KLEVE zaprezentuje tracker fotowoltaiczny na targach Intersolar 2023

KLEVE zaprezentuje tracker fotowoltaiczny na targach Intersolar 2023
KLEVE

W dniach 14-16 czerwca 2023 roku KLEVE pojawi się ze swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami na targach Intersolar 2023, prezentując swoją bestsellerową konstrukcję PVN 2VBS-2 oraz nowość w rodzinie KLEVE – tracker fotowoltaiczny. To doskonała okazja, aby zobaczyć systemy montażowe KLEVE dla farm fotowoltaicznych, wymienić się poglądami, poznać trendy i nowości od KLEVE [solar].

Intersolar 2023 – stoisko KLEVE A6.430

Najważniejsze europejskie targi energii odnawialnej to zdecydowanie najlepsze miejsce prezentacji innowacyjnych rozwiązań. KLEVE podąża za oczekiwaniami klientów rynku fotowoltaicznego prezentując rozwiązania u których podstaw filozofii i strategii leżą jakość, bezpieczeństwo i zaufanie.

 

KLEVE zaprezentuje tracker fotowoltaiczny na targach Intersolar 2023
KLEVE

Tracker fotowoltaiczny KLEVE – system nadążny za słońcem.

Tracker fotowoltaiczny to zaawansowane rozwiązanie pozwalające znacząco zwiększyć uzysk z instalacji PV.  Badania przeprowadzone naukowców z Florida Atlantic University wskazują, że uzyski z trackera mogą być nawet o 30 proc. większe niż w wypadku klasycznych rozwiązań dla fotowoltaiki.

Tracker KLEVE to jednoosiowy system nadążny, który umożliwia instalacji fotowoltaicznej śledzenie ruchu słońca i ustawianie konstrukcji w idealnym położeniu. Tracker KLEVE pozwala na pochylenie paneli fotowoltaicznych ~60 stopni w kierunku wschodnim i zachodnim. Rano moduły ustawiają się na wschód, gdzie rozpoczynają swoją wędrówkę i obracają się do pozycji poziomej w południe, by wieczorem skierować się na zachód. System KLEVE wyróżnia się małą liczbą komponentów, mniejszą awaryjnością i wysoką trwałością. Płynna integracja ekosystemu zapewnia 99%+ czasu śledzenia.

Parametry Trackera fotowoltaicznego KLEVE

Horyzontalny, jednoosiowy tracker fotowoltaiczny od KLEVE [solar] posiada astronomiczny algorytm śledzenia z systemem 3D backtracking, z możliwością dopasowania do terenu. Napędzany niezależnymi silnikami z przekładnią dla każdego trackera, został zaprojektowany do szybkiego i łatwego montażu, bez spawania oraz bez wiercenia. Tracker KLEVE to stal konstrukcyjna z powłoką ZM lub HDG oraz bezobsługowe łożyska z tworzywa. Dodatkowe funkcje trackera to między innymi: unikanie zacieniania przez kolejne rzędy trackerów dla nierównego terenu, konfigurowalne ograniczenia kąta w zależności od prędkości wiatru, procedura oszczędzania baterii w pochmurne i zimowe dni. Tracker zwiększa nie tylko wydajność, ale także niezawodność systemu fotowoltaicznego.

Możliwe konfiguracje Trackera Kleve:

  • Zasilany siecią lokalną. Idealne rozwiązanie o znikomej awaryjności <1% dla lokalizacji solarnych o ekstremalnie niskich temperaturach lub niskim napromieniowaniu
  • Z własnym zasilaniem z dodatkowego modułu PV. Niezależny od przyłączenia do sieci, to rozwiązanie wymaga dodatkowego modułu PV do ładowania swojego akumulatora
  • Zasilany z paneli słonecznych wraz z akumulatorem. To rozwiązanie umożliwia wykonanie obrotu do pozycji bezpiecznej podczas gdy panele słoneczne nie produkują energii.

 

KLEVE oferta spotkania na targach Intersolar
KLEVE

KLEVE to jakość, bezpieczeństwo i zaufanie, które doceniają inwestorzy

KLEVE to zaufany partner z blisko 35-letnim doświadczeniem w wielkoskalowej produkcji w zakresie przemysłowej obróbki stali i jej zabezpieczeniu antykorozyjnym. Marka KLEVE dostarcza najwyższej klasy produkty ze stali i aluminium, specjalizując się w rozwiązaniach dedykowanych dla farm fotowoltaicznych. Projektowane i produkowane przez KLEVE [solar] naziemne systemy mocowań zostały docenione za swoją bezkonkurencyjną jakość oraz innowacyjność rozwiązań przez wielu inwestorów.

Spotkajmy się na Intersolar!

Zapraszamy na stoisko KLEVE A6.430

info@kleve-solar.com | www.kleve-solar.com

 

 

artykuł sponsorowany