REKLAMA
 
REKLAMA

Redukcja zależności od sieci: większa dystrybucja to lepsza samowystarczalność

Redukcja zależności od sieci: większa dystrybucja to lepsza samowystarczalność
Fot. Swatten

Polska, będąca jednym z największych producentów węgla w Europie, odgrywała historycznie istotną rolę w sektorze energetycznym. Jednak w ostatnich latach Polska aktywnie eksploruje dziedzinę energii odnawialnej, zwłaszcza w zakresie wytwarzania energii fotowoltaicznej (PV). Na tym dynamicznym rynku Swatten pojawia się jako istotny gracz dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom do magazynowania energii PV dla gospodarstw domowych, otwierając tym samym drogę do przyszłości energii odnawialnej w Polsce.

Obecny stan polskiego rynku fotowoltaicznego

Według Forum Energii, krajobraz energetyczny Polski od dawna zdominowany jest przez paliwa kopalne, które dostarczają nadal większość zużywanej energii. Niemniej jednak Polska stoi przed złożonymi wyzwaniami, w tym narastającymi problemami środowiskowymi, zmianami klimatycznymi, inflacją i kryzysami geopolitycznymi, które przyczyniają się do corocznych wzrostów cen energii elektrycznej. W tej sytuacji szybki wzrost i powszechne przyjmowanie systemów fotowoltaicznych stały się niezwykle istotne.

Aby sprostać tym wyzwaniom i przyspieszyć przejście na zrównoważoną energię, rząd Polski wprowadził programy subsydiów, takie jak „Mój Prąd 5.0”. Ten program oferuje subsydia pokrywające nawet 50 proc. kosztów inwestycji w systemy PV, mając na celu zwiększenie udziału energii odnawialnej w krajowym bilansie energetycznym. W rezultacie w Polsce energia wytwarzana za pomocą systemów fotowoltaicznych zyskuje na znaczeniu.

Innowacyjne rozwiązania Swatten

Wykorzystując swoją wiedzę w dziedzinie magazynowania energii fotowoltaicznej dla gospodarstw domowych, Swatten wprowadza na rynek polski szereg innowacyjnych rozwiązań mających na celu pokonanie tych wyzwań i promowanie energii odnawialnej. Nasz zespół składa się z bardzo doświadczonych inżynierów, wspieranych przez silny dział badawczo-rozwojowy. Ponadto posiadamy własne centrum testowe, które obejmuje komorę semi-anechoiczną o długości trzech metrów, laboratorium niezawodności środowiskowej i wydajności elektrycznej oraz komorę EMC, co znacznie zwiększa efektywność naszych badań i rozwoju oraz zapewnia najwyższą jakość i wydajność naszych produktów.

Rozwiązania Swatten nie tylko pozyskują energię słoneczną, ale także skutecznie ją gromadzą i przechowują dla nieprzerwanego użytku. Nasze hybrydowe falowniki oferują wiele elastycznych trybów pracy, w tym tryb samowystarczalności, tryb magazynowania energii i tryb zasilania awaryjnego, co pozwala na płynną zmianę trybów w celu optymalizacji wykorzystania energii, zwiększenia efektywności energetycznej i obniżenia kosztów energii.

Swatten oferuje kompleksową gamę produktów do rozwiązań systemów fotowoltaicznych, w tym hybrydowe falowniki, falowniki sieciowe i baterie magazynujące energię. Nasze falowniki są dostępne zarówno w wersji trójfazowej (o mocy od 5 kW do 30 kW), jak i jednofazowej (od 3 kW do 6 kW). Modele jednofazowe charakteryzują się niezwykle niskim napięciem startowym, nawet od 50 V, co zapewnia dłuższy czas wytwarzania energii. Dzięki swoim możliwościom nadmiarowym wspierają podłączenie większej liczby paneli fotowoltaicznych, maksymalizując wytwarzanie energii słonecznej. W szczególności nasze jednofazowe falowniki hybrydowe o wysokim napięciu mogą osiągnąć zakres nadmiernej mocy aż do 330 proc.

 

Fot. Swatten

Falowniki trójfazowe mogą obsłużyć niezbalansowane wyjście trójfazowe w 100 proc., co stawia Swatten w pozycji lidera w tej branży pod względem osiągnięcia takiej doskonałości technicznej. Ich wytrzymałe możliwości dystrybucji energii prowadzą do większej ilości wytwarzanej energii własnej, zmniejszenia zależności od sieci i obniżenia zakupów energii elektrycznej.

 

Fot. Swatten

Systemy akumulatorów Swatten charakteryzują się modułową konstrukcją, co pozwala na elastyczną rozbudowę w zależności od wymagań klienta. Poszczególne pojemności modułów akumulatorowych wahają się od 10 kWh do 25 kWh i umożliwiają równoległą pracę wielu modułów akumulatorowych. Akumulatory wysokonapięciowe montowane w stojaku oferują zaletę 100 proc. głębokości rozładowania (DoD) i zwiększoną wydajność ładowania/ rozładowywania dzięki niezintegrowanej konstrukcji DC-DC, osiągając użyteczną pojemność do 95 proc. Konstrukcja obejmująca miękkie ogniwa ATL zwiększa bezpieczeństwo akumulatora. Opcje instalacji obejmują akumulatory piętrowe, akumulatory montowane w stojaku i konfiguracje do montażu na ścianie, dostosowane do różnych scenariuszy instalacji.

Niezależnie od tego, czy chodzi o użytkowników domowych, czy małych klientów przemysłowych, można wybrać odpowiednie rozwiązania w oparciu o ich specyficzne potrzeby energetyczne. Dzięki aplikacji monitorującej energię o nazwie Solaman, użytkownicy mogą śledzić zużycie i dystrybucję energii w czasie rzeczywistym, optymalizując jej zużycie do maksimum i obniżając koszty elektryczności.

Wizja Swatten

Misją Swatten jest przyniesienie innowacji i zrównoważonego rozwoju do branży energii odnawialnej, wspierając zrównoważony rozwój środowiskowy i gospodarczy. Dzięki obecności na rynku globalnym Swatten zobowiązuje się do świadczenia wsparcia i usług najwyższej jakości. Oferujemy 10-letnią gwarancję na nasze produkty, a nasz lokalny zespół obsługi posprzedażnej w Polsce zapewnia sprawne i efektywne działanie twoich systemów. Magazyny w Europie są doskonale przygotowane do szybkiego reagowania na zapotrzebowanie na produkty.

Polski rynek fotowoltaiczny rośnie w zastraszającym tempie, a Swatten odgrywa kluczową rolę w tym procesie. Innowacyjne rozwiązania nie tylko przyczyniają się do zaspokojenia potrzeb energetycznych Polski, ale także stanowią znaczny wkład w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój. Z biegiem czasu możemy spodziewać się większych postępów na polskim rynku fotowoltaicznym, a Swatten będzie nadal odgrywać kluczową rolę.

Jeśli jesteś zainteresowany produktami Swatten i chciałbyś dowiedzieć się więcej lub zastanawiasz się, jak te innowacyjne rozwiązania można zintegrować w swoim domu lub projekcie komercyjnym, skontaktuj się z nami. Aktywnie poszukujemy także partnerów na rynku polskim.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.swatten.com.

Kontakt

E-mail: swatten@sieyuan.com

 

artykuł sponsorowany

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA