Wczoraj Soltec, dziś Solfinity – znany dystrybutor PV zmienia nazwę

Wczoraj Soltec, dziś Solfinity – znany dystrybutor PV zmienia nazwę
Solfinity

Dynamiczny rozwój firmy Soltec doprowadził do wprowadzenia szeregu ważnych zmian, w efekcie czego 6 czerwca spółka rozpoczęła nowy rozdział jako Solfinity. Nowa nazwa idealnie oddaje wizję oraz zakres działalności firmy. Zmiana ma na celu podkreślenie szerokiego zakresu możliwości i korzyści, jakie niesie za sobą współpraca z Solfinity.  

Od 2006 r. Soltec dostarcza na rodzimy rynek wysokiej jakości technologię, która zasiliła już tysiące instalacji fotowoltaicznych w polskich domach, firmach oraz inwestycjach PV. Przez lata spółka wspierała rozwój branży PV dzieląc się zdobytą wiedzą w zakresie instalacji fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii, szkoląc oraz wpierając partnerów merytorycznie i technicznie. Przez 17 lat obecności na rynku PV spółka ugruntowała pozycję solidnego partnera biznesowego, dostarczającego instalatorom nowoczesne technologie z zakresu fotowoltaiki i systemów magazynowania energii oraz świadczącego wsparcie techniczne i merytoryczne.

– Dynamiczny rozwój, ekspansja na rynki zagraniczne oraz poszerzanie obszarów działania zrodziły potrzebę zmiany nazwy na taką, która precyzyjniej oddaje obrany przez nas kierunek i pozwoli nam wyróżnić się na dynamicznie zmieniającym się rynku. Dziś jako Solfinity chcemy dzielić się energią nieskończonych możliwości z partnerami biznesowymi i realizować najbardziej ambitne projekty na rzecz zielonej transformacji – komentuje Waldemar Bajbak, współzałożyciel oraz CEO w Solfinity.

Ostatnie lata intensywnego rozwoju spółki to przede wszystkim rozszerzanie oferty o kolejnych renomowanych producentów, sprzedaż komponentów na 32 rynki, otwarcie przedstawicielstwa w Monachium, wielkoskalowe projekty z partnerami oraz inwestycje we własne farmy PV. Krokiem milowym w rozwoju firmy było też nabycie 10% udziałów w projekcie GIGA PV – pierwszej polskiej fabryki, która ma dostarczać ogniwa fotowoltaiczne dla Polski i Europy.

Firma skupia się także na rozwoju Działu R&D, który pozwoli na wdrażanie nowych produktów i rozwiązań, w odpowiedzi na potrzeby partnerów biznesowych firmy i rynku. Solfinity jest także producentem rozdzielnic i konstrukcji montażowych, certyfikowanych znakiem TÜV. Potwierdzeniem rosnącego znaczenia spółki i podsumowaniem sukcesów ostatniego roku jest 1. miejsce pod względem sprzedaży modułów PV i inwerterów na polskim rynku (według Raportu IEO).

Co oznacza nazwa „Solfinity”?

Nowa nazwa precyzyjniej odzwierciedla nie tylko rozszerzający się zakres działalności spółki, ale także pokazuje kierunek, w którym firma zmierza – zróżnicowane działania z wykorzystaniem energii słonecznej na rzecz budowania zielonej przyszłości. Otwarcie nowego rozdziału w działalności spółki Solfinity nie oznacza odcięcia się od naszego technologicznego zaplecza i wiedzy inżynierskiej – firma wciąż chce dzielić się zgromadzoną wiedzą, doświadczeniem i kontynuować nawiązane przez lata współprace teraz nadając im nowy kierunek.

– Technologia przestała być celem samym w sobie, a stała się narzędziem do realizacji ambitnych planów z partnerami biznesowymi. Nasze doświadczenie, wiedza, zrozumienie rynku pozwalają nam dostarczać technologie, które odpowiadają na potrzeby dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Dzieląc się wiedzą wspieramy w rozwoju nowych produktów i technologii także naszych partnerów. Razem z nimi budujemy zieloną przyszłość pełną nieskończonych możliwości. Jeszcze w większym stopniu czujemy się zainspirowani, żeby wdrażać zmiany, rozwijać kolejne technologie dla dobra naszej planety – dodaje Sebastian Lendzion, współzałożyciel i CTO w firmie Solfinity.

Energia nieskończonych możliwości

Infinity „nieskończoność” zawarta w nazwie odnosi się do nieskończonych możliwości, jakie daje Słońce w zakresie pozyskiwania energii i rozwoju technologii, a które Solfinity chce eksplorować. W nowej nazwie mieści się także Affinity, co bezpośrednio nawiązuje do partnerskiego podejścia i zrozumienia potrzeb Klientów.

Co oznacza energia nieskończonych możliwości?

Spółka Solfinity jako hasło przewodnie wybrała „energię nieskończonych możliwości”, które dotyczy branży odnawialnych źródeł energii i korzyści, jakie płyną z ich dostępności dla lokalnych społeczności i budowania lepszej przyszłości dla nowych pokoleń. Jest to także odniesienie do możliwości biznesowych, które firma oferuje partnerom w ramach współpracy na wielu płaszczyznach:

  • Atrakcyjne warunki, partnerstwo i wsparcie na każdym etapie.
  • Możliwości technologiczne – off-gridowe i on-gridowe rozwiązania dla instalacji domowych, przemysłowych i wielkoskalowych.
  • Dostępność – długoletnie relacje z producentami zapewniają ciągłość dostaw do każdego miejsca.
  • Możliwości czerpania z wiedzy, „know-how”, doświadczenia i kompetencji zgromadzonych przez 17 lat działalności na rynku PV.
  • Możliwości elastycznego dostosowania się do zmian i potrzeb rynku, dzięki aktualizowanej ofercie i wiedzy.
  • Możliwość rozwoju – Solfinity chce rosnąć razem ze swoimi partnerami i wspólnie angażować się w nowe działania.
  • Udział we wspólnych projektach wielkoskalowych.

Zobacz nową odsłonę marki!

 

artykuł sponsorowany