REKLAMA
 
REKLAMA

Deweloper OZE z dużym finansowaniem na projekty w Polsce

Deweloper OZE z dużym finansowaniem na projekty w Polsce
Fot. Pixabay - andreas160578

Deweloper projektów fotowoltaicznych i wiatrowych podpisał kredyt odnawialny na 90 mln euro. Zakontraktowana kwota zostanie przeznaczona na finansowanie projektów OZE w Polsce.

Spółka zależna Grupy Greenvolt – Greenvolt Power – podpisała umowę kredytu odnawialnego (RCF) na kwotę 90 mln. Kredyt został zawarty w bankach DNB i mBank na okres trzech i pół roku. Z kwoty 90 mln euro DNB udzielił 50 mln euro, a mBank przyznał 40 mln euro kredytu.

Zdaniem João Manso Neto, CEO Grupy Greenvolt, otrzymany kredyt pozwoli Greenvolt Power przyspieszyć rozwój licznych projektów prowadzonych w Polsce, a jednocześnie zapewnia niezbędną elastyczność dla szybszej realizacji strategii rotacji aktywów, przedstawionej inwestorom grupy.

REKLAMA

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy wspólnie ze świetnymi zespołami banków DNB i mBanku, która umożliwiła finalizację tej pionierskiej struktury finansowania na polskim rynku finansowania odnawialnych źródeł energii – mówi Adrian Góralski, dyrektor ds. fuzji i przejęć oraz finansowania projektów w Greenvolt Power.

Greenvolt w Polsce

Greenvolt Power jest spółką należącą do portugalskiej grupy Greenvolt. Specjalizuje się w budowie wielkoskalowych farm wiatrowych i fotowoltaicznych oraz zarządzaniu nimi. Polska jest jednym z głównych rynków dla Grupy Greenvolt. Spółka realizuje projekty o łącznej mocy 7,7 GW – z czego 3,4 GW powstaje właśnie w Polsce.

REKLAMA

W zeszłym roku Greenvolt rozpoczął w naszym kraju budowę dwóch projektów OZE, w tym jednego hybrydowego (wiatr, PV i magazyn energii), o łącznej mocy 59 MW. Pierwszy projekt powstaje w Wielkopolsce, w Sompolnie. Obejmuje farmę wiatrową o mocy 26 MW i fotowoltaiczną o mocy 10 MW. Uruchomienie instalacji zaplanowano na pierwszą połowę 2024 r.

Drugi projekt, Opalenica, także w Wielkopolsce, obejmuje trzy farmy słoneczne o łącznej mocy 22 MW. Projekt ma osiągnąć pełną gotowość operacyjną w grudniu 2023 r.

Spółka Greenvolt Power weszła na polski rynek, przejmując jednego z krajowych deweloperów OZE i wcześniej działała w naszym kraju pod inną nazwą. Więcej na ten temat w artykule: Deweloper projektów fotowoltaicznych i wiatrowych zmienia nazwę.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA