Corab prezentuje nowy system PV do szybkiego montażu

Corab prezentuje nowy system PV do szybkiego montażu
Corab

Błyskawiczny montaż bez pomocy specjalistycznych narzędzi i łatwość rozbudowy to główne zalety systemu fotowoltaicznego PB-098 stworzonego przez firmę Corab. Jego modułowa konstrukcja umożliwia dopasowanie do nawet najbardziej wymagających przestrzeni na dachach płaskich.

To dzięki systemom fotowoltaicznym (konstrukcjom wsporczym) przeznaczonym na dach płaski, moduły PV są odpowiednio przymocowane i ustawione do słońca pod optymalnym kątem. Wiodący polski producent konstrukcji dla instalacji OZE, firma Corab, bazując na swoim ponad 30-letnim doświadczeniu w technologiach wytwarzania produktów ze stali i aluminium oraz możliwościach własnego działu R&D i mocach produkcyjnych nowoczesnego zakładu w Bartoszycach, wprowadził na rynek rozwiązanie dla fotowoltaiki, które zaskakuje prostotą montażu, a także możliwościami rozbudowy.

System Corab PB-098  jest konstrukcją balastową (a więc nie zamocowaną do dachu, lecz dociążoną) dostępną w dwóch wariantach – z platformą balastu lub bez (bloczki umieszcza się na trójkącie). Trójkąty można ze sobą połączyć śrubą lub wykorzystując specjalny bezśrubowy łącznik blach. Konstrukcja zorientowana jest na wschód–zachód, a jej kąt nachylenia wynosi 10 proc. System pokryto specjalną powłoką ochronną, która zapewnia mu wieloletnią trwałość.

 

Najważniejszą cechą PB-098, istotną zwłaszcza dla instalatorów, jest krótki czas montowania całego systemu. Co więcej, do złożenia tej nowej, wydajnej konstrukcji przeznaczonej na dach płaski nie trzeba wykorzystywać profesjonalnych narzędzi. Dodatkowo Corab zaprojektował swój system w taki sposób, by maksymalnie ułatwić jego rozbudowę.

System Corab PB-098 doskonale współpracuje z modułami PV marki Corab Encor oraz rodziną falowników Encor. Więcej informacji o nowej konstrukcji można znaleźć tu.

 

 

artykuł sponsorowany