Jakość napędza: Tongwei Solar przewodzi transformacji przemysłu fotowoltaicznego

Jakość napędza: Tongwei Solar przewodzi transformacji przemysłu fotowoltaicznego
Fot. Tongwei

Przejście od tradycyjnych do odnawialnych źródeł energii to szerszy kontekst, w którym się znajdujemy. W rezultacie tego, globalny popyt na produkty do wytwarzania energii fotowoltaicznej znacznie wzrósł. Takie produkty powinny charakteryzować się stabilną wydajnością wytwarzania energii, doskonałą wydajnością konwersji i najwyższą jakością. Firma Tongwei produkuje moduły fotowoltaiczne od 2022 r, a już w 2023 r. pod względem dostaw modułów na świecie zajęła miejsce w pierwszej piątce.

Moduły fotowoltaiczne firmy Tongwei odznaczają się wysoką jakością i wytwarzają energię elektryczną ze świetną wydajnością, spełniając tym samym oczekiwania klientów. Za modułami Tongwei kryje się system obejmujący inteligentną produkcję, znormalizowane testy i wysoką jakość.

Tongwei numerem 1 w krzemie i ogniwach

Tongwei produkuje krzem krystaliczny o wysokiej czystości i wysokowydajne ogniwa, które stanowią wydajny rdzeń dla jej modułów. Dzięki nim firma Tongwei demonstruje swój technologiczny rozwój w całym łańcuchu przemysłu fotowoltaicznego, a jednocześnie wysoka jakość staje się cechą charakterystyczną jej modułów.

Od 2006 r. Tongwei rozwija się w dziedzinie fotowoltaicznej. Obecnie firma zbudowała kompletny łańcuch przemysłowy w zakresie technologii fotowoltaicznej z niezależnymi prawami własności intelektualnej. Dzięki temu Tongwei w zakresie produkcji krystalicznego krzemu o wysokiej czystości oraz produkcji ogniw słonecznych od wielu lat pozostaje na pierwszym miejscu na świecie.

Produkty z krzemu krystalicznego o wysokiej czystości wytwarzane przez Tongwei mają czystość 99,99 proc., co spełnia wymagania dla krzemu krystalicznego stosowanego w elektronice. Do końca 2023 r. łączna moc dostarczonych wysokowydajnych ogniw fotowoltaicznych firmy Tongwei przekroczyła na całym świecie 200 GW. To już siódmy rok z rzędu, w którym firma zajmuje pierwsze miejsce pod względem mocy dostarczonych ogniw.

Wysokiej jakości surowce

Wysokiej jakości materiały stanowią gwarancję jakości modułów firmy Tongwei. Firma wybiera tylko najlepsze komponenty do produkcji modułów, aby zapewnić, że jej moduły spełniają wymagania gwarancji w całym okresie użytkowania instalacji fotowoltaicznej. Dostawcy materiałów, niezależnie od tego, czy są to firmy chińskie, czy zagraniczne, znajdują się w pierwszej trójce pod względem zdolności produkcyjnych. Gwarantuje to jakość szerokiej gamy surowców. W przypadku wprowadzenia nowego materiału dostawca powinien dostarczyć produkt, który może przejść weryfikację wydajności podwójnych norm IEC, a następnie prowadzona jest seria prób w celu porównania danych modułów w masowej produkcji. Dopiero po spełnieniu wszystkich akceptowalnych kryteriów dostawcy Tongwei zostają uznani za kwalifikowanych dostawców.

Inteligentna produkcja

Oprócz odpowiednich kontroli jakości materiałów firma Tongwei stale optymalizuje wewnętrzne zarządzanie produkcją. Firma posiada bazę produkcyjną modułów w Yancheng. Pod względem wielkości pojedynczego zakładu jest ona obecnie największa w globalnej branży producentów modułów i ma najwyższy stopień automatyzacji, cyfryzacji i inteligencji w produkcji. Jej linia produkcyjna jest wyposażona w system automatycznej kontroli on-line AOI, który może realizować cały proces zarządzania produkcją i wizualizacją informacji, a także jest oznaką wysokiej automatyzacji i inteligencji procesu produkcyjnego.

Ponadto baza w Yancheng wyposażona jest w zautomatyzowane trójwymiarowe magazyny, inteligentne wózki widłowe AGV i bezzałogowe ciągniki siodłowe, które zapewniają m.in. automatyczne magazynowanie i samodzielną dystrybucję surowców. Co więcej, baza jest skonfigurowana z systemami ERP, CRM i SRM, które można skutecznie zsynchronizować z inteligentnymi systemami produkcyjnymi i magazynowymi. Mogą one zapewnić cyfryzację i automatyzację operacji w następujących aspektach: pozyskiwanie zamówień, wybór dostawców, zaopatrzenie w materiały, dystrybucja materiałów, realizacja produkcji, magazynowanie i wysyłka, transport i dostawa, a także obsługa posprzedażowa.

Testy kontroli: gwarancja wysokiej jakości

Pełna gama modułów fotowoltaicznych firmy Tongwei jest regularnie testowana w państwowych laboratoriach, co jest jednym ze sposobów zapewnienia jakości produktu.

Centrum badania i rozwoju firmy Tongwei jest wyposażone w zaawansowany sprzęt, taki jak przejściowy symulator słoneczny 3A+, komory o wysokiej i niskiej temperaturze wilgotności/ciepła, system testowania modułów zewnętrznych, system testowania trwałości punktów zapalnych, komora testowa UV oraz maszyna do testowania dynamicznych i statycznych obciążeń mechanicznych dla modułów fotowoltaicznych. Dzięki temu sprzętowi możliwa jest realizacja badań zapewniających spełnienie międzynarodowych norm w zakresie testowania modułów fotowoltaicznych, takie jak IEC61215, IEC61730 czy IEC62782. W przypadku modułów fotowoltaicznych firma Tongwei współpracowała również z wieloma międzynarodowymi, uznanymi instytucjami testującymi, takimi jak TUV, CSI, Kapstan, BRE itp. i uzyskała odpowiednie certyfikaty.

 

Tongwei – materiał sponsorowany