Rewolucyjny NORD EcoBoiler do fotowoltaiki

Rewolucyjny NORD EcoBoiler do fotowoltaiki
Fot. NORD

Spółka NORD nawiązuje do swojej innowacyjnej działalności w dziedzinie fotowoltaiki i po regulatorze przepływów Power Genius 3000 wprowadza nowy produkt z zakresu podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W NORD mają świadomość, jak istotny jest odpowiedni dobór systemu podgrzewania CWU, jako drugiego co do wielkości urządzenia w gospodarstwie domowym (po ogrzewaniu), i prezentują rewolucyjny EcoBoiler do fotowoltaicznego podgrzewania wody.

Kluczową cechą EcoBoilera jest opatentowane trójstrefowe podgrzewanie CWU w zasobniku. Podzielone strefy grzewcze w zasobniku umożliwiają niskie moce ładowania elementów grzewczych, maksymalizując tym samym wykorzystanie energii fotowoltaicznej i jednocześnie eliminując zużywanie energii dostarczanej z sieci.

 

Schemat przygotowania CWU
Fot. NORD

Optymalne wykorzystanie fotowoltaiki nawet w mniej słoneczne dni

Bojler można zastosować także w najmniejszych instalacjach fotowoltaicznych do mocy 1 kW (instalacje balkonowe lub mniejsze instalacje fotowoltaiczne w mieszkaniach). Dzięki specjalnej konstrukcji, CWU stopniowo podgrzewana jest w pojedynczych warstwach w taki sposób, aby jedna część była zawsze przygotowana przez 24 godziny na dobę. Kolejne strefy podgrzewane są zgodnie z ustawieniem zewnętrznego wyłącznika czasowego w celu pokrycia podgrzewania z promieniowania słonecznego. W połączeniu z systemem fotowoltaicznym oszczędność sięga nawet 70 proc. w porównaniu do konwencjonalnego bojlera.

Maksymalne wykorzystanie zielonej energii

Jeszcze większe oszczędności osiągniesz, podłączając EcoBoiler w Twoim domu w połączeniu z menedżerem energii nowej generacji Power Genius 3000, który zapewni Ci maksymalne wykorzystanie zielonej energii elektrycznej. W praktyce będziesz podgrzewać ciepłą wodę użytkową tylko wygenerowaną przez siebie zieloną energią elektryczną, którą w przeciwnym razie przesyłałbyś do sieci dystrybucyjnej.

Power Genius 3000
Power Genius 3000. Fot. NORD

Oferta EcoBoiler obejmuje wariant tradycyjnego podwieszanego zasobnika EcoBoiler 160 do łatwego montażu, o pojemności wewnętrznej 152 litrów. Wariant ten oferowany jest w wykonaniu emaliowanym, ze wspomnianym 3-strefowym podgrzewaniem CWU.

 

EcoBoiler 160
Fot. NORD

Dla bardziej wymagających użytkowników, preferujących nowoczesny design, w ofercie dostępny jest wariant minimalistyczny EcoBoiler 140 Flat o pojemności 140 litrów, gdzie zasobnik osadzony jest elegancko w przegrodzie o głębokości 250 mm. Dodatkowo otrzymasz nie tylko innowacyjną technologię podgrzewania CWU, lecz także nowoczesny design, który wpasuje się w każde wnętrze i nie zajmie żadnej przestrzeni w pomieszczeniu. Zasobnik wykonany jest ze stali nierdzewnej i oferuje 2-strefowe podgrzewanie CWU. Bojler można też wybrać w wariancie EcoBoiler 140 Flat+, który oferuje dodatkową izolację dla jeszcze większych oszczędności podczas podgrzewania CWU.

 

EcoBoiler 140 Flat
Fot. NORD

Spółka NORD korzysta obecnie z bazy logistycznej GBC, jako swojego partnera strategicznego w rozwoju marki w regionie. NORD znalazł w firmie GBC najlepsze zaplecze do realizacji swoich planów, w tym współpracę z profesjonalnym zespołem serwisowym, jako wsparcie podczas konfiguracji i instalacji systemu NORD u swoich klientów.

EcoBoiler możesz kupić tutaj:

+420 601 212 732

e-mail: hurtownia@gbc-solino.cz

 

NORD – materiał sponsorowany