Columbus Energy – nowa jakość w standardzie

Columbus Energy - nowa jakość w standardzie
Fot. Columbus Energy

Monokrystaliczne panele fotowoltaiczne Full Black o mocy 290 Wp od dzisiaj w standardzie. Columbus Energy S.A., lider na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, wprowadza tej jesieni rewolucyjną zmianę technologiczną w swojej ofercie.

Jesień to nie czas na zwalnianie tempa rozwoju w branży OZE. Lider rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce po raz kolejny w tym roku zaskoczył rynek korzystnymi zmianami w swojej ofercie podstawowej. Już od 6 listopada 2017 roku każda nowa umowa na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej przez Columbus Energy S.A. będzie wyposażona w nowe i mocniejsze monokrystaliczne moduły fotowoltaiczne Full Black.

Montowane do tej pory polikrystaliczne panele fotowoltaiczne o mocy 270 Wp Columbus Energy S.A. zastępuje nowymi, mocniejszymi panelami monokrystalicznymi o mocy 290 Wp. Panele te charakteryzują się jednolitą czarną barwą Full Black. Na całość składa się elegancka czarna rama aluminiowa, a także wysoka sprawność modułu wynosząca 17,8 proc., a także 25-letnia gwarancja produkcji energii.

REKLAMA

Ta rozwojowa zmiana technologiczna przekłada się na flagową ofertę Spółki o nazwie Abonamenty na Słońce. Abonament „Słoneczny Start” dotychczas wymagał zamontowania 10 pojedynczych polikrystalicznych paneli PV o mocy 270 Wp każdy. Wykorzystując nowe, mocniejsze panele monokrystaliczne o mocy 290 Wp, wystarczy zamontować 9 pojedynczych modułów, aby uzyskać podobną moc instalacji. Oznacza to, że od dzisiaj abonament „Słoneczny Start” będzie składać się z 9 paneli monokrystalicznych dających całkowitą moc instalacji 2,61 kWp za cenę 139 zł miesięcznej stałej opłaty.

REKLAMA

– Trend światowy, jaki dostrzegamy, to właśnie technologia monokrystaliczna. Nareszcie staje się ona dostępna dla każdego właściciela domu. Cena instalacji w naszej ofercie pozostanie bez zmian, a skok technologiczny powinien przełożyć się na dużo lepszą konkurencyjność. Wiemy o tym, że budujemy standard jakości dostarczania rozwiązań fotowoltaicznych w segmencie mikroinstalacji i uważamy, że przyszedł czas właśnie na ten krok. Chcemy, żeby inwestor, właściciel domu, po zamontowaniu urządzania czuł komfort, że w tym czasie wybrał firmę, która dostarczyła mu produkt najwyższej jakości dostępny w sprzedaży detalicznej – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Panele monokrystaliczne Full Black jest bardzo łatwo rozpoznać, ponieważ posiadają ciemny, niemalże czarny kolor. Jeżeli chodzi o parametry techniczne, osiągają najwyższą sprawność spośród wszystkich modułów i cechuje je największa żywotność. Moduły monokrystaliczne charakteryzuje szeroki zakres zastosowań. Dzięki temu sprawdzają się we wszystkich rodzajach instalacji – od małych przydomowych systemów do dużych instalacji o charakterze typowo komercyjnym, montowanych w systemach naziemnych.

Columbus Energy S.A. zakończył pierwsze półrocze 2017 r. zyskiem netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 2,8 mln zł przy skonsolidowanych przychodach netto ze sprzedaży sięgających 15,4 mln zł. Spółka cały czas zwiększa sprzedaż instalacji fotowoltaicznych zarówno w ramach programu abonamentowego jak i finansowanych za gotówkę, a także uatrakcyjnia swoją ofertę, dzięki czemu umacnia pozycję lidera rynku.

W II kwartale 2017 r. Columbus Energy S.A., spółka notowana na rynku NewConnect i Catalyst, podpisała umowę z Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. na przygotowanie i przeprowadzenie oferty publicznej oraz wprowadzenie jej akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w Warszawie. Spółka zamierza niebawem przenieść notowania swoich akcji na rynek regulowany.

artykuł sponsorowany