Mikroinwertery Enphase – innowacja dla fotowoltaiki

Mikroinwertery Enphase - innowacja dla fotowoltaiki
Fot. AS Energy

Enphase Energy to ceniony w branży producent innowacyjnych rozwiązań fotowoltaicznych, których zastosowanie w znaczący sposób wpływa na poziom bezpieczeństwa instalacji PV. Produkty marki oferują jednak znacznie więcej. To także lepsze uzyski z systemu, najdłuższa gwarancja na rynku – przy równocześnie bardzo niskiej awaryjności i serwis premium dla instalatorów. Poznaj produkty dostępne w ofercie AS Energy – oficjalnego dystrybutora marki Enphase Energy, które mają szansę zrewolucjonizować branżę PV.

Z potrzeby bezpieczeństwa

Enphase Energy to marka, która zadebiutowała na rynku fotowoltaicznym w 2006 roku, wprowadzając na rynek przełomowy mikroinwerter, działający w oparciu o przekształcanie prądu stałego z modułów fotowoltaicznych w prąd przemienny. Dziś technologia mikroinwerterowa Enphase znajduje zastosowanie w instalacjach na całym świecie.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Enphase Energy i notujemy stale rosnące zainteresowanie jej produktami. Instalatorzy PV dostrzegają ogromny potencjał, który drzemie w innowacyjnej technologii mikroinwerterowej – zarówno w zakresie zwiększenia poziomu bezpieczeństwa instalacji, jak i wygody jej rozbudowy w przyszłości. Użytkownicy doceniają z kolei to, że za sprawą mikroinwerterów Enphase pozyskiwanie energii słonecznej stało się jeszcze bardziej skuteczną i bezawaryjną metodą produkcji prądu – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy marki AS Energy.

 

Instalacja fotwoltaiczna
Fot. AS Energy

Co składa się na bezpieczeństwo instalacji bazujących na mikroinwertach Enphase?

Brak wysokiego napięcia prądu stałego
Mikroinwertery Enphase to produkty skoncentrowane na bezpieczeństwie układu, ponieważ nie posiadają wysokiego napięcia prądu stałego DC. Oparte o niskie napięcie, praktycznie do zera eliminują ryzyko zwarć i wynikających z nich pożarów fotowoltaiki. Decydując się na system Enphase możemy mieć pełne poczucie bezpieczeństwa – znacznie wyższe niż w przypadku innych, dostępnych na rynku rozwiązań.

Brak pojedynczego punktu awarii
Mikroinwertery to jednak nie tylko brak awaryjności potwierdzony statystykami (zaledwie 0,05 proc. urządzeń Enphase jest wadliwe z uwagi na wadę fabryczną). To także brak pojedynczego punktu awarii, wynikający z braku jednostki centralnej, co z kolei wiąże się z zupełnie innym sposobem montażu niż w przypadku klasycznych inwerterów. Mocując jeden mikrofalownik do jednego modułu PV, eliminujesz ryzyko, że nawet jeśli dojdzie do bardzo mało prawdopodobnej awarii, to ulegnie jej cały system. W technologii Enphase, w przypadku ewentualnego uszkodzenia mikroinwertera, produkcji pozbawiony zostanie zaledwie jeden panel PV, a kolejne elementy instalacji pozostaną nienaruszone. Oznacza to także dalszą, nieprzerwaną produkcję prądu przez sprawne moduły. Producent nie tylko więc niweluje ryzyko pożaru wynikającego ze zwarcia, zapewnia najwyższą jakość wykonania przekładającą się na niezawodność produktu na długie lata, ale także chroni pozostałe, kosztowne elementy układu.

Układ szybkiego wyłączania
Enphase Energy chcąc zapewnić użytkownikom fotowoltaiki maksymalne poczucie bezpieczeństwa, wyposażyło swoje produkty także we wbudowany układ szybkiego wyłączania – Rapid Shutdown. Oznacza to możliwość intuicyjnego i natychmiastowego odcięcia instalacji fotowoltaicznej w niespodziewanych sytuacjach awaryjnych. Dzięki temu instalacja oparta na mikroinwerterach Enphase jest bezpieczna dla ekip ratunkowych.

 

Instalacja fotwoltaiczna
Fot. AS Energy

Z myślą o efektywności

Mikroinwertery producenta oferują najwyższy poziom niezawodności, lecz nie robią tego kosztem wyników i efektywności pracy całej instalacji. Fotowoltaika z Enphase to bowiem znacznie wyższe uzyski niż w przypadku stosowania klasycznych falowników. Wpływa na to szereg rozwiązań funkcjonalnych stosowanych przez producenta.

Technologia Burst Mode
Jedną z innowacyjnych propozycji marki jest technologia Burst Mode, w którą wyposażone zostały mikroinwertery. Skoncentrowana na maksymalizacji wydajności układu pozwala na pozyskiwanie zielonej energii nawet w bardzo pochmurne dni lub w porach roku, kiedy promieniowanie słoneczne jest mniej intensywne. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne z mikroinwerterami Enphase mogą przez cały rok działać efektywnie zapewniając odpowiednie uzyski.

Optymalizacja pracy
Użytkownikom fotowoltaiki bazującej na mikroinwerterach Enphase producent zapewnił także dostęp do rozwiązania optymalizującego zarządzanie energią pozyskaną w jej ramach. To Enphase Energy System wraz ze stanowiącą jego część aplikacją mobilną, która umożliwia zdalne monitorowanie przepływu energii oraz poziomu jej zużycia w danym obiekcie. Dodatkowo zapewnia ona opcję sterowania przepływem i kontrolę efektywności poszczególnych modułów instalacji z osobna, wyłapując ewentualne błędy. Zyskując tak kompleksowe narzędzie jak system od Enphase, możesz odpowiednio zoptymalizować zużycie prądu i jego produkcję, a finalnie uniezależnić się od prądu kupowanego z sieci.

Niskie napięcie startowe
Dla wydajności układu z mikroinwerterami Enphase duże znaczenie ma także ich niskie napięcie startowe. Pod pojęciem tym kryje się wartość, która wpływa na moment, kiedy mikrofalownik uruchomi się rano i wyłączy wieczorem. Niskie napięcie startowe oznacza więc, że mikroinwertery Enphase rozpoczynają pracę przy niewielkim natężeniu promieniowania słonecznego. To z kolei sprawia, że są w stanie w ciągu doby uzyskać więcej energii słonecznej.

 

Instalacja fotwoltaiczna
Fot. AS Energy

Focus na funkcjonalność

Instalatorzy PV współpracujący z AS Energy coraz częściej z oferty firmy wybierają właśnie mikroinwertery Enphase. Nic dziwnego – zapewniają one istotne z punktu widzenia użytkownika bezpieczeństwo i wydajność. Dystrybutor marki oferuje z kolei szereg udogodnień dla montujących te produkty instalatorów.

Z uwagi na rosnące zainteresowanie ofertą Enphase przygotowaliśmy dla instalatorów bezpłatny poradnik, w którym wyjaśniamy, jak rozbudować instalację PV z mikroinwerterami. Dodatkowo, wszystkie produkty marki są u nas dostępne “od ręki”, w magazynie w Rybniku, co znacznie ułatwia i przyspiesza procesy logistyczne – dodaje Katarzyna Śliwińska.

 

Instalacja fotwoltaiczna
Fot. AS Energy

Enphase to także kompatybilność z większością dostępnych na rynku paneli PV. Równocześnie to produkty typu plug and play, które w momencie wzrostu zapotrzebowania na prąd możesz spokojnie rozbudować, zaczynając nawet od jednego i dodając do układu kolejne moduły PV. Możesz montować je na najbardziej wymagających poszyciach dachowych, ponieważ posiadają własne MPP-trackery. Dodatkowo są odporne na wymagające warunki pogodowe, co gwarantuje podwójnie izolowana, polimerowa obudowa oraz klasa szczelności IP67.
Potwierdzeniem jakości komponentów marki jest najdłuższa na rynku – aż 25-letnia – gwarancja oraz serwis premium, w ramach którego instalatorzy otrzymują zwrot za konieczność dokonania wymiany sprzętu Enphase.

Wszystko to sprawia, że marka utożsamiana jest dziś z komponentami fotowoltaicznymi typu premium, a wybierający ją instalatorzy mają świadomość, że funkcjonalność, wydajność i bezpieczeństwo, które oferują produkty Enphase to inwestycja w przyszłość fotowoltaiki i jej użytkowników.

Informacje o AS Energy
AS Energy to oficjalny dystrybutor najbardziej znanych i cenionych na rynku producentów fotowoltaicznych. W ofercie firmy znajdziesz najwyższej jakości komponenty marek: Enphase, K2, Jinko Solar, Solis, Sharp, Tree System. Oferta produktowa AS Energy skierowana jest do klientów biznesowych: instalatorów, firm wykonawczych, biur projektowych, sklepów oraz hurtowni fotowoltaicznych.

Więcej informacji na stronie: www.asenergy.pl

 

AS Energy – materiał sponsorowany