Termowizyjna inspekcja instalacji fotowoltaicznej z drona

Termowizyjna inspekcja instalacji fotowoltaicznej z drona
Aidi Solar Polska

Zaplanuj termowizyjną inspekcję instalacji fotowoltaicznej z drona i zleć wykonanie audytu instalacji profesjonalistom z FOTAIKA & AIDI Solar Polska.

Jeśli posiadasz elektrownię fotowoltaiczną lub instalację zamontowaną na dachach, zdajesz sobie sprawę, że są one stale wystawiane na działanie zjawisk atmosferycznych, takich jak skutki wichur, gradobicia, itp., które często powodują mechaniczne uszkodzenia. Uszkodzony moduł powoduje przerwanie obiegu elektrycznego, co przekłada się na częściowe lub całościowe wyłączenie instalacji i znaczne obniżenie jej sprawności. Skutkiem są straty w pozyskiwaniu energii oddawanej do sieci energetycznej. Uszkodzone panele fotowoltaiczne, które nie zostały szybko zlokalizowane i naprawione mogą powodować znaczące straty finansowe.

 

dron nad farmą fotowoltaiczną
Aidi Solar Polska

Dron z kamerą termowizyjną jest bez wątpienia najlepszym narzędziem do kontroli pracy modułów fotowoltaicznych. Czas inspekcji ulega skróceniu z kilku godzin do kilkudziesięciu minut, a cały proces jest w pełni zautomatyzowany, bowiem start dronu, przelot po wyznaczonej trasie oraz lądowanie odbywają się samoczynnie. Każda usterka jest zidentyfikowana do rzędu, modułu i ma przypisaną historię wykrycia, a indywidualny raport, tworzony na potrzeby sprawnego zarządzania instalacją, przyspiesza diagnostykę i umożliwia precyzyjne przeprowadzenie serwisu, zmniejszając tym samym straty związane z nieprawidłowym działaniem instalacji, utraconą energią, a tym samym przychodami.

Już najwyższy czas na zlecenie audytu instalacji z uwagi na sprzyjające okno pogodowe – zapraszamy do kontaktu:

Zamówienie wykonania inspekcji instalacji fotowoltaicznej można złożyć na adres: 

 

 

 

 

 

artykuł sponsorowany