Dlaczego warto wybrać tracker fotowoltaiczny od KLEVE?

Dlaczego warto wybrać tracker fotowoltaiczny od KLEVE?
Fot. Kleve

Trackery fotowoltaiczne to zaawansowane rozwiązania w dziedzinie energetyki słonecznej, które zmieniają sposób, w jaki panele fotowoltaiczne wykorzystują energię słoneczną. Tracker PV to inteligentny system śledzenia, który dynamicznie dostosowuje kąt nachylenia paneli w kierunku słońca, zapewniając im optymalne nasłonecznienie przez cały dzień. W przeciwieństwie do tradycyjnych instalacji fotowoltaicznych o stałym ustawieniu, trackery umożliwiają panelom utrzymanie idealnej orientacji wobec źródła światła, co skutkuje znacznym wzrostem efektywności zbierania energii słonecznej. Dzięki tej innowacyjnej technologii, trackery fotowoltaiczne stanowią kluczowy krok w kierunku zwiększenia wydajności i rentowności instalacji fotowoltaicznych, umożliwiając jednocześnie bardziej zrównoważony rozwój energii odnawialnej.

Tracker fotowoltaiczny od sprawdzonego partnera

Wybór trackera fotowoltaicznego od sprawdzonego partnera, takiego jak KLEVE [solar,] to kluczowy krok w zapewnieniu nie tylko efektywnej, ale także niezawodnej instalacji energii słonecznej. Zaawansowane technologie trackerów pozwalają na maksymalizację zbierania energii słonecznej, jednak ich skuteczność zależy także od solidności i profesjonalizmu producenta. Wybierając tracker fotowoltaiczny KLEVE, zyskujesz pewność nie tylko innowacyjnych rozwiązań, ale również solidnej konstrukcji, wysokiej jakości komponentów i wsparcia technicznego. To nie tylko inwestycja w wydajność, ale także spokój ducha, że Twój system fotowoltaiczny działać będzie niezawodnie przez wiele lat. Odkryj potencjał energii słonecznej z partnerem, na którym możesz polegać.

Marka KLEVE dostarcza najwyższej klasy produkty ze stali i aluminium, specjalizując się w rozwiązaniach dedykowanych dla farm fotowoltaicznych. Projektowane i produkowane przez KLEVE [solar] naziemne systemy mocowań zostały docenione za swoją bezkonkurencyjną jakość oraz innowacyjność rozwiązań.

Tracker fotowoltaiczny KLEVE – system nadążny za słońcem

Tracker KLEVE to jednoosiowy system nadążny, który umożliwia instalacji fotowoltaicznej śledzenie ruchu słońca i ustawianie konstrukcji w idealnym położeniu. Tracker KLEVE pozwala na pochylenie paneli fotowoltaicznych ~60 st. w kierunku wschodnim i zachodnim. Rano moduły są skierowane na wschód, gdzie rozpoczynają swoją wędrówkę i obracają się w ciągu dnia w stronę południa, by wieczorem skierować się na zachód. System KLEVE wyróżnia się małą liczbą komponentów, mniejszą awaryjnością i wysoką trwałością. Płynna integracja ekosystemu zapewnia ponad 99 proc. czasu śledzenia.

 

tracker fotowoltaiczny KLEVE
Fot. KLEVE

Parametry trackera fotowoltaicznego KLEVE

Horyzontalny, jednoosiowy tracker fotowoltaiczny od KLEVE [solar] posiada astronomiczny algorytm śledzenia z systemem 3d backtracking, z możliwością dopasowania do terenu. Napędzany niezależnymi silnikami z przekładnią dla każdego trackera, został zaprojektowany do szybkiego i łatwego montażu, bez spawania oraz bez wiercenia. Tracker KLEVE to stal konstrukcyjna HDG lub z powłoką ZM oraz bezobsługowe łożyska z tworzywa. Minimalny prześwit między panelem a gruntem to 300-500 mm, w zależności od strefy śniegowej. Dodatkowe funkcje trackera to między innymi: adaptacyjne nadążanie dla nierównego terenu, konfigurowalne ograniczenia kąta w zależności od prędkości wiatru, procedura oszczędzania baterii w pochmurne i zimowe dni czy limity dynamiczne. Tracker zwiększa nie tylko wydajność, ale także niezawodność systemu fotowoltaicznego.

 

Tracker fotowoltaiczny KLEVE – korzyści

 • Maksymalna wydajność energii słonecznej:
  – Tracker fotowoltaiczny KLEVE dynamicznie dostosowuje kąt paneli w zależności od położenia słońca, co przekłada się na znaczny wzrost wydajności zbierania energii słonecznej.
  – Osiągaj nawet o 30 proc. więcej energii w porównaniu do tradycyjnych systemów fotowoltaicznych, co sprawi, że Twoja inwestycja będzie bardziej opłacalna.
 • Stabilna produkcja energetyczna:
  – Niezależnie od pory dnia czy zmiennej pogody tracker fotowoltaiczny KLEVE utrzymuje panele słoneczne w optymalnym ustawieniu, co gwarantuje ciągłą produkcję energii elektrycznej.
 • Oszczędności finansowe:
  – Zwiększona wydajność przekłada się bezpośrednio na obniżenie rachunków za prąd, co skraca czas zwrotu z inwestycji i generuje długoterminowe oszczędności finansowe.
 • Inteligentne sterowanie i monitorowanie pozwalają na bieżącą optymalizację i dostosowywanie ustawień.
 • Elastyczność i kompatybilność trackera fotowoltaicznego KLEVE – kompatybilność z różnymi rodzajami paneli słonecznych oraz elastyczność w dostosowywaniu się do różnych konfiguracji instalacji fotowoltaicznych.
 • Inwestycja w tracker fotowoltaiczny KLEVE to nie tylko korzyści finansowe, ale również ekologiczny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości, redukujący ślad węglowy.
 • Łatwa instalacja i długa żywotność dzięki solidnej konstrukcji trackera PV KLEVE.

Wybierając tracker fotowoltaiczny, inwestujesz w przyszłość efektywności energetycznej. Dzięki inteligentnemu systemowi śledzenia panele słoneczne są zawsze skierowane w stronę słońca, co przekłada się na maksymalną produkcję energii. To nie tylko oszczędności finansowe, ale także ekologiczny krok w stronę zrównoważonego rozwoju. Wybierz tracker fotowoltaiczny KLEVE, a zyskasz pewność, że Twoja inwestycja jest zoptymalizowana pod każdym kątem. Odkryj potencjał energii słonecznej z nowoczesnym rozwiązaniem, które przewyższa standardy tradycyjnych systemów fotowoltaicznych.

KLEVE – Twój partner biznesowy na lata

Zachęcamy do współpracy z KLEVE – liderem wśród producentów naziemnych systemów montażowych dla wszystkich rodzajów farm fotowoltaicznych. KLEVE Group to sprawdzony i solidny partner, o czym przekonało się już wielu klientów.

KLEVE to jakość, bezpieczeństwo i zaufanie, które docenisz!

 

KLEVE – materiał sponsorowany