Elementum PV – dystrybutor paneli QnSolar w Polsce i w Europie

Elementum PV - dystrybutor paneli QnSolar w Polsce i w Europie
Qn-Solar

Qn-Solar, wschodząca gwiazda chińskiego przemysłu produkcji fotowoltaicznej zaprezentowała swoją ofertę produktów międzynarodowej publiczności podczas odbywających się w terminie 14-16 czerwca targów Intersolar Europe 2023 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Monachium.

Qn-Solar jest profesjonalnym i w pełni zintegrowanym producentem ogniw oraz modułów fotowoltaicznych z ponad 15GW zrealizowanych własnych projektów EPC w energetyce słonecznej oraz wiatrowej. Zaangażowaniu firmy w dostarczanie klientom kompleksowych i wartościowych rozwiązań towarzyszy niezmienny nacisk na rygorystyczną kontrolę jakości produktów i zaawansowane praktyki zarządzania, które zwiększają efektywność kosztową. W wyniku rozwoju działalności w regionie Azji i Pacyfiku, Europy, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej działalność producenta obejmuje obecnie cały łańcuch dostaw fotowoltaiki. Do końca 2023 r. zdolności produkcyjne spółki w zakresie ogniw i modułów fotowoltaicznych osiągną odpowiednio 69 GW i 39 GW, umacniając jej pozycję jako jednego z liderów. W roku 2023 firma została wyróżniona przez Photovoltaic Brand Lab (PVBL) jako Najbardziej Innowacyjne Przedsiębiorstwo w zakresie produkcji ogniw oraz modułów w technologii N-type Topcon.

 

Elementum PV - dystrybutor paneli Qn-Solar w Polsce i w Europie
Qn-Solar

Innowacyjne moduły Qn-Solar

Qn-Solar w fabrykach ogniw słonecznych i modułów stosuje najnowocześniejsze linie produkcyjne i technologie, co skutkuje zwiększoną wydajnością produktów, wysoką jakością wystawianych produktów, zwiększoną wydajnością i obniżonymi kosztami.

Patrząc w przyszłość, planujemy rozszerzyć działalność na produkcję wafli krzemowych oraz większą produkcję ogniw, a także rozszerzyć własne portfolio o produkcję falowników oraz magazynów energii, w celu stworzenia bardziej kompleksowego rozwiązania w zakresie magazynowania energii fotowoltaicznej i zwiększyć efektywność kosztową – powiedział Stephen Cai, prezes Qn-SOLAR

 

Zdajemy sobie sprawę, jak ciężko jest wprowadzić nową markę na bardzo wymagający rynek jakim jest Polska, ale mając bardzo doświadczony zespół jesteśmy w stanie to zrobić. Naszym celem jest osiągnięcie minimum 10% rynku sprzedaży modułów w kraju, a także w całej Europie w ciągu następnych 2-3 lat. W tym celu jeszcze przed końcem wakacji wprowadzimy do sprzedaży w Europie wysokowydajne moduły w technologii Topcon w czarnej ramie, zaprojektowane z myślą o instalacjach dachowych. Aby sprostać wymaganiom rynku w bardzo szybkim tempie powiększamy zespół QN-Solar w Europie, który już w tym czasie liczy ponad 50 osób, a do końca roku osiągnie liczbę ponad 100 specjalistów. To co nas wyróżnia spośród innych producentów poza wysokiej jakości produktami to absolutnie najwyższe standardy obsługi każdego partnera. Bardzo dziękuję firmie Elementum za podjęcie współpracy z QN Solar i chcemy jednocześnie zapowiedzieć, że już od drugiej połowy lipca startujemy ze szkoleniami produktowo-handlowymi, na które serdecznie już teraz wszystkich zapraszam – mówi Krzysztof Juroszek, Poland Country Director w Qn-Solar.

Autoryzowany dystrybutor Qn-Solar w Polsce

W II kwartale 2023 roku hurtownia fotowoltaiczna Elementum PV, która oferuje swoje usługi profesjonalnym firmom instalatorskim na terenie całego kraju, została oficjalnym dystrybutorem paneli marki Qn-Solar. Siedziba firmy znajduje się w Gostyninie (woj. mazowieckie), samym centrum Polski, z nowoczesną infrastrukturą magazynową. Portfolio produktowe platformy zakupowej B2B obejmuje wysokiej klasy, sprawdzone komponenty instalacji fotowoltaicznych od wiodących producentów z branży. Elementum PV jest również producentem konstrukcji montażowych certyfikowanym przez TUV Rheinland. W ofercie można znaleźć m.in. panele Qn-Solar QNM182-HS-60 o mocy 450 W, które zapewniają wysoką wydajność dzięki technologii MBB.

Qn-Solar

Dzięki szczytowej mocy wejściowej, o dodatniej tolerancji 0/+5 W panel wykazuje się dużą niezawodnością. Moduł skutecznie zmniejsza straty spowodowane niedopasowaniem aż do 2 proc., maksymalizując moc wejściową systemu. Moduł świetnie sprawdza się także przy słabym oświetleniu, rano lub podczas pochmurnych dni. Panele wykazują dobrą odporność na PID za sprawą wyselekcjonowanych materiałów oraz udoskonalonej technologii ogniw. Moduł jest odporny na obciążenia śniegiem do 5400 Pa oraz siłę wiatru do 2400 Pa.

Warto również zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  • kompatybilny rozmiar: 1908 mm x 1134 mm x 30 mm (35 mm)
  • niska waga: <24 kg
  • typ ogniw: monokrystaliczne P-typ PERC o wymiarach 182 x 91 mm
  • złącze MC4 Staubli
  • 15 lat gwarancji produktowej
  • 25 lat gwarancja mocy liniowej

 

Wybór rzetelnych i sprawdzonych partnerów jest podstawą zasadą ELEMENTUM PV od blisko 8 lat. Qn-Solar jest sprawdzonym i cenionym producentem, dlatego też zdecydowaliśmy się na podjęcie długofalowej współpracy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, wkrótce poszerzymy ofertę o produkty wykonane w technologii N-type Topcon, Bifacial, Full Black – mówi Tobiasz Górecki, Prezes Zarządu ELEMENTUM PV.

Elementum PV Sp. z o.o.

Krośniewicka 4b, 09-500 Gostynin

Kontakt:

E-mail: b2b@elementum.pl

Telefon: +48 727 207 605

Platforma: elementum.pl

 

artykuł sponsorowany