DAS Solar dostarcza wysokoefektywne moduły fotowoltaiczne N-type

DAS Solar dostarcza wysokoefektywne moduły fotowoltaiczne N-type
DAS Solar

DAS Solar, czołowa marka w technologii N-type, dostarczyła dla JEKUSOL GmbH wysokoefektywne moduły single glass. Ten dachowy komercyjno-przemysłowy projekt został zaprojektowany i zrealizowany przez JEKUSOL GmbH oraz Schaeffler w Niemczech i został pomyślnie podłączony do sieci energetycznej.

Niemcy jako jedno z pionierskich państw w dziedzinie energii odnawialnej, stały się wiodącym rynkiem dla energii słonecznej w ramach Unii Europejskiej. Według miejscowych mediów, w 2022 roku energia pochodząca z fotowoltaiki stanowiła 11,4 proc. całkowitego zużycia energii elektrycznej w Niemczech, a wskaźnik instalacji na jednego mieszkańca przewyższał większość innych krajów. Ten odsetek nadal systematycznie rośnie. Prognozy wskazują, że do 2030 roku wykorzystanie energii odnawialnej w Niemczech osiągnie poziom 80 proc.

Schaeffler to niemieckie przedsiębiorstwo rodzinne i wiodący globalny producent łożysk tocznych oraz produktów do ruchu liniowego. Jest również renomowanym i szeroko uznawanym dostawcą w branży motoryzacyjnej, aktywnie zaangażowanym w sektory automotive, przemysłowy i lotniczy. Dzięki swojej specjalistycznej wiedzy technicznej w zakresie kompletnych układów napędowych (w tym silników, podwozi, skrzyń biegów i urządzeń pomocniczych) dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych Motoryzacyjna Dywizja Schaefflera ugruntowała swoją pozycję jako wiarygodny partner dla niemal wszystkich producentów samochodów oraz innych głównych dostawców w branży.

Moduły fotowoltaiczne DAS Solar

Wysokoefektywne moduły fotowoltaiczne single glass dostarczone przez DAS Solar zainstalowano na dachu siedziby Schaeffler w Niemczech. Moduły z jedną szybą wybrano ze względu na niską wagę, co pozwoliło na ich dopasowanie do nośności dachu. Dzięki doskonałej reakcji na słabe nasłonecznienie moduły te wykazują wysoką wydajność generowania energii w warunkach, jakie panują podczas wczesnych godzin porannych, wieczorów i przy zachmurzeniu. To zapewnia korporacji źródło zielonej energii o zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska charakterze.

Na początku 2023 roku, DAS Solar rozpoczął realizację swojej strategii globalnej ekspansji, rozpoczynając od utworzenia spółki zależnej w Niemczech. DAS Solar zobowiązuje się do przyspieszenia tempa ekspansji na globalnych rynkach fotowoltaicznych. Wykorzystując swoją czołową na rynku technologię N-type, DAS Solar ma na celu znaczący wkład w budowę świata neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

artykuł sponsorowany