Tongwei zwiększy dostępność modułów PV w Europie i skalę wysyłek

Tongwei zwiększy dostępność modułów PV w Europie i skalę wysyłek
Fot. Tongwei

Unia Europejska postawiła sobie za cel osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku. Aby zrealizować to założenie, kraje unijne zainwestowały wiele wysiłku w przejście na odnawialne źródła energii. Według PV Infolink w 2023 roku na terenie UE zainstalowano około 66,5 GW mocy PV, a w 2024 r. moc zainstalowana wzrośnie o kolejne 95 GW i będzie nadal rosnąć w szybkim tempie przez kolejne lata.

Począwszy od 2022 roku firma Tongwei zaczęła zdobywać klientów na europejskim rynku fotowoltaicznym. Producent stworzył kompletny łańcuch dostaw komponentów instalacji fotowoltaicznych i dysponuje profesjonalnymi zespołami. Ta znana w branży fotowoltaicznej firma nawiązała silne relacje z potężnymi dystrybutorami sprzętu PV w kluczowych krajach europejskich. Budowa kanałów dystrybucji na rynku europejskim przyniosła Tongwei odpowiednie rezultaty. Moduły fotowoltaiczne Tongwei są sprzedawane w Europie w dużych ilościach.

Ostatnio Li Yan, wiceprezes ds. biznesu fotowoltaicznego w Tongwei Solar, udzieliła wywiadu dla PV Tech.

PV Tech: Na jakich produktach firma Tongwei koncentruje się w tym roku na rynku europejskim? Dlaczego te produkty zostały wybrane dla tego rynku?

Li Yan: Na rynek europejski wprowadziliśmy w tym roku moduły fotowoltaiczne serii TNC-G12/G12R. To nowość w ofercie naszej firmy. Zakres mocy tych modułów wynosi od 455 W do 720 W.

Cechy modułów TNC-G12R są następujące: rozsądny rozmiar, niski BOS i niski LCOE. Produkt został zaprojektowany z wykorzystaniem innowacyjnej technologii niskonapięciowej. Pozwala ona zwiększać liczbę modułów w pojedynczym szeregu modułów. Taka konstrukcja pozwala zmniejszyć liczbę szeregów, co z kolei pozwala zminimalizować ilość kabli czy systemów wsporników, obniżając koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną.

Także duże elektrownie naziemne mają znaczący udział w rynku. Dla takich elektrowni wprowadziliśmy moduł serii TNC-G12. Produkt może być stosowany w scentralizowanych i przemysłowych/komercyjnych instalacjach fotowoltaicznych. Moc pojedynczego modułu została zwiększona o 30 proc. w stosunku do serii TNC-M10 72. Innymi słowy, liczbę modułów w elektrowni fotowoltaicznej można zmniejszyć o 30 proc. przy utrzymaniu takiej samej mocy. Zmniejszy to ilość używanych wsporników, słupów, kabli itp. To obniża koszt inwestycji.

Jak w tym roku zmieniła się sytuacja w zakresie wydajności modułów fotowoltaicznych Tongwei? Jakie są priorytety i cele firmy na rynku międzynarodowym?

Nasza obecna zdolność produkcyjna modułów wynosi 75 GW, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Jeśli chodzi o zdolności produkcyjne w zakresie produktów o wysokiej wydajności, zwiększyliśmy je w zakresie modułów o dużych rozmiarach, takich jak seria TNC-G12/G12R. Dzięki temu na globalnym rynku pojawią się wydajne produkty o większej mocy.

W tym roku naszym głównym celem jest zwiększenie świadomości marki Tongwei na rynku globalnym. Będziemy nadal uczestniczyć w międzynarodowych wystawach i szczytach branżowych, aby zwiększyć wpływ naszej marki na skalę globalną.

W tym roku nasz niemiecki oddział również stanie się w pełni operacyjny, co pomoże nam zbudować sieć sprzedaży na rynku europejskim, aby zwiększyć nasz wpływ i konkurencyjność na arenie międzynarodowej. Będziemy nadal poszukiwać nowych możliwości rozwoju instalacji fotowoltaicznych na kluczowych rynkach i tworzyć kanały sprzedaży ukierunkowane na elektrownie fotowoltaiczne z dystrybucją, aby zdobyć więcej zagranicznych klientów.

Jakie są mocne strony firmy Tongwei na międzynarodowym rynku PV? Co klienci mówią o firmie Tongwei?

Tongwei jest jedyną firmą w branży, która posiada podstawowe ogniwa krzemowe, płytki krzemowe, ogniwa i moduły. Integracja jest naszą strategią rozwoju. Nasza produkcja ma określoną skalę, a jakość naszych produktów jest wysoka. Dzięki temu zyskaliśmy uznanie klientów na bardzo konkurencyjnym rynku.

Na tym etapie stworzyliśmy kompletny łańcuch dostaw z niezależnymi prawami własności intelektualnej, zapewniając jednocześnie podstawowe surowce do naszych własnych modułów fotowoltaicznych. Nasz łańcuch dostaw charakteryzuje się tym, że jest przyjazny dla środowiska, niskoemisyjny i odpowiedzialny społecznie.

Obecnie firma Tongwei posiada cztery przyjazne dla środowiska przedsiębiorstwa zarządzające łańcuchem dostaw na poziomie krajowym i uzyskała 33 certyfikaty dotyczące śladu węglowego. Ponadto powołaliśmy specjalną grupę roboczą ds. łańcucha dostaw, aby zademonstrować nasze zaangażowanie w dostawę produktów, ochronę środowiska i zrównoważony rozwój.

Firma Tongwei gwarantuje wysokie prawdopodobieństwo dostaw produktów w zakontraktowanym terminie, dzięki czemu nasze moduły są wybierane przez użytkowników na całym świecie. Moduł nowej serii TNC-G12 został wysłany do klienta w ciągu czterech dni od wyprodukowania pierwszej partii, co jest dowodem naszej skutecznej reakcji na zapotrzebowanie rynku. Skala produkcji naszych modułów będzie nadal rosła. Stale utrzymujemy spójność w naszych procesach produkcyjnych, aby zapewnić, że nasze moduły są wysokiej jakości i zgodne z lokalnymi przepisami i standardami certyfikacji produktów.

Źródło: PV Tech

Tongwei – materiał sponsorowany