REKLAMA
 
REKLAMA

Pożyczki na OZE i dotacje na magazyny energii z BOŚ. Ruszył nabór

Pożyczki na OZE i dotacje na magazyny energii z BOŚ. Ruszył nabór
Pixabay - Bartek Kopała

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) uruchomił nabór wniosków o preferencyjne pożyczki na budowę i rozbudowę instalacji odnawialnych źródeł energii dla beneficjentów z województwa lubelskiego. Możliwe jest także uzyskanie dotacji na sfinansowanie magazynów energii.

Oferta BOŚ skierowana jest m.in. do samorządów, szkół, szpitali i spółek komunalnych, które pozyskane środki mogą przeznaczyć na budowę i rozbudowę instalacji odnawialnych źródeł energii. Z pożyczki można zatem sfinansować instalacje, które wytwarzają energię elektryczną i produkują ciepło z wykorzystaniem m.in. promieniowania słonecznego, biomasy, biogazu i geotermii.

Jeżeli zaplanowana inwestycja przewiduje zastosowanie magazynu energii, to na jego zakup także będzie można otrzymać dotację – nawet do 100 proc. kosztów inwestycji. Bank podkreśla, że inwestycja objęta pożyczką nie może polegać wyłącznie na zakupie magazynu energii elektrycznej lub cieplnej.

REKLAMA

Ile można otrzymać na OZE?

Pożyczki OZE udzielane są ze środków programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027. Kwota pożyczki może wynieść nawet 10 mln zł.  Maksymalny okres spłaty to nawet 12 lat.

Jak podkreśla Marcin Liberadzki, p.o. wiceprezesa zarządu Banku Ochrony Środowiska, BOŚ jest jedynym podmiotem oferującym unijne pożyczki OZE w województwie lubelskim dla samorządów czy szpitali. Na pożyczki bank przeznaczy 62,5 mln zł, a w przypadku dużego zainteresowania ze strony klientów kwota ta może zostać zwiększona.

REKLAMA

O preferencyjne pożyczki ze stałym oprocentowaniem (już od 1,4 proc. w skali roku) mogą się ubiegać m.in. następujące jednostki z terenu województwa lubelskiego:

  • samorządy terytorialne (gminy i powiaty),
  • spółki komunalne,
  • szkoły,
  • uczelnie,
  • szpitale,
  • instytucje kultury,
  • spółdzielnie mieszkaniowe.

Za udzielenie pożyczki w maksymalnej kwocie 10 mln zł na maksymalnie 12 lat bank nie pobierze żadnych opłat ani prowizji.

Więcej szczegółowych informacji na temat pożyczki OZE, w tym regulamin naboru, formularz wniosku i biznesplan, można znaleźć na stronie internetowej Banku Ochrony Środowiska w zakładce Pożyczki Unijne – bosbank.pl/pozyczkiunijne.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

No już nędzarze wio po kredyt trzeba zapierdalać na Izraelskie emerytury….

Ojojoj…. nowy ,,Janosik ” nam się objawił !!! Jeden glupol coś palnął , pewnie pijany albo naćpany. A drugi , bezmózgi imbecyl chodzi i powtarza te brednie . Lecz się zboczeńcu !!!

Ojojoj…. nowy ,,Janosik ” nam się objawił !!! Jeden głupol coś palnął , pewnie pijany albo naćpany. A drugi , bezmózgi imbecyl chodzi i powtarza te brednie . Lecz się zboczeńcu !!!

Spalić Unię i Brukselę 06-04-2024 21:33

Już biegnę po kredyt żeby jakiś vonderlejer albo ryży wuj mógł się ekologicznie samolotem wozić.
Zwykły terroryzm a nie ochrona środowiska.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA