Corab na targach Intersolar 2023: wydajne moduły PV i tracker

Corab na targach Intersolar 2023: wydajne moduły PV i tracker
Corab

Już w środę 14 czerwca w Monachium ruszają największe europejskie targi fotowoltaiki – Intersolar. Wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń i zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań wielu światowych producentów, dystrybutorów i konstruktorów z branży PV, a wśród wystawców nie zabraknie polskiego lidera rynku – firmy Corab. Czym zaskoczy gości odwiedzających stoisko nr 520 w hali C4?   

Corab S.A. jest wiodącym polskim producentem systemów fotowoltaicznych. Na sukces olsztyńskiej spółki pracuje ponad 30-letnie doświadczenie na rynku oraz ogromna wiedza w branży Odnawialnych Źródeł Energii, której efektem są przemyślane rozwiązania dla odbiorców komercyjnych, projektantów i instalatorów systemów PV na domach prywatnych oraz biznesu agro.

Firma łączy bezkompromisową jakość swoich produktów ze stałych poszukiwaniem innowacji, czym zyskuje uznanie na kolejnych zagranicznych rynkach. Odwiedziny na targach w Niemczech bez wątpienia wzmogą jej apetyt na nowe kontrakty. Jakie produkty pokaże Corab u naszych zachodnich sąsiadów?

Oferta olsztyńskiego producenta to cały ekosystem rozwiązań PV, przeznaczony zarówno dla inwestorów czy instalatorów, jak i rolników coraz chętniej przekonujących się do systemów agrofotowoltaicznych. Goście targów na stoisku Corab będą mogli poznać m.in. zalety autorskich modułów typu half-cut z serii Encor. Wśród prezentowanych modeli znajdą się te, których ogniwa wykonano w zwiększającej wydajność technologii #PERC lub #TopCon.

W serii Encor, poza modułami PV, dostępne będą również falowniki oraz magazyn energii. Wszystkie wymienione elementy są ze sobą kompatybilne. Dodatkowo, użytkownicy urządzeń Corab Encor mogą mieć pełną kontrolę nad produkcją i zużyciem energii dzięki aplikacji Corab One. Poszerzona diagnostyka oferowana przez to narzędzie pozwala na podgląd najważniejszych parametrów, takich jak napięcie i natężenie, co pozwala na szybką reakcję w przypadku awarii.

Jak zyskać podwójnie dzięki rozwiązaniom agro PV? Zamontować na swoim polu wolnostojącą konstrukcję do mocowania modułów – System Corab WS-A20 – która pozwala łączyć uprawę i hodowlę z fotowoltaiką. Stworzony specjalnie dla dużych projektów rolniczych WS-A20 nie tylko pozyskuje energię słoneczną, ale również stanowi ochronę dla zwierząt i roślin. System skonstruowano tak, by przepuszczał część promieni słonecznych potrzebnych do rozwoju upraw i ułatwiał wypas zwierząt, dzięki zamontowaniu usztywnionej i pokrytej antykorozyjną powłoką konstrukcji na dogodnej wysokości. Odwiedzający stoisko Corab będą mogli zapoznać się ze wszystkimi zaletami Systemu WS-A20.

Inną propozycją, która z pewnością przykuje uwagę gości, jest tracker fotowoltaiczny WS T-001 ONE. Pod tą nazwą kryje się nowoczesna konstrukcja PV wyposażona w funkcję śledzenia promieniowania słonecznego i ustawiająca moduły w taki sposób, by optymalnie wykorzystać padające na nie światło – z wydajnością większą nawet o 30 proc. względem rozwiązań statycznych. System WS-A20 jest w pełni automatyczny i bezobsługowy, a za jego wyjątkową konstrukcję odpowiadają inżynierowie firmy Corab.

tracker fotowoltaiczny WS T-001 ONE
Tracker fotowoltaiczny WS T-001 ONE

Rozszerzając swoje portfolio, olsztyńska spółka zdecydowała się wprowadzić na rynek innowacyjne zasobniki C.W.U. (ciepłej wody użytkowej) i zasobniki buforowe. Te przełomowe rozwiązania, zaprojektowane do pracy z pompami ciepła i nie tylko, stanowią debiutanckie kroki firmy Corab w sektorze grzewczym. Trwałe, łatwe w montażu, zapewniające dużą wydajność i będące doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących niezawodnego systemu przechowywania ciepła, również pojawią się na stoisku nr 520 w hali C4.

– Tym razem międzynarodowej publiczności zaprezentujemy całą rodzinę innowacyjnych produktów Corab, które powstają w Europie i posiadają europejską gwarancję jakości. Nasi Partnerzy już wiedzą, że oferujemy pełną, kompatybilną i uzupełniającą się paletę rozwiązań, których jedynym celem jest zaspokojenie wszystkich potrzeb energetycznych domu, centrum handlowego czy biznesu agro PV. Tylko w tym roku dostarczyliśmy produkty do ponad 20 krajów, także spoza Europy. Jesteśmy przekonani, że nasza obecność na targach Intersolar 2023 zaowocuje podpisaniem nowych, ambitnych kontraktów powiedział Przemysław Brzywcy, członek zarządu Corab S.A. odpowiedzialny za eksport.  

Dowiedz się więcej: corab.pl/corab-intersolar-2023

 

stoisko Corab na targach Intersolar
Corab

 

artykuł sponsorowany