Z Chin do Szwajcarii: pierwsze moduły Tongwei serii G12R zostały wysłane

Z Chin do Szwajcarii: pierwsze moduły Tongwei serii G12R zostały wysłane
Fot. Tongwei

Pierwsza partia modułów fotowoltaicznych Tongwei typu N z serii G12R właśnie została wysłana do Europy z bazy produkcyjnej w Nantong. W modułach Tongwei z serii G12R wykorzystano technologię TNC dla dużych, prostokątnych ogniw krzemowych (rozmiar 182 x 210 mm). Moduł PV z serii G12R został opracowany w pierwszym kwartale tego roku, a już na początku kwietnia pierwsze egzemplarze modelu G12R zostały wyprodukowane w bazie produkcyjnej w Nantong. Wkrótce potem ruszyły w podróż do Europy. 

Całkowicie czarne moduły fotowoltaiczne Tongwei G12R-48, wysłane z bazy produkcyjnej w Nantong, ostatecznie dotrą do Szwajcarii, gdzie zostaną dostarczone do Omniwatt, dystrybutora firmy Tongwei w tym kraju.

W miarę jak znaczenie ESG staje się coraz bardziej oczywiste, wymagania rynku europejskiego dotyczące modułów fotowoltaicznych rosną. Na podstawie koncepcji zrównoważonego rozwoju firma Tongwei wdraża wysokie standardy w zakresie rozwoju produktów i procesów produkcyjnych oraz stale ulepsza technologię i wartość dodaną. Dzięki zaletom własnego łańcucha wartości i możliwościom modułów, firma Tongwei zyskała większą rozpoznawalność na rynku i zapewniła klientom na całym świecie wyższą jakość, bardziej wydajne moduły i usługi w dziedzinie fotowoltaiki. Moduły z serii G12R – wchodzące właśnie na międzynarodowy rynek PV – są tego najlepszym dowodem.

Tongwei Gene – materiały wysokiej jakości

Stosowane w modułach fotowoltaicznych Tongwei serii G12R krzem i ogniwa odznaczają się wysoką jakością. Zastosowane ogniwa Tongwei opracował i wyprodukował we własnym zakresie. Maksymalna moc modułów wynosi do 630 W. W porównaniu do modułu fotowoltaicznego typu 182-72N, nowy model zapewnia wzrost mocy do nawet 40 W i wzrost sprawności do 0,5 proc. Wysoka moc i wydajność to cechy charakterystyczne modułów nowej serii G12R. Sprzyjają one obniżeniu kosztów BOS o 2,01 proc., a LCOE – o 1,19 proc.

Korzystny rozmiar, większa moc

Jak opracowano moduł fotowoltaiczny serii G12R? Moduł fotowoltaiczny typu 182-72N zoptymalizowano w celu uzyskania modułów serii G12R. Szerokość modułu G12R-66 pozostaje taka sama i wynosi 1134 mm, ale jego długość wzrosła z 2278 mm do 2382 mm. Rozmiar ten umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni w kontenerze, co zmniejsza koszty transportu i bezpośrednio przekłada się na większą marżę dla klienta.

Lean manufacturing – wysoka jakość

Cały cykl produkcji modułów Tongwei obejmuje łącznie 41 procesów, które kontrolowane są w ramach 14 punktów automatycznej inspekcji optycznej (AOI). Umożliwia to zebranie i wizualizację wszystkich informacji o procesie powstawania produktu, dzięki czemu cały proces jest inteligentniejszy, wydajniejszy i bezpieczniejszy. Moduły Tongwei zostały certyfikowane m.in. przez CQC, JPEA i UNI CEI 11170-3. Moduły fotowoltaiczne z serii TNC mają 12-letnią gwarancję na materiały i 30-letnią gwarancję na moc.

Wysyłka modułów z serii G12R jest odzwierciedleniem możliwości firmy Tongwei w technologii modułów z ogniwami typu N. Dowodzi to również zdolności firmy Tongwei do szybkiego reagowania na potrzeby globalnego rynku fotowoltaicznego. Dzięki wysokiej jakości produktom i wydajnym usługom firma Tongwei zapewni lepsze warunki swoim partnerom i przyczyni się do szybszego przejścia z tradycyjnych źródeł energii na odnawialne źródła energii.

 

Tongwei – materiał sponsorowany