Onde z dużym kontraktem na budowę farm PV

Onde z dużym kontraktem na budowę farm PV
Onde

Spółka Onde SA zawarła umowę na budowę czterech farm fotowoltaicznych. Wartość kontraktu to około 97 mln zł netto.

Umowa dotycząca wykonania czterech farm fotowoltaicznych w formule BoS (z wyłączeniem dostaw modułów i falowników) została zwarta z funduszem Lords LB Asset Management.

Kontrakt w zakresie trzech projektów o łącznej wartości około 78 mln zł netto i łącznej mocy 55 MW wszedł w życie z dniem jego zawarcia. Realizacja czwartego, o wartości około 19 mln zł netto i mocy 11 MW, uzależniona jest od spełnienia warunku zawieszającego w postaci otrzymania przez Onde polecenia rozpoczęcia robót, które powinno nastąpić w terminie do 30 dni od zawarcia umowy.

REKLAMA

Wszystkie cztery farmy fotowoltaiczne mają zostać zrealizowane do maja 2025 roku.

Działalność Lords LB Asset Management

Fundusz Lords LB Asset Management zarządza inwestycjami klientów instytucjonalnych i prywatnych. Obecnie ma w portfolio 13 funduszy nieruchomości, jeden fundusz private capital, jeden fundusz energetyczno-infrastrukturalny oraz dwie spółki inwestycyjne. Na koniec 2022 roku firma zarządzała aktywami o wartości 871,6 mln euro.  Wywodzący się z Litwy fundusz działa na polskim rynku OZE oraz w krajach bałtyckich.

REKLAMA

Ostatnio bank Pekao informował o przyznaniu funduszowi UAB „Atsinaujinancios energetikos investicijos“ zarządzanemu przez Lords LB Asset Management kredytów na kwotę 105 mln zł.

Sfinansowana z nich zostanie budowa 36 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 68 MW. Będą to 32 mniejsze elektrownie PV o średniej mocy do 1 MW, oraz cztery większe elektrownie fotowoltaiczne o mocy około 9 MW każda. Inwestycje zostaną zrealizowane w ośmiu województwach na północy i w centrum Polski.

Współpraca Pekao z Lords LB Asset Management rozpoczęła się w roku 2022, kiedy bank udzielił finansowania dla spółki Energy Solar Projekty realizującej projekt farmy fotowoltaicznej o mocy 66 MW.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.