Enson z nowym kontraktem na dostawę konstrukcji dla elektrowni PV

Enson z nowym kontraktem na dostawę konstrukcji dla elektrowni PV
Nomad/enson

Enson, polski producent konstrukcji wsporczych podpisał kontrakt z firmą Nomad Electric, liderem rynku w obszarze budowy i obsługi farm fotowoltaicznych. Umowa dotyczy dostarczenia konstrukcji dla instalacji PV o łącznej mocy 46 MW, które w tym roku zostaną wybudowane w różnych częściach Polski.

Podpisany kontrakt obejmuje dostawę konstrukcji wsporczych dla instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 46 MWp. W ramach tego projektu zostaną zastosowane nowe klemy, będące wynikiem współpracy działów technicznych firmy enson oraz producenta modułów Astronergy. Nowe klemy nie tylko przyspieszają montaż, ale również stabilizują całą konstrukcję. Wprowadzone rozwiązania zapewniają nowy poziom bezpieczeństwa przy najwyższych obciążeniach spowodowanych oddziaływaniem wiatru. Z jednej strony utrzymują moduł na konstrukcji, zapobiegając jego oderwaniu, z drugiej chronią go przed nadmiernymi naprężeniami. To jednak nie wszystkie nowości techniczne. Po raz pierwszy zostaną również użyte nowe nakrętki, które wytrzymują momenty siły sięgające ponad 20 Nm. Dzięki swojej specyficznej budowie nie odkształcają profili konstrukcji.

Współpraca między firmami takimi jak enson i Nomad Electric pokazuje, jak ważne jest połączenie różnych kompetencji i doświadczeń w celu realizacji ambitnych projektów energetycznych.

Nomad Electric jako firma EPC prowadzi realizacje dla czołowych europejskich inwestorów i utrzymywanie wysokiej jakości oraz terminowości jest kluczowe. Z tego względu zdecydowaliśmy się na współpracę z enson, który oferuje dobrej jakości produkt, elastyczne warunki produkcji oraz sprawną logistykę. Co więcej, bardzo się cieszę, że dwie polskie firmy mogą połączyć siły przy tym przedsięwzięciu i wspierają rodzimą gospodarkę – powiedział Paweł Czaus, CEO Nomad Electric.

Nomad Electric kompleksowo realizuje projekty wielkoskalowych elektrowni OZE w formule „pod klucz”, obecnie ma w swoim portfolio EPC projekty o łącznej mocy ponad 550 MW, a w O&M ponad 1,8 GWp.

Podpisanie tego kontraktu z jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów na rynku energetycznym to dowód, że jesteśmy godnym zaufania partnerem – powiedziała Ewa Owczarz-Ciszek, prezes zarządu enson. – Spełniliśmy wszystkie rygorystyczne wymagania dotyczące konstrukcji dla tego projektu. Wierzę, że to początek długiej współpracy.

Enson, dzięki swojemu doświadczeniu i innowacyjnym rozwiązaniom zyskał reputację niezawodnego partnera w branży. Konstrukcje enson są znane z wysokiej jakości, trwałości oraz optymalizacji pod kątem efektywności.

Nomad Electric jest czołowym dostawcą kompleksowych usług z zakresu projektowania i budowy (EPC) oraz serwisowania (O&M) wielkopowierzchniowych elektrowni OZE. Spółka prowadzi działalność w Polsce, ale także m.in. w Portugalii czy Rumunii i zawarła kontrakty na obsługę techniczną (O&M) instalacji PV o łącznej mocy ponad 1,8 GWp, w portfolio jej projektów EPC znajduje się ponad 500 MWp. Nomad Electric stale maksymalizuje rentowność instalacji dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii tj. machine learning, obrazowanie elektroluminescencyjne czy inspekcje termowizyjne z wykorzystaniem dronów. Monitoring elektrowni prowadzi poprzez nowoczesne Centrum Monitoringu oraz autorski system SCADA Nomad NX, który gwarantuje bezpieczeństwo produkcji energii, kompleksowy wgląd oraz możliwość zarządzania dowolną ilością źródeł wytwórczych.

Enson to polski producent konstrukcji dla branży PV. Firma buduje nowy zakład produkcyjny, który wyposażony będzie w nowoczesny park maszynowy. Dzięki temu będzie w stanie dostarczać ponad 1,5 GW konstrukcji rocznie. Jest częścią międzynarodowej grupy TDJ.

 

Enson – materiał sponsorowany