Intersolar Europe 2024: Tongwei zaprezentuje moduły fotowoltaiczne TNC-G12/G12R i THC-G12

Intersolar Europe 2024: Tongwei zaprezentuje moduły fotowoltaiczne TNC-G12/G12R i THC-G12
Fot. Tongwei

Na targach Intersolar Europe 2024, które odbędą się w dniach 19-21 czerwca w Monachium, Tongwei zaprezentuje odwiedzającym firmowe stoisko moduły fotowoltaiczne z serii THC-G12 i TNC-G12/G12R. Moduły THC-G12 i TNC-G12 właśnie pobiły rekord świata w sprawności konwersji fotowoltaicznej, co ukazuje potencjał firmy Tongwei w zakresie technologii wysokowydajnych modułów.

Zabezpieczenie łańcucha dostaw surowców

Aby zaspokoić rosnący globalny popyt na moduły fotowoltaiczne i zagwarantować ciągłość dostaw, Tongwei zabezpiecza dostawy głównych surowców wykorzystywanych przy produkcji modułów fotowoltaicznych. Ponadto firma zbudowała kompletny łańcuch przemysłowy w zakresie technologii fotowoltaicznej z niezależnymi prawami własności intelektualnej.

Łańcuch dostaw firmy Tongwei jest przyjazny dla środowiska i niskoemisyjny, co zapewnia klientom wykorzystanie produktów mających niski ślad węglowy. Obecnie firma Tongwei posiada 4 filie zarządzające łańcuchem dostaw produktów dla branży OZE na poziomie krajowym i uzyskała 21 certyfikatów dotyczących śladu węglowego. Poza tym firma utworzyła grupę ds. kontroli łańcucha dostaw, aby wypełnić zobowiązanie firmy do ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa dostaw produktów.

Na targach Intersolar firma Tongwei opublikuje swój raport ESG 2023, który dostarczy więcej informacji nt. łańcucha dostaw. Raport pomoże firmie Tongwei w dostarczaniu klientom jeszcze bezpieczniejszych i wydajniejszych modułów.

Jeśli chodzi o surowce i materiały do produkcji odnawialnych źródeł energii, firma Tongwei buduje zakład produkcji krzemu, którego planowane oddanie do użytku ma nastąpić do końca 2024 roku. W dziedzinie krystalicznego krzemu o wysokiej czystości firma Tongwei już teraz ma ugruntowaną pozycję rynkową. W 2023 r. sprzedaż wysokiej czystości krzemu krystalicznego firmy Tongwei wzrosła o 50,79 proc. r/r, a jego udział w rynku przekroczył 25 proc. Tongwei posiada obecnie największy na świecie udział w rynku i wolumen dostaw. Co więcej, firma poczyniła znaczne postępy w produkcji i technologii zarówno ciągnienia prętów, jak i cięcia krzemu krystalicznego. Obie technologie mają zdolności produkcyjne powyżej 20 GW i mogą zapewnić firmie Tongwei bardziej stabilne i wydajne dostawy surowców do produkcji modułów.

Wysokowydajne ogniwa słoneczne firmy Tongwei zajmowały pierwsze miejsce w globalnej sprzedaży przez siedem kolejnych lat. Ich obecna zdolność produkcyjna wynosi 95 GW, co świadczy o ugruntowanej pozycji. Dzięki podwyższonym standardom kontroli jakości moduły firmy Tongwei będą bardziej konkurencyjne na rynku globalnym. Obecna zdolność produkcyjna modułów wynosi 75 GW/rok. W 2023 r. sprzedaż modułów Tongwei wzrosła o 292 proc. r/r, a firma Tongwei znalazła się w pierwszej piątce pod względem globalnej sprzedaży.

Wiodąca pozycja dzięki modułom o wysokiej wydajności

Solidny i pewny łańcuch dostaw technologii fotowoltaicznych firmy Tongwei przyniosły niezwykłe rezultaty. Aby dostosować się do ery modułów fotowoltaicznych z ogniwami typu N, firma Tongwei postawiła na główne technologie, takie jak TOPCon i HJT. Prowadzi także zaawansowane prace badawczo-rozwojowe dla technologii IBC i perowskitu.

Standardowy rozmiar modułu THC-G12 wynosi 2384 x 1303 mm. W maju 2024 r. został przetestowany i certyfikowany przez TÜV SÜD moduł o maksymalnej mocy 765,18 W i sprawnością konwersji fotowoltaicznej 24,63 proc. Ponadto, zgodnie z testami przeprowadzonymi przez TÜV Rheinland, najwyższa moc wyjściowa wysokowydajnego modułu TNC-G12 opracowanego niezależnie przez firmę Tongwei wyniosła 743,2 W, przy sprawności konwersji fotoelektrycznej wynoszącej 23,93 proc. To już ósmy raz od 2023 r., kiedy moduł firmy Tongwei ustanowił rekord świata pod względem mocy modułów heterozłączowych i jest to trzeci raz w przypadku serii TNC.

Firma Tongwei ma najbardziej zaawansowaną technologię, wysokiej jakości produkty oraz doskonały łańcuch dostaw i produkcji modułów fotowoltaicznych. Na targach Intersolar Europe 2024 firma zademonstruje swój potencjał jako lidera branży poprzez dostarczanie surowców do produktów fotowoltaicznych i zapewnianie najwyższej jakości produktów dla użytkowników na całym świecie.

 

Tongwei – materiał sponsorowany