REKLAMA
 
REKLAMA

R.Power kupił projekty fotowoltaiczne o mocy 18 MWp

R.Power kupił projekty fotowoltaiczne o mocy 18 MWp
Fot. R.Power

R.Power, jeden z największych deweloperów farm fotowoltaicznych w Polsce, kupił projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 18 MWp. To kolejna transakcja w ostatnim czasie.

R.Power nabył portfel projektów fotowoltaicznych od Elawan Energy, będącego częścią japońskiej Grupy ORIX. Elawan Energy z siedzibą w Madrycie jest globalnym operatorem w branży OZE, który oferuje zintegrowane rozwiązania: od rozwoju i budowy farm wiatrowych, elektrowni PV i wodnych, po ich eksploatację, konserwację i sprzedaż wyprodukowanej zielonej energii.

Dodanie kolejnych 18 MWp do portfela R.Power to uzupełnienie niedawnej transakcji, w ramach której firma nabyła projekty PV o łącznej mocy 91 MWp od EOS, spółki joint venture kontrolowanej przez Cero Generation.

REKLAMA

Jak podkreślił Klaudiusz Kalisz, członek zarządu R.Power, firma pozostaje aktywna w obszarze przejęć i stale poszukuje projektów fotowoltaicznych do zakupu, szczególnie tych gotowych do budowy z ustalonymi warunkami przyłączenia do sieci.

REKLAMA

Nabycie portfela projektów PV o mocy 18 MWp, po niedawnym zakupie projektów o łącznej mocy 91 MWp, odzwierciedla nasze dążenia do stania się wiodącym niezależnym producentem energii, napędzającym innowacje i przyczyniającym się do przejścia na czyste i zrównoważone źródła energii – komentuje Klaudiusz Kalisz.

Zlokalizowane w województwach zachodniopomorskim i wielkopolskim projekty są w fazie RTB (ready-to-build), a zakończenie inwestycji zaplanowano na 2024 r.

Inwestycje R.Power

R.Power to polski deweloper i niezależny producent energii działający w branży fotowoltaiki i magazynowania energii. Spółka rozwija działalność nie tylko w Polsce, ale również w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Portugalii i Rumunii. Firma rozwija portfel projektów o mocy ponad 21 GWp w zakresie farm fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii. Oprócz farm fotowoltaicznych R.Power, poprzez Quanta Energy – swoją spółkę zależną – oferuje instalację systemów fotowoltaicznych dla klientów przemysłowych, firm i instytucji.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Co za brednie 😂🤣😂😂 kto wam płaci osły 🥳🥳🥳🥳.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA