Jolywood dostarcza pierwsze wysokowydajne moduły typu n

Jolywood dostarcza pierwsze wysokowydajne moduły typu n
Jolywood

Pierwsza partia wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych z ogniwami typu n została dostarczona przez Jolywood, spółkę zależną Zhejiang Zheneng Electric, do Source Trading Company Limited (zwanej dalej „STC”) spółki zależnej firmy Masdar, Abu Dhabi Future Energy Company, na potrzeby projektu w Uzbekistanie.

Projekt STC Uzbekistan jest obecnie największym projektem fotowoltaicznym w Azji Środkowej, o łącznej planowanej mocy wynoszącej 1 GW, w całości wykorzystującym wysokowydajne moduły dwustronne TOPCon serii JW firmy Jolywood.

Dla Jolywood jest to znaczący przełom na rynku Azji Środkowej. Z punktu widzenia struktury wytwarzania energii, produkcja energii w Azji Środkowej zdominowana jest przez tradycyjną energetykę węglową, a energia odnawialna stanowi mniej niż 1% całości, przy czym w niektórych obszarach występuje również problem niedoborów mocy i częste przerwy w dostawie prądu w okresach szczytowych.

W 2020 r. Uzbekistan przedstawił mapę rozwoju energetyki słonecznej do 2030 r., która zawiera wymagania techniczne dla wysokiej jakości, wysokowydajnych elektrowni fotowoltaicznych.

Od czasu wprowadzenia w 2016 roku linii typu n, firma Jolywood kontynuuje wprowadzanie innowacji i przełomów w dziedzinie wysokowydajnych ogniw i modułów TOPCon, wielokrotnie ustanawiając nowe rekordy wydajności konwersji ogniw, z najwyższym poziomem wynoszącym aż 26,7%, co pozwoliło jej osiągnąć status lidera w branży.

Wysokowydajne moduły serii JW wprowadzone przez firmę w oparciu o ogniwa o dużym rozmiarze 182 mm i kluczową technologię ogniw J-TOPCon 2.0, wykorzystujące samodzielnie opracowaną i opatentowaną technologię POPAID, mają doskonałe parametry pod względem mocy modułu, wydajności i bezpieczeństwa. Produkty te są szeroko stosowane w nowych instalacjach energetycznych w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Europie, Australii i innych regionach w projektach osiągających i przekraczających 1 GW.

W projekcie fotowoltaicznym STC o mocy 1 GW  spółki zależnej giganta energii odnawialnej Masdar ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zdecydowano się na wykorzystanie modułów Jolywood z serii JW, co jest niewątpliwie kolejnym ważnym przejawem wysokiego uznania rynku dla produktów typu n od firmy Jolywood.

Oczekuje się, że po oddaniu do użytku projekt zapewni czystą energię elektryczną dla miliona gospodarstw domowych w Uzbekistanie każdego roku i zmniejszy emisję dwutlenku węgla o milion ton rocznie. Zmniejszając wysoką zależność od konwencjonalnych źródeł energii i obniżając emisję gazów cieplarnianych, pomoże on również Uzbekistanowi rozwinąć potencjał czystej energii, uzyskując w ten sposób lepszą kontrolę nad łańcuchem dostaw energii i zmniejszając ryzyko związane z zewnętrznymi dostawami.

W kontekście globalnej neutralności węglowej, działanie projektu jest również silnym świadectwem pozycji Uzbekistanu jako wzoru do naśladowania i koordynatora w realizacji inicjatywy Global Net Zero Strategy w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i napędzania globalnej transformacji energetycznej.

Firma Jolywood będzie kontynuować wspieranie ekonomicznych i środowiskowych korzyści płynących z projektów fotowoltaicznych z wyższą wydajnością, niższymi ubytkami mocy i większą niezawodnością, skutecznie pomagając Azji Środkowej i światu w przekształceniu energetyki w niskoemisyjną i wejściu na zieloną, zrównoważoną ścieżkę rozwoju, która przyniesie korzyści każdemu z nas.

 

pracownicy fabryki paneli fotowoltaicznych Jolywood
Jolywood

 

artykuł sponsorowany