Farma fotowoltaiczna – raz, dwa, trzy i gotowe!

Farma fotowoltaiczna – raz, dwa, trzy i gotowe!
Kleve [solar]

W niepewnych energetycznie czasach, kiedy wykorzystywane od lat źródła energii (głównie kopalne) powoli odchodzą w niebyt z przyczyn zarówno ekologicznych jak i ekonomicznych, budowa farmy fotowoltaicznej przynosi bezpieczeństwo energetyczne.

Większość rozwiniętych Państw w Europie i na świecie gwałtownie zwiększa swoje inwestycje w odnawialne źródła energii, a wśród nich „fabryki” zielonej energii w postaci farm fotowoltaicznych. Te zaś od dawna już stanowią przedmiot zainteresowania i coraz większych nakładów ze strony inwestorów. Energia produkowana przez farmy solarne stanowi w wielu krajach coraz większy procent energii dostarczanej bezpośrednio dla indywidualnych czy grupowych odbiorców biznesowych. Znacząco zwiększa się też wartość zielonej energii produkowanej przez farmy fotowoltaiczne w całościowym zestawieniu energii sprzedawanej oraz odprowadzanej do sieci, w krajach Europy i świata.

Również w Polsce zainteresowanie budową farm fotowoltaicznych systematycznie rośnie – podobnie jak ilość i moc kolejnych powstających w naszym kraju instalacji. Jeszcze kilka lat temu mówienie o kilku lub kilkudziesięciu MW w ramach jednej inwestycji budziło uśmiech, dzisiaj jest to już niemal standard. Rośnie również świadomość Klientów, co do wymagań oraz zagadnień realizacyjnych związanych z wielkopowierzchniowymi instalacjami fotowoltaicznymi – widzimy to w codziennej pracy z naszymi Klientami oraz zapytaniami, które otrzymujemy z rynku zarówno polskiego, jak i zagranicznego – mówi Jakub Księżakowski, CEO KLEVE Group.

Konstrukcje Kleve [solar] dla farm fotowoltaicznych gwarancją trwałości na lata

Decyzja o budowie farmy fotowoltaicznej, zebranie środków na inwestycję czy uwzględnienie wszelkich niezbędnych formalności to dopiero początek drogi. Kluczowym elementem, który warunkuje m.in. wysokość finalnych kosztów, czas realizacji inwestycji czy poziom „bezstresowego” korzystania z farmy PV w przyszłości, jest wybór samego systemu montażowego konstrukcji paneli fotowoltaicznych, które pracować będą w ramach inwestycji przez kolejnych 25-30, a nawet więcej lat.

Wydawać by się mogło, że wspomniana konstrukcja naziemna dla farm fotowoltaicznych to tylko elementy wsporcze i nie ma nic prostszego niż ich wyprodukowanie – a tym samym wybór Partnera, który dla nas taki system przygotuje nie ma większego znaczenia.

Nic bardziej mylnego. Odpowiedni Partner, pracujący wg. najwyższych standardów i gwarantujący wsparcie podczas całego procesu to podstawa. Konstrukcja naziemna użyta podczas budowy farmy fotowoltaicznej, odpowiednie jej przygotowanie dla konkretnego projektu, jakość użytych materiałów czy doświadczenie i poziom współpracy z Klientem to elementy, które w ogromnym stopniu warunkują nie tylko czas powstania instalacji, ale odbijają się również znacząco na budżecie całej inwestycji. Wszystkie elementy konstrukcji mają także wpływ na koszty użytkowania farmy fotowoltaicznej w przyszłości – podkreśla Jakub Księżakowski, CEO KLEVE Group.

KLEVE. Jakość. Bezpieczeństwo. Zaufanie.

Emilia Ostrowska, Dyrektor Marketingu KLEVE: „U podstaw filozofii i strategii KLEVE leżą trzy kluczowe elementy, warunkujące udany i bezproblemowy proces budowy farmy fotowoltaicznej, które doceniają nasi Klienci: Jakość, Bezpieczeństwo i Zaufanie. W telegraficznym skrócie:
– Jakość z KLEVE to m.in. najwyższej jakości stal używana do produkcji, grubość i kształt profili nóg – słupy o większym przekroju, usztywnione i z grubszej stali przygotowane do pracy w każdego rodzaju terenie, Magnelis ArcelorMittal – a tym samym najpewniejsza powłoka antykorozyjna oraz opatentowane rozwiązania ułatwiające montaż typu Kleve Click®, zwiększające bezpieczeństwo i dające znaczne oszczędności finansowe
– Bezpieczeństwo z KLEVE to m.in. najwyższe standardy nadzoru zautomatyzowanych linii produkcyjnych, doświadczony zespół projektowo-realizacyjny czuwający nad każdym zleceniem czy certyfikacje i zewnętrzne podmioty audytujące czuwające nad całością procesu produkcji
– Zaufanie z KLEVE to wsparcie doświadczonych specjalistów oraz wdrażanie optymalnych rozwiązań podczas całego procesu (od projektu po realizację i logistykę) i zawsze partnerskie podejście na każdym etapie współpracy
.

Jak wybrać Partnera do realizacji inwestycji farmy fotowoltaicznej?

Każdy, kto planuje budowę farmy fotowoltaicznej, powinien podczas wyboru kluczowych elementów inwestycji, takich jak wybór dostawcy systemu montażowego, mieć w pamięci odpowiedź na te pytania: „Czy otrzymam najwyższą jakość materiałów oraz samej konstrukcji?”, „Czy będę spał spokojnie, mając gwarancję bezpieczeństwa instalacji oraz pewność jej wieloletniej bezproblemowej eksploatacji?”, a także „Czy mogę zaufać Partnerowi, czy odpowie On na moje potrzeby?”.

Twierdząca odpowiedź na powyższe gwarantuje, że cały proces przebiegnie bezproblemowo, a zaoszczędzony czas pozwoli na zmniejszenie kosztów inwestycji. Da też pewność, że również w długim horyzoncie czasowym nie pojawią się nieprzewidziane problemy.

KLEVE – Twój Partner biznesowy na lata

Zachęcamy do współpracy z KLEVE – liderem wśród producentów naziemnych systemów montażowych dla wszystkich rodzajów farm fotowoltaicznych. KLEVE Group to sprawdzony i solidny Partner, o czym przekonało się już wielu Klientów w Polsce i na świecie.

KLEVE to jakość, bezpieczeństwo i zaufanie, które docenisz!

 

artykuł sponsorowany