Rekordowe zakończenie 2023 i początek 2024 roku dla Xene

Rekordowe zakończenie 2023 i początek 2024 roku dla Xene
Fot. Xene

W świecie, gdzie zrównoważony rozwój i ekologiczne innowacje stają się coraz bardziej istotne, jedna firma wyróżnia się na tle innych – Xene P.S.A., dynamicznie rozwijający się dystrybutor w branży OZE. Firma działa w sektorze hurtowej sprzedaży najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych, falowników, magazynów energii, pomp ciepła i ładowarek samochodowych. A to oznacza, że bez względu na oczekiwania produktowe, Xene P.S.A. to partner, na którego można liczyć we wszystkich projektach związanych z odnawialną energią.

Wyniki sprzedaży 4Q 2023 i stycznia 2024 napawają dużym optymizmem

Czwarty kwartał 2023 oraz styczeń 2024 przyniosły bardzo dobre wyniki sprzedażowe naszej firmy. Mogą one sygnalizować początek odbicia rynku w Polsce oraz przyspieszenie rozwoju energii słonecznej (PV) na rynkach Unii Europejskiej. To obiecujący sygnał dla gospodarki i środowiska, sugerujący pozytywne zmiany w sektorze energetycznym. Warto zauważyć, że rozwój odnawialnych źródeł energii, takich jak fotowoltaika, ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju i walki ze zmianami klimatycznymi. Oby ta tendencja utrzymała się i przyczyniła się do dalszego wzrostu sektora PV w Polsce i Europie.

Konsekwentnie budowana konkurencyjna oferta, dobre „czytanie” potrzeb rynku, rozwój kanałów sprzedaży i dalsze usprawnianie rozwiązań logistycznych oraz stawianie na perfekcyjną obsługę klienta to recepta na zadowolenie szybko rosnącej bazy klientów w kraju i na rynkach zagranicznych – mówi Wojciech Kłosowski, CEO Xene.

Światowej klasy producenci to podstawa oferty Xene

Xene P.S.A. współpracuje z najlepszymi producentami na rynku, gwarantując najwyższą jakość i niezawodność oferowanych produktów. Każdy z partnerów Xene to firma, która nie tylko dostarcza rozwiązania, ale także przyczynia się do rozwoju technologii i innowacji w swojej branży.

Nasi partnerzy to firmy, które nieustannie dążą do doskonałości, inwestując w badania i rozwój, aby zapewnić najwyższą jakość i niezawodność swoich produktów, co gwarantuje, że są one nie tylko wydajne, ale także trwałe i niezawodne – mówi Wojciech Kłosowski, CEO Xene P.S.A. – Współpracujące z nami firmy mają pewność, że otrzymują produkty, które są na czele postępu technologicznego.

Dodatkowo, dzięki sprawnej logistyce i atrakcyjnym cenom oferowanym przez Xene, klienci z branży OZE mogą zawsze liczyć na konkurencyjną, szybką i profesjonalną obsługę.

Top produkty 2023 roku od producentów z rankingu Tier1

Moduły fotowoltaiczne od Xene to produkty najwyższej jakości poparte długoletnią gwarancją. Dostępne są w różnych typach i mocach, aby sprostać różnym potrzebom i wymaganiom klientów. To także gwarancja pewności i bezpieczeństwa podczas realizacji każdego rodzaju inwestycji w zieloną energię.

Jednym z wiodących producentów ogniw fotowoltaicznych jest firma TW(Tongwei) Solar, która początkowo specjalizowała się w produkcji polikrzemu, a następnie stała się wiodącym na świecie producentem, obecnie kreującym najnowsze trendy w sektorze wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych.

W asortymencie Tongwei Solar dostępne są moduły o różnych mocach i technologiach, takie jak P-type PERC, Shingled oraz N-type. Ich zakres mocy wynosi od 400 Wp do imponujących 670 Wp. Ogniwa i moduły fotowoltaiczne produkowane w ponad siedmiu fabrykach firmy są również sprzedawane uznawanym firmom PV z segmentu Premium na zasadzie produkcji OEM.

W 2024 roku TW(Tongwei) Solar stawia na rozwój modułów N-type. Ostatnio firma przedstawiła dwa nowe panele w tej technologii: TNC-182 ze zoptymalizowanym rozmiarem i technologią prostokątnych ogniw oraz niezawierający srebra 210-THC. Te produkty również znajdą się w ofercie Xene.

Drugim światowym producentem, którego panele stanowią trzon oferty Xene, jest Jolywood. Wprowadzenie modułów N-type firmy Jolywood do oferty Xene na początku 2023 roku okazało się strzałem w dziesiątkę dla klientów poszukujących produktów premium. Moduły te zapewniają doskonałe wyniki w produkcji energii, jednocześnie pozostając w przystępnej cenie. To strategiczne posunięcie przyczyniło się do zwiększenia dostępności najnowocześniejszych modułów o niezawodności potwierdzonej 25-letnią gwarancją produktową. Jolywood, jako lider technologii N-type, inwestuje w innowacyjne rozwiązania, a ich moduły są wykorzystywane w zielonych projektach energetycznych na całym świecie, w tym w największej na świecie elektrowni słonecznej typu N o mocy 500 MW w Sihong.

Nowości w ofercie od 2024 roku

W ofercie Xene znajdują się także pompy ciepła oraz, wprowadzona w 2024 roku, ich alternatywa – kotły na pellet/drewno od polskiego producenta Stalmark.

Nasze pompy ciepła zapewniają wysoką wydajność, oszczędność energii i komfort użytkowania. Są łatwe w montażu i obsłudze, mają nowoczesny design i są wyposażone w inteligentne systemy sterowania i monitorowania. Jednak rozumiemy, że niektórzy klienci mogą szukać alternatyw dla pomp ciepła. Dlatego wprowadziliśmy do naszej oferty kotły na pellet/drewno od Stalmark. Te kotły są wydajne, ekologiczne i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych – mówi Wojciech Kłosowski.

Tak, jak pompy ciepła, tak i kotły na pellet/drewno spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Dodatkowo, do oferty Xene wprowadziliśmy inne wyjątkowe ekologiczne rozwiązanie – zestaw fotowoltaiczny na balkon. Jest to ukłon w stronę klientów, którzy mieszkają w blokach, ale także chcą obniżyć swoje rachunki i zaangażować się z zieloną transformację – mówi Wojciech.

W zestawie znajdują się wysokiej jakości elastyczne panele fotowoltaiczne. Moduły wykonane są z ogniw monokrystalicznych hermetycznie zamkniętych w elastycznej folii. Zewnętrzna część modułu jest chropowata dzięki czemu promieniowanie słoneczne jest lepiej rozpraszane i więcej promieni trafia na ogniwo fotowoltaiczne. Dodatkowo, panele fotowoltaiczne na balkon są estetyczne dzięki czarnemu wykończeniu i uchwytom montażowym na krótszych brzegach modułu.

Zapraszamy do zakupów.

Kontakt:
marketing@xene.pl

O Xene:
Xene to prężnie rozwijająca się firma zajmująca się dystrybucją komponentów fotowoltaicznych oraz innych produktów OZE w Polsce i na wybranych rynkach UE, takich jak: Niemcy, Austria, Rumunia czy kraje Beneluksu i CEE.

Firma Xene P.S.A. dystrybuuje światowej klasy produkty takie, jak moduły fotowoltaiczne, inwertery, banki energii, systemy konstrukcyjne, pompy ciepła, ładowarki do samochodów elektrycznych czy klimatyzatory, bezpośrednio od topowych producentów, m.in. TW Solar, Jolywood, Solax, Solplanet, Bosh czy Panasonic. Xene oferuje kompleksowe doradztwo na każdym etapie inwestycji. Zespół Xene posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii i realizacji kompleksowych inwestycji w fotowoltaikę i stale poszukuje innowacji, które przyspieszą rozwój zielonej energii. Dzięki temu gwarantuje klientom pewność i bezpieczeństwo podczas realizacji każdego rodzaju inwestycji – od mikroinstalacji i rozwiązań dla biznesu, przez produkty uzupełniające, aż po budowę potężnych elektrowni w postaci farm fotowoltaicznych.

 

Xene – materiał sponsorowany