Moduły DAS Solar o prostokątnych ogniwach typu N (62 MW) po raz pierwszy w greckim projekcie PV

Moduły DAS Solar o prostokątnych ogniwach typu N (62 MW) po raz pierwszy w greckim projekcie PV
DAS Solar

Wiodący producent paneli fotowoltaicznych DAS Solar we współpracy ze SmartSun, znaną grecką firmą projektującą i budującą instalacje fotowoltaiczne, dostarczy 62 MW wysoko wydajnych modułów fotowoltaicznych typu N wyposażonych w prostokątne ogniwa nowej generacji dla projektu fotowoltaicznego w Grecji.

Grecja, będąca jednym z najbardziej słonecznych krajów na świecie, w maju 2022 roku uchwaliła Narodowe Prawo Klimatyczne, które nakłada obowiązek redukcji emisji gazów cieplarnianych o 55 proc. do 2030 roku, 80 proc. do 2040 roku, oraz osiągnięcia zerowych emisji do 2050 roku.

Do osiągnięcia tych celów przyczyni się nowa farma fotowoltaiczna SmartSun. Grecka firma powstała w 2010 roku w celu tworzenia najlepszych rozwiązań energetycznych. Obecnie SmartSun ma już bogate doświadczenie w zakresie budowy odnawialnych źródeł energii.

Przewiduje się, że nowa farma fotowoltaiczna SmartSun z modułami od DAS Solar wyprodukuje około 98,8 GWh energii elektrycznej rocznie, co przyczyni się do zrównoważonego rozwoju i transformacji struktury energetycznej Grecji.

Zaprojektowane z optymalnymi wymiarami moduły fotowoltaiczne typu N od DAS Solar oferują korzyści w zakresie efektywności, wydajności energetycznej, procesów produkcyjnych i transportowych, co przekłada się na niższe koszty systemowe oraz niższy LCOE. DAS Solar poświęca się ciągłemu eksplorowaniu i rygorystycznym badaniom nad technologią typu N, stale przewyższając standardy przemysłowe pod względem efektywności ogniw i modułów. Dzięki ciągłym innowacją naukowym i technologicznym, DAS Solar w ciągu 8 miesięcy w 2023 roku trzykrotnie pobił rekordy światowe. Wyposażone w najnowocześniejszą technologię ogniwa DAS Solar TOPCon 4.0 plus wykazują średnią efektywność dla masowej produkcji na poziomie 26,55%.

Jako jeden z największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie, DAS Solar aktywnie realizuje misję transformacji energetycznej na wszystkich poziomach operacyjnych, włączając w to dostawę surowców, procesy produkcyjne, produkcję modułów i transport.

DAS Solar nie tylko otrzymał certyfikat ECS Footprint, ale także został uhonorowany tytułem „Najlepszej Firmy ds. ESG w 2023 roku” według PV Tech oraz tytułem „Przedsiębiorstwo Zarządzające Zielonym Łańcuchem Dostaw”, otrzymując certyfikat w pełni transparentnego łańcucha dostaw wystawiany na podstawie audytu przeprowadzonego przez renomowaną organizację zewnętrzną STS. Świadczy to o wybitnych osiągnięciach firmy w zarządzaniu śladem węglowym.

Chiny są czwartym największym partnerem handlowym Grecji. Przyczynia się do tego działalność firmy DAS Solar, która utworzyła magazyny i systemy logistyczne w Salonikach, co zapewnia wygodne i efektywne usługi nie tylko dla klientów w Grecji, ale także dla klientów z regionu bałkańskiego. W przyszłości DAS Solar będzie oferować globalnym klientom niezawodną gwarancję długoterminowej wartości dzięki globalnie rozproszonej sieci marketingowej i usługowej.

 

DAS Solar – materiał sponsorowany