Premiery na Intersolar w Monachium uzupełniają katalog produktów SOFAR

Premiery na Intersolar w Monachium uzupełniają katalog produktów SOFAR
Sofar

Firma SOFAR, wiodący światowy dostawca rozwiązań PV i ESS, zaprezentowała swój najnowszy system mikroinwerterów SOFAR PowerNano oraz C&I ESS PowerIn podczas oficjalnej premiery na targach Intersolar w Monachium. Portfolio produktów SOFAR jest kompletne i obejmuje rozwiązania dostosowane do potrzeb różnych sektorów rynku – od budownictwa mieszkaniowego, poprzez rozwiązania komercyjne oraz biznesowe, aż po projekty użyteczności publicznej.

Tegoroczne targi Intersolar były dla firmy SOFAR szczególne – liczące blisko 400 metrów kwadratowych stoisko przez trzy dni targów było pełne zarówno odwiedzających, jak i nowych produktów, których premiery odbyły się w Europie. Wszystkie nowości wzbudzały ogromne zainteresowanie, niezależnie czy mowa o rozwiązaniach dedykowanych fotowoltaice mieszkaniowej czy tych przeznaczonych do projektów przemysłowych.

Naszą obecność na tegorocznych targach Intersolar możemy podsumować bardzo krótko – pełny sukces – mówi Allen Cao, szef SOFAR na Europę. – Z radością widzimy, że rozwiązania, które mamy do zaoferowania rynkowi, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To tylko potwierdza nasze przekonanie, że kierunek, który obieramy jako firma, jest słuszny. SOFAR już dzisiaj jest nieodłącznym elementem ekologicznej przyszłości – dodaje.

 

stoisko Sofar na targach Intersolar
Sofar

SOFAR PowerNano — fotwoltaika na balkonach

Jedną z premier był PowerNano dedykowany segmentowi mieszkaniowemu. Dzięki swojej budowie nadaje się do zastosowań w wielu różnych konfiguracjach. Połączenie mikroinwertera, inteligentnego koncentratora domowego i baterii AC, zapewnia łatwe w dystrybucji, instalacji i użyciu rozwiązanie, które maksymalizuje zwrot z inwestycji w domową instalację PV.

 

mikrofalowniki Sofar na targach Intersolar
Sofar

W połączeniu z magazynem energii, system zapewnia najwyższe bezpieczeństwo integrując RSD, IP67 i napięcie DC <60V. PowerNano jest kompatybilny z modułami fotowoltaicznymi o dużej mocy 182/210 mm, a jednocześnie system może osiągnąć do 5% wzrost wydajności energetycznej. Technologia plug-and-play ułatwia instalacje oraz konserwację całego zestawu.

SOFAR PowerIn — magazyny energii dla biznesu

PowerIn jest dostosowane do potrzeb magazynowania energii dla sektora przemysłowego i komercyjnego. Aktywne równoważenie pomaga zwiększyć użyteczną energię baterii o 5%. Dzięki kompatybilności z modułami dużej mocy 182/210 mm stosunek DC/AC osiąga 1,5+ przy niższym LCOE. System oferuje modułową konstrukcję połączoną z bezobsługowymi akumulatorami zapasowymi, znacznie obniżając koszty pracy i początkowe koszty inwestycji.

 

magazyn energii Sofar na targach Intersolar
Sofar

SOFAR PowerMaster i PowerMega – rozwiązania dla przemysłu

PowerMaster to oparte na najnowocześniejszych technologiach rozwiązanie, które pozwala magazynować energię na skalę przemysłową. W tym przemysłowym magazynie energii zastosowano innowacyjny hybrydowy system chłodzenia powietrzem i cieczą. Z kolei PowerMega to falownik o mocy 350 kW, który bez problemu poradzi sobie w każdych warunkach atmosferycznych, przy temperaturze roboczej od -30 ℃ do 60 ℃. Z maksymalną wydajnością wynoszącą 99,05% i prądem wejściowym 20 A na MPPT, PowerMega umożliwia uzyskanie o wiele wyższej wydajności energetycznej. Inwerter standardowo wyposażony jest w ochronę przed korozją IP66 i C5-M.

Guy Rong, wiceprezes firmy SOFAR, podkreśla, że wprowadzenie premierowych rozwiązań SOFAR stanowi przełomowy krok w kierunku globalnych celów zerowej emisji CO2 netto. – To pokazuje nasze zaangażowanie w rozwój całego sektora energii odnawialnej – powiedział podczas premiery produktów Guy Rong. –  Wykorzystując nasze możliwości badawczo-rozwojowe, chcemy dostarczać innowacje i rozwiązania, które zapewnią wszystkim bardziej ekologiczną i zrównoważoną przyszłość – dodał.

 

magazyn energii Sofar
Sofar

O SOFAR

SOFAR jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań fotowoltaicznych i magazynowania energii. Firma dąży do bycia liderem cyfrowych rozwiązań energetycznych z kompleksowym portfolio, zawierającym falowniki stringowe, hybrydowe, systemy magazynowania energii i rozwiązania do inteligentnego zarządzania energią dla budynków mieszkalnych, C&I oraz na skalę użytkową.

Do 2021 roku SOFAR wszedł do TOP5 Global Hybrid Inverter Brands, stworzył globalną sieć badawczo-rozwojową z trzema centrami badawczo-rozwojowymi i dwiema bazami produkcyjnymi. W 2022 r. roczna zdolność produkcyjna SOFAR osiągnęła 10 GW dla falowników fotowoltaicznych i akumulatorów oraz 1 GWh dla akumulatorów. Do 2022 roku firma SOFAR dostarczyła ponad 18 GW falowników do ponad 100 krajów i regionów na całym świecie.

Dowiedz się więcej: www.sofarsolar.com

 

Sofar targi Intersolar
Sofar

 

artykuł sponsorowany