SolarEdge przejął kolejny start-up

SolarEdge przejął kolejny start-up
SolarEdge

Izraelski producent falowników fotowoltaicznych niedawno poinformował o przejęciu niemieckiego start-upu z branży fotowoltaicznej, a teraz pochwalił się kolejną akwizycją.

Przed miesiącem SolarEdge poinformował o inwestycji w niemiecki start-up Ampeers Energy, który pracuje nad optymalizacją zastosowania fotowoltaiki w budynkach wielorodzinnych. Rozwiązania Ampeers Energy mają umożliwić właścicielom i najemcom nieruchomości szybszą instalację systemów fotowoltaicznych i łatwiejsze korzystanie z energii produkowanej na miejscu.

Teraz izraelska firma poinformowała o przejęciu założonej zaledwie trzy lata temu firmy Wevo Energy Ltd.

REKLAMA

Rozwiązanie dla ładowarek EV

Wevo to start-up specjalizujący się w optymalizacji i zarządzaniu ładowaniem pojazdów elektrycznych (EV) w miejscach z dużą liczbą ładowarek, takich jak budynki mieszkalne, parkingi w miejscach pracy i publiczne miejsca ładowania.

Oprogramowanie Wevo ma być niezależne od dostawców infrastruktury ładowania i obsługuje wiodące w branży otwarte protokoły, umożliwiające ustalanie cen i rozliczeń dla wielu użytkowników, wielopoziomowe ustalanie priorytetów harmonogramów ładowania czy predykcyjne zarządzanie obciążeniem.

Misją Wevo jest udostępnienie ładowania pojazdów elektrycznych poprzez elektryfikację każdego miejsca parkingowego. Jako spółka zależna SolarEdge będziemy w stanie opracować połączone rozwiązanie, oferujące płynne doświadczenie dla kierowców pojazdów elektrycznych poprzez optymalizację ładowania za pomocą czystej, zasilanej energią słoneczną energii i maksymalizację oszczędności kosztów – komentuje Teddy Flatau, dyrektor generalny Wevo Energy.

Do tej pory Wevo zelektryfikowało wiele tysięcy miejsc parkingowych w Ameryce Północnej, Europie i na Bliskim Wschodzie. Oprogramowanie firmy ma być już zintegrowane z ładowarkami EV SolarEdge, falownikami solarnymi i licznikami, zapewniając całościowy wgląd w czasie rzeczywistym w produkcję energii słonecznej, zużycie sieci i ładowanie pojazdów elektrycznych.

REKLAMA

Optymalne zużycie energii

SolarEdge podaje, że rozwiązania Wevo będą częścią systemu optymalizacji energii SolarEdge ONE dla segmentu komercyjnego i przemysłowego (C&I). SolarEdge ONE zaprojektowano w celu zaoferowania klientom firmy pojedynczego rozwiązania do optymalizacji energii, które koordynuje i integruje wytwarzanie energii słonecznej na miejscu, magazynowanie baterii i ładowanie pojazdów elektrycznych.

Efekty przejęcia Wevo mają być dostępne także dla użytkowników urządzeń SolarEdge w Polsce.

Dzięki oprogramowaniu Wevo w niedalekiej przyszłości klienci SolarEdge w Polsce zyskają możliwość efektywniejszego zarządzania publicznym ładowaniem pojazdów elektrycznych, co przyniesie korzyści zarówno w postaci optymalizacji kosztów, jak i jeszcze lepszego wykorzystania energii odnawialnej. To ważny krok ku bardziej ekonomicznej elektromobilności – komentuje Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Technologies Poland.

 

 

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.