REKLAMA
 
REKLAMA

Dwa banki sfinansowały projekty PV o mocy 72 MWp

Dwa banki sfinansowały projekty PV o mocy 72 MWp
fot. Zbynek Burival/Unsplash

Portfel elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 72 MWp rozwijany jest przez GoldenPeaks Capital. Teraz inwestor zapewnił finansowanie tych projektów.

Elektrownie fotowoltaiczne GoldenPeaks Capital (GPC) objęte nowo podpisanymi umowami kredytowymi będą zlokalizowane w różnych regionach Polski. Portfolio nazwane przez inwestora „Charlie” składa się z 55 indywidualnych projektów solarnych o wielkości od 1 MWp do 8 MWp.

Finansowanie tych projektów fotowoltaicznych zapewniły PKO Bank Polski oraz DNB Bank ASA.

REKLAMA

Sprzedaż energii na podstawie PPA

Jak podaje GPC, przez cały okres eksploatacji elektrownie fotowoltaiczne będą korzystały z denominowanej w euro umowy zakupu energii elektrycznej.

– GPC umocniło swoją pozycję w Polsce oraz jako doświadczonego dostawcy długoterminowych, denominowanych w euro umów PPA (Power Purchase Agreement) dla wiodących na świecie międzynarodowych korporacji. Portfolio „Charlie” to przykład naszej zdolności do zapewnienia opłacalności tym projektom – mówi Daniel Tain, prezes GoldenPeaks Capital.

REKLAMA

Dla DNB Bank Polska jest to kolejne finansowanie przyznane na odnawialne źródła energii w Polsce. Niedawno bank przyznał na ten cel kredyty firmie Greenvolt Power.

– Dzięki wprowadzeniu Euro PPA dla projektów solarnych na polskim rynku złotówkowym GPC wnosi znaczący i przełomowy wkład w ten sektor. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej roli partnera finansowego wspierającego kluczowego gracza na rynku przyspieszającego zieloną transformację Polski. To partnerstwo podkreśla nasze zaangażowanie w rozwój rozwiązań w zakresie energii odnawialnej i zrównoważonego rozwoju, jednocześnie wspierając innowacje w branży – dodaje Ewa Banasiuk, dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej w DNB Bank Polska.

GoldenPeaks Capital aktywny na polskim rynku PV

Działalność GoldenPeaks Capital koncentruje się na budowie farm fotowoltaicznych w Polsce i na Węgrzech. Ostatnio firma informowała o przejęciu 283 MW gotowych do budowy projektów fotowoltaicznych w Polsce. Zapowiedziała także, że ma w planach dołączenie do nich kolejnych 150 MW przed końcem roku, co finalnie dałoby około 433 MW nowych mocy w projektach PV przejętych w ciągu jednego kwartału. Rok temu spółka zapowiadała powiększenie polskiego portfela fotowoltaicznego o ponad 1 GW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA