Moduły fotowoltaiczne z powłoką grafenową

Moduły fotowoltaiczne z powłoką grafenową
Fot. Znshine Solar

Chiński producent Znshine Solar wprowadził na rynek moduły fotowoltaiczne z „samoczyszczącą” powłoką wykonaną z użyciem grafenu. Efektem mają być wyższe uzyski energii.

Znshine zapewnia, że jego moduły z serii GIZera Graphene mają wytwarzać więcej energii dzięki „samoczyszczącej” powłoce grafenowej, mającej zwiększać moc modułów o 2-3 W, zwiększając jednocześnie transmisję światła o ok. 1 proc.

W modułach zastosowano jednocześnie gęsta sieć tzw. busbarów. Na każde ogniwo fotowoltaiczne ma przypadać 12 przewodów wykonanych z drutu miedzianego o średnicy zaledwie 360 mikronów, pokrytych stopem SnPbAg o grubości 12 mikronów.

REKLAMA

Na swoje moduły producent oferuje 30 lat gwarancji na moc do poziomu 81,05 proc. W pierwszym roku degradacja ma wynieść do 3 proc., a następnie 0,55 proc. rocznie.

REKLAMA

Nowy moduł fotowoltaiczny Znshine Solar ma być już dostępny na rynku europejskim, a – jak zapewnia chińska firma – obecnie jest on najlepiej sprzedającym się modułem w segmencie komercyjnych instalacji fotowoltaicznych w Indiach, czyli na jednym z największych na świecie rynków PV.

Zdolności produkcyjne Znshine Solar mają umożliwiać produkcję w skali roku modułów o łącznej mocy 2 GW. Chińska firma działa ponadto jako deweloper elektrowni fotowoltaicznych i ma na koncie postawienie farm PV o mocy ponad 5 GW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.