Konstrukcje K2 – jakość, którą docenisz

Konstrukcje K2 – jakość, którą docenisz
fot. AS Energy

O powodzeniu inwestycji w instalację PV przesądza nie tylko dobór najwyższej jakości paneli fotowoltaicznych. Kluczowy dla trwałości fotowoltaiki jest bowiem także zakup odpowiednich konstrukcji, podtrzymujących całość instalacji i zapewniających ich stabilność. Oprócz decyzji odnośnie do sposobu mocowania paneli – na dachu lub gruncie – kluczowy będzie więc również dobór sprawdzonego producenta zastosowanych do nich konstrukcji. Poznaj produkty K2 – zyskaj 12 lat gwarancji oraz kompleksowy projekt instalacji i wytyczne do jej wykonania od oficjalnego dystrybutora marki – AS Energy. Ciesz się szybkim i wygodnym montażem oraz pewnością wieloletniej niezawodności.

K2 – niemiecka jakość

K2 to niemiecka marka specjalizująca się w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych dachowych, które słyną nie tylko z niezawodności, ale także z najwyższych parametrów, przekładających się na trwałość instalacji, które na nich bazują. Od 2004 roku firma koncentruje się na opracowywaniu rozwiązań służących montażowi najwyższej jakości dachowych konstrukcji fotowoltaicznych w krajach na całym świecie.

Produkty K2 budzą uznanie nie tylko wśród docelowych posiadaczy instalacji, ale przede wszystkim wśród instalatorów, którzy doceniają zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, podnoszących jakość oferty producenta, ale także ich funkcjonalność. K2 sprawnie łączy zaawansowane technologie z wygodą montażu, co podnosi popularność marki z roku na rok.

 

montaż paneli fotowoltaicznych
AS Energy

Producent projektuje swoje konstrukcje wewnętrznie, dbając o ich optymalizację pod kątem potrzeb instalatorów oraz docelowej trwałości całego systemu. Wszystko to z myślą o bezpieczeństwie i niezawodności dla prosumenta; funkcjonalności i szybkości montażu dla instalatora, ale także podążając za światowymi trendami na rynku rozwiązań PV.

Szybki montaż dla każdego dachu

W ofercie niemieckiego producenta K2 znajdziemy najwyższej jakości konstrukcje pod panele fotowoltaiczne, dedykowane dachom płaskim oraz skośnym. Marka produkuje rozwiązania kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku poszyciami dachowymi, co sprawia, że możliwości zastosowania jej produktów są praktycznie nieograniczone. Ich funkcjonalność przekłada się z kolei na szybszy i wygodniejszy montaż oraz oszczędność czasu poświęconą na wykonanie instalacji.

Konstrukcje K2 zamontować można na dachach płaskich; dachach skośnych pokrytych dachówką; dachach wykonanych z cementu włóknistego, eternitu, blachy stalowej falistej; dachach pokrytych blachą trapezową oraz dachach z ocynkowanych blach powlekanych specjalnymi powłokami.

 

panele fotowotaiczne na każdy dach
AS Energy

Na tle innych rynkowych rozwiązań wyróżnia je zastosowanie w procesie produkcyjnym najwyższej jakości, zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz poparcie trwałości komponentów kompleksowymi testami. Wszystkie konstrukcje spod szyldu K2 są bowiem poddawane próbom obciążenia wiatrowego i śniegowego, co sprawia, że gwarantują niezawodność w każdych, nawet bardzo ekstremalnych warunkach. Poparciem tej deklaracji jest 12 lat gwarancji, które przyznaje firma K2 na swoje produkty.

Projekt każdej instalacji PV

Marka K2 to także szereg praktycznych rozwiązań ukierunkowanych na wygodę klienta. Jednym z nich jest system K2 Base, który doceniły już dziesiątki tysięcy użytkowników z całego świata. Bazujący na obrazach satelitarnych program, dzięki integracji z Google Maps, pozwala na samodzielne zaprojektowanie systemu fotowoltaicznego dla swojego obiektu.

Dodatkowo dzięki temu, że K2 Base automatycznie określa obciążenie wiatrem i śniegiem, na które będzie narażona instalacja PV zamontowana we wskazanej, konkretnej lokalizacji, możemy przy pomocy oprogramowania dobrać optymalny system mocowania paneli fotowoltaicznych. K2 Base ułatwia wybór produktów gwarantujących trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji – zarówno dla dachów płaskich, jak i skośnych.

K2 Base to rozwiązanie, które nie wymaga zaawansowanych kompetencji technologicznych ani pobierania na urządzenie dodatkowego oprogramowania – wystarczy komputer z systemem Windows lub MacOS oraz dostępem do Internetu. Narzędzie jest wygodne i intuicyjne, a po zaprojektowaniu w nim instalacji fotowoltaicznej otrzymujemy raport w formacie PDF, zawierający listę niezbędnych komponentów oraz dokładny plan montażu.

Oficjalny dystrybutor marki K2

Obawiasz się samodzielnego projektowania instalacji PV w systemie K2 Base lub masz pytania związanie z działaniem narzędzia? Oficjalny dystrybutor marki K2 w Polsce – firma AS Energy oferuje nie tylko konstrukcje producenta, ale także wsparcie w obsłudze narzędzia K2 Base, przekazując instalatorom dokładny projekt, ale także wytyczne do jego wykonania na dachu, krok po kroku.

 

AS Energy - dystrybutor marki K2 w Polsce
AS Energy

W ofercie AS Energy znajdziesz wszystkie komponenty marki K2 – możesz także liczyć na pomoc w zaprojektowaniu potrzebnej Ci instalacji PV z użyciem produktów firmy.

Instalatorzy PV zgłaszają się do nas nie tylko w celu zakupu komponentów fotowoltaicznych, ale także szukając wsparcia w zaprojektowaniu instalacji. Pomagamy im lepiej poznać K2 Base i wykonać z jego pomocą odpowiedni projekt – znajomość zasad działania programu ułatwia im znacznie pracę w przyszłości – dobierając odpowiednie komponenty, a przede wszystkim automatyzując i skracając proces projektowy – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy marki AS Energy, oficjalnego dystrybutora marki K2 na Polskę.

AS Energy oferuje także produkty innych, cenionych producentów komponentów fotowoltaicznych – panele fotowoltaiczne marek Jinko Solar, Sharp i Luxor, inwertery Solis, konstrukcje naziemne Tree Systems. Wszystkie produkty dostępne są natychmiast po zakupie – dzięki zlokalizowaniu ich w polskim magazynie pozwalają na szybką dostawę do instalatorów oraz zaspokojenie ich potrzeb i zaopatrzenie w odpowiednie komponenty, od ręki.

 

Informacje o AS Energy:

AS Energy to marka działająca na rynku odnawialnych źródeł energii, która oferuje wszystkie potrzebne elementy do montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu lub gruncie. Dzięki współpracy ze światowymi liderami sektora energetyki słonecznej (K2, Jinko Solar, Solis, Sharp, Austa Solar, Luxor Solar, Tree System, Kaisai) proponuje szeroki wybór komponentów najwyższej jakości. Oferta produktowa skierowana jest do klientów biznesowych: instalatorów, firm wykonawczych, biur projektowych, sklepów oraz hurtowni solarnych.

Więcej informacji na stronie: www.asenergy.pl

 

artykuł sponsorowany