Xene autoryzowanym dystrybutorem w Polsce i UE paneli TW(Tongwei) Solar

Xene autoryzowanym dystrybutorem w Polsce i UE paneli TW(Tongwei) Solar
Fot. Xene

W lipcu 2023 r. spółka Xene podpisała umowę na dystrybucję modułów fotowoltaicznych ze światowym liderem w produkcji komponentów fotowoltaicznych na świecie, firmą TW(Tongwei) Solar. Umowa określa zasady bezpośredniej współpracy w Polsce i na rynkach zagranicznych, głównie w Unii Europejskiej, na których już aktywnie działa Xene. Kontrakt na najbliższe lata zakłada zakupy na poziomie kilkudziesięciu MW paneli w technologii PERC i N-type. 

Xene to dynamicznie rozwijający się dystrybutor zajmujący się sprzedażą komponentów fotowoltaicznych oraz innych produktów OZE w Polsce i na wybranych rynkach UE, takich jak: Niemcy, Austria, Rumunia czy kraje Beneluksu i CEE. Klientami Xene są duże firmy instalacyjne, firmy o zasięgu regionalnym i ekipy instalacyjne, które obsługują segment B2C, B2B i farmy fotowoltaiczne.

Niezmiernie nam miło powitać w naszej ofercie tak dużego producenta paneli jakim jest firma TW(Tongwei) Solar, która od 2006 produkuje komponenty fotowoltaiczne. W 2022 r. firma TW(Tongwei) Solar dołączyła do rankingu Bloomberga Tier1 z niebywałą ilością sprzedanych GW – mówi Wojciech Kłosowski, CEO Xene P.S.A. – Jednym z celów strategicznych poszerzenia oferty na 2023 rok było zakontraktowanie modułów, które są bardzo dobrej jakości, ale też mocno konkurencyjne cenowo. Produkty TW(Tongwei) Solar, które już oferujemy naszym klientom, posiadają 15 letnią gwarancję produktową oraz 30 letnią gwarancję na liniową produkcję. Naszą ambicją jest dostarczanie naszym klientom modułów sprawdzonej jakości i wytrzymałości w najlepszych cenach – podsumowuje Wojciech Kłosowski.

Firma TW(Tongwei) Solar to od 2006 r. wiodący producent ogniw fotowoltaicznych, który jako pierwszy na świecie wdrożył w swoich fabrykach w pełni zautomatyzowany proces produkcji z normą Industry 4.0. Do tej pory firma TW(Tongwei) Solar zbudowała i uruchomiła w sumie 80 inteligentnych linii produkcyjnych składających się z automatycznych robotów chwytających i inteligentnych robotów transportujących. Łącznie funkcjonuje ponad 1000 robotów transportujących, tworząc najbardziej inteligentną zieloną produkcję na świecie o największej masie efektywność konwersji produkcji. Roczna zdolność produkcyjna firmy to ok. 70GW ogniw i 80GW modułów fotowoltaicznych.

W portfolio TW(Tongwei) Solar można znaleźć moduły w technologii P-type PERC, Shingled oraz N-type o różnych mocach, od 400Wp do nawet 670Wp. Dużą popularnością cieszą się nadal moduły PERC P-type z ogniwami połówkowymi, które oferują najlepszy stosunek jakości do ceny.

 

 

W ofercie Xene znajdują się moduły mono PERC w mocach od 400Wp do 505Wp o różnym kolorze ramy (Silver lub Black) oraz moduł 400Wp Full Black. Ogniwa i moduły fotowoltaiczne wyprodukowane w ponad siedmiu fabrykach firmy są sprzedawane również do uznanych firm PV z segmentu Premium na zasadzie produkcji OEM.

Kontakt:

marketing@xene.pl

O Xene:
Xene to prężnie rozwijająca się firma zajmująca się dystrybucją komponentów fotowoltaicznych oraz innych produktów OZE w Polsce i na wybranych rynkach UE, takich jak: Niemcy, Austria, Rumunia czy kraje Beneluksu i CEE.
Firma Xene PSA dystrybuuje światowej klasy produkty takie, jak moduły fotowoltaiczne, inwertery, banki energii, systemy konstrukcyjne, pompy ciepła, ładowarki do samochodów elektrycznych czy klimatyzatory, bezpośrednio od topowych producentów, m.in. TW Solar, Jolywood, Solax, Solplanet, Bosh czy Panasonic. Xene oferuje kompleksowe doradztwo na każdym etapie inwestycji. Zespół Xene posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii i realizacji kompleksowych inwestycji w fotowoltaikę i stale poszukuje innowacji, które przyspieszą rozwój zielonej energii. Dzięki temu gwarantuje klientom pewność i bezpieczeństwo podczas realizacji każdego rodzaju inwestycji – od mikroinstalacji i rozwiązań dla biznesu, przez produkty uzupełniające, aż po budowę potężnych elektrowni w postaci farm fotowoltaicznych.

O TW (Tongwei) Solar:
TW (Tongwei) Solar jest spółką zależną należącą w całości do Tongwei Co., Ltd., zajmującą 494. miejsce na liście firm Forbes Global 2000 z 2023 r. TW(Tongwei) Solar to zaawansowane technologicznie przedsiębiorstwo zajmujące się dogłębnymi badaniami i rozwojem, inteligentną produkcją i promocją zastosowań wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych. Opierając się na pionowo zintegrowanym układzie przemysłowym TW (Tongwei) Solar, firma stworzyła system badań i rozwoju technologii z całkowicie niezależnymi prawami własności intelektualnej, system produkcji, który przoduje w branży pod względem inteligentnych rozwiązań i cyfryzacji, globalnego marketingu i systemu usług biznesowych oraz czterem głównym bazom produkcyjnym w Hefei, Jintang, Yancheng i Nantong. Firma zatrudnia ponad 11 000 pracowników i szacuje, że do końca 2023 roku osiągnie zdolność produkcyjną na poziomie 80 GW.

 

artykuł sponsorowany