Corab S.A. z innowacyjnymi rozwiązaniami na targach Intersolar 2023

Corab S.A. z innowacyjnymi rozwiązaniami na targach Intersolar 2023

Agrokonstrukcje fotowoltaiczne, systemy PV dedykowane dachom płaskim, najnowsza wersja trackera – fotowoltaicznego systemu nadążnego – to tylko niektóre z produktów, jakie pokaże Corab S.A. podczas najbliższych, czerwcowych targów Intersolar 2023 w Monachium. Co jeszcze zaprezentuje wiodący producent konstrukcji fotowoltaicznych podczas najważniejszych europejskich targów energii odnawialnej?

Targi Intersolar to zdecydowanie najlepsze miejsce dla przedsiębiorstw związanych z fotowoltaiką, aby zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania. W ubiegłym Corab S.A. odniósł tam ogromny sukces, podpisując kontrakty na ponad 300 MW, zarówno z klientami z Polski, jak i z zagranicy. W tym roku apetyty mamy dużo większe – podkreśla Przemysław Brzywcy, dyrektor pionu segmentu biznesowego Corab S.A.

Ambitne plany olsztyńskiej spółki

Podążamy za tym, czego oczekuje rynek, i staramy się oferować to, czego faktycznie oczekują klienci. Nie tylko ci w Polsce, ale też w innych krajach na kontynencie. Obecność na targach w Monachium jest dla Corab S.A. szczególnie istotna. Nie tylko dlatego, że jest to najważniejsza i największa tego typu impreza w Europie. Nasza spółka sukcesywnie rozbudowuje swoje możliwości w Niemczech, produkty Corab zyskują wśród instalatorów nad Łabą rosnącą popularność i renomę, dlatego rynek ten jest dla nas bardzo ważny. Sukcesywnie umacniamy pozycję biznesową w obszarze DACH, a konsekwentne trzymanie jakości zarówno w sferze produktowej, jak i posprzedażowej doceniane jest przez odbiorców na dojrzałych i wymagających rynkach – dodaje Brzywcy.

Systemy fotowoltaiczne Corab S.A. dla rolnictwa, dachów płaskich i nie tylko

W trakcie Intersolar 2023 odwiedzający stoisko Corab S.A. będą mieli okazję zapoznać się z m.in. z interesującym rozwiązaniem dla agrofotowoltaiki. System WS A-20 to konstrukcja fotowoltaiczna do mocowania modułów dedykowana dużym projektom rolniczym. Stanowi ochronę dla zwierząt i roślin oraz pozwala połączyć uprawę i hodowlę z pozyskiwaniem energii słonecznej. System opracowany przez inżynierów olsztyńskiej firmy wykonano ze stali o podwyższonej wytrzymałości, dodatkowo pokryty jest antykorozyjną powłoką Magnelis. Producent zadbał o odpowiednią stabilność konstrukcji, wprowadzając dodatkowe usztywnienia.

Do wzrostu roślin konieczne jest światło. Z tego względu instalacje są skonstruowane w taki sposób, aby przepuszczały część promieni słonecznych. Jest to realizowane przez odpowiednie ustawienie paneli i zastosowanie właściwie zdefiniowanych odstępów.

Bezkompromisowa jakość w fotowoltaice

Olsztyńska firma będzie promować także rozwiązania dla dachów płaskich – systemy PB-076 oraz PB 096. Obydwa rozwiązania używane są na dachach płaskich, ich niewątpliwym atutem jest szybkość montażu. Doskonale współpracują z modułami PV marki Corab Encor oraz rodziną falowników Encor, które także będzie można oglądać w Monachium.

Dopełnieniem oferty jest najnowsza wersja systemu nadążnego – system Corab Tracker WS T-001 ONE. To ruchoma konstrukcja fotowoltaiczna. Posiada funkcję śledzenia promieniowania słonecznego poprzez optymalne ustawienie modułów. System jest w pełni automatyczny i bezobsługowy, a w stosunku do poprzedniej wersji oferuje jeszcze większą wydajność i niezawodność.

Corab S.A. chce podczas czerwcowych targów Instersolar podkreślić swoje atrybuty, takie jak europejska produkcja z własną fabryką, bezkompromisowa kontrola jakości materiałów i komponentów, duże zapasy oraz pełna opieka nad klientem – stwierdza Przemysław Brzywcy.

Więcej informacji na: corab.pl/corab-intersolar-2023

 

artykuł sponsorowany