DAS Solar z nowym rekordem – 2 GW sprzedanych modułów w czerwcu

DAS Solar z nowym rekordem - 2 GW sprzedanych modułów w czerwcu
Fot. DAS Solar

DAS Solar, czołowy producent modułów fotowoltaicznych z ogniwami typu N, w czerwcu ustanowił nowy rekord miesięcznej sprzedaży, wysyłając moduły o mocy 2 GW. To kolejny kamień milowy w rozwoju firmy.

Innowacja jest siłą napędową rozwoju DAS Solar. Ogniwa typu N TOPCon DAS Solar w produkcji masowej osiągają średnią sprawność konwersji przekraczającą 25,6 proc. Sprawność laboratoryjna natomiast przekroczyła 26,24 proc., ustanawiając nowy rekord światowy przy napięciu na obwodzie otwartym wynoszącym 730 mV. Maksymalna moc modułu typu N wynosi 640 W, a jego sprawność osiąga wysoki poziom 23 proc.

DAS Solar wyznaczył strategię pięciu ścieżek rozwoju przyszłych technologii: TOPCon 4.0, TBC, CSPC, TSiP i SFOS. Przy ich rozwoju DAS Solar będzie współpracować z Advanced Photovoltaics Research Center na University of New South Wales, wiodącą międzynarodową instytucją badawczą w dziedzinie fotowoltaiki, kierowaną przez zespół profesora Martina Greena, jednocześnie rozpoczynając rozwój ultraefektywnych ogniw słonecznych SFOS o sprawności przekraczającej 35 proc.

Rdzeniem ogniw SFOS jest ogniwo krzemowe produkcji DAS Solar. Nowatorski materiał cienkowarstwowy do fotokonwersji o charakterystyce rozszczepienia singletowego nakłada się na powierzchnię komórki, umożliwiając proces powielania ekscytonów. Proces ten zwiększa sprawność kwantową ogniw słonecznych do ponad 100 proc. Teoretyczna maksymalna sprawność ogniwa SFOS może przekroczyć 40 proc.

Na globalnym rynku energetycznym niezbędne do produkcji wysokoefektywnych modułów fotowoltaicznych przy zachowaniu ich najwyższej jakości jest stabilne rozmieszczenie baz produkcyjnych. Firma DAS Solar strategicznie ulokowała czternaście głównych baz produkcyjnych na terenie Chin, w tym uruchomiono inteligentne fabryki w Quzhou i Taizhou, a ponadto stworzono największą bazę produkcyjną fotowoltaiki w środkowych Chinach w Jingshan oraz największą bazę produkcyjną technologii PV w prowincji Guizhou.

Jako producent fotowoltaiki specjalizujący się w badaniach i rozwoju wysokowydajnych ogniw, modułów oraz dostawca kompleksowych rozwiązań systemowych do zastosowań fotowoltaicznych, DAS Solar zawsze uważał zieloną i niskoemisyjną koncepcję za główną ideę prowadzącą do rozwoju wysokiej jakości produktów.

DAS Solar będzie nadal ulepszać praktyki zrównoważonego rozwoju poprzez zarządzanie, cele, strategie i działania, stając się w ten sposób globalnym orędownikiem i praktykiem stabilnego rozwoju w zakresie czystej energii. To kompleksowe wdrożenie stymuluje lokalną zieloną transformację gospodarczą, jest przykładem zaangażowania firmy w realizację celów ESG i przyspiesza globalne dążenie do osiągnięcia celów „Dual Carbon”.

 

moduły fotowoltaiczne DAS Solar
DAS Solar

DAS Solar stale poświęca się ciągłej eksploracji i rygorystycznym badaniom technologii typu N, konsekwentnie przekraczając standardy branżowe w zakresie wydajności ogniw i modułów. To zobowiązanie gwarantuje, że DAS Solar oferuje swoim globalnym klientom niezawodne zapewnienie długoterminowej optymalnej wartości. Ponadto DAS Solar utrzymał perspektywę globalną, co umożliwiło firmie rozszerzenie oferty produktów i usług na ponad 60 krajów i regionów na całym świecie.

mapa fabryk paneli fotowoltaicznych DAS SOlar
DAS Solar

 

artykuł sponsorowany