potrafisz wykorzystać go na swoją korzyść.

Jak zaoszczędzić na kupowaniu w euro?

W ostatnim czasie przelicznik euro na złotówki trudno nazwać sprzyjającym. Przez większość 2022 roku europejska waluta była na wysokim poziomie. Nie oznacza to jednak, że kupowanie jej przestało mieć sens. Gdy złotówka tanieje, a w kraju szaleje inflacja, zakupy w euro mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Dotyczy to także branży OZE i sprowadzania z zagranicy paneli fotowoltaicznych.

W Polsce wzrost cen widać w każdej branży. Są natomiast kraje UE, gdzie inflacja nie jest aż tak odczuwalna. Jak na tym skorzystać? Musisz najpierw zorientować się, ile interesujący Cię produkt kosztuje w Polsce. Następnie znajdź go w zagranicznym sklepie. Pamiętaj, że jego koszt w euro po aktualnym kursie powinien być niższy niż u nas. Następnie zorientuj się, ile zapłacisz za transport międzynarodowy. Tę kwotę dolicz do ceny i przelicz po bieżącej stawce za 1 euro.

Suma kosztów zakupu i transportu paneli fotowoltaicznych w euro powinna być niższa niż nabycie ich w Polsce. Biorąc pod uwagę inflację i fakt, że za granicą wyposażenie OZE jest często zdecydowanie tańsze, to całkiem realny scenariusz. Dodatkowo oszczędności zwiększyć można, kupując euro po najlepszym kursie. Im bowiem mniej złotówek wydasz na uzbieranie potrzebnej ilości obcej waluty, tym więcej zyskasz.

Gdzie sprawdzać kurs euro i robić zakupy?

Aktualna cena euro ma ogromny wpływ na to, czy zakup paneli fotowoltaicznych i innych rozwiązań OZE w krajach UE się opłaci. Zapoznaj się z archiwalnym kursem tej waluty i oblicz, po jakiej cenie powinieneś ją kupić, aby skorzystać na takiej strategii. Gdy wyliczona stawka będzie dostępna na rynku, kupuj walutę, by następnie zapłacić nią w zagranicznym sklepie.

Jeśli chcesz mieć pod ręką zarówno aktualny, jak i archiwalny kurs euro, wejdź na stronę https://internetowykantor.pl/kurs-euro/. W tym serwisie od ręki wymienisz euro na zł i na odwrót, nawet bez wychodzenia z domu. Co więcej, możesz skorzystać zarówno ze strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej. Dzięki temu nie przegapisz nawet chwilowej zmiany kursu, na której będziesz mógł zarobić. Kupisz euro po oczekiwanej cenie, wydasz mniej złotówek, a Twoje panele fotowoltaiczne staną się jeszcze bardziej opłacalną inwestycją.

Dlaczego warto wymieniać euro na zł i na odwrót w kantorze online?

InternetowyKantor.pl cieszy się popularnością i trudno się temu dziwić. Oprócz tego, że oferuje korzystne kursy, to dla nowych Klientów ma promocję dostępną pod linkiem https://internetowykantor.pl/land/wymiana. Ponadto to doskonała alternatywa dla jednostek stacjonarnych. Sprawdzisz w nim kurs euro w dowolnym miejscu i o każdej porze. Ustawić też możesz alert na ceny, które są opłacalne i pozwolą Ci na tańszy zakup sprzętów z sektora OZE. Uda Ci się w taki sposób choć trochę zniwelować skutki inflacji i wysokich cen w kraju.

Korzystanie z kantoru online ma jeszcze jedną zaletę. Wymienisz w nim euro na zł i na odwrót w pełni bezpiecznie. Nie musisz nosić ze sobą gotówki lub obawiać się internetowych oszustw. Korzystanie z wiarygodnego serwisu to gwarancja ochrony Twoich finansów. Co więcej, euro znajdzie się na koncie, które wskażesz, w bardzo krótkim czasie. Dzięki temu nie przegapisz żadnej okazji czy wyprzedaży organizowanej w innych krajach Unii Europejskiej.

artykuł sponsorowany

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA