Figene Capital przejmuje projekty wiatrowe

Figene Capital przejmuje projekty wiatrowe
Siemens Gamesa

Spółka Figene Capital S.A. podpisała z akcjonariuszami Ventus Investments S.A., spółki działającej w branży energetycznej, umowę nabycia 77,56 proc. akcji. W wyniku sfinalizowania transakcji Grupa Figene stała się większościowym udziałowcem dwóch projektów wiatrowych o mocy 10 MW.

Figene Capital informuje, że transakcja przejęcia projektów rozwijanych dotąd przez Ventus Investments wpisuje się w jej cel strategiczny, którym jest zbudowanie wolumenu przekraczającego 500 MW mocy zainstalowanej.

– Konsekwentnie realizujemy naszą strategię biznesową, dokonując kolejnych akwizycji projektów wiatrowych i efektywnie konsolidując podmioty w segmencie energetyki wiatrowej – mówi Janusz Petrykowski, prezes zarządu Figene Capital S.A.

REKLAMA

– Ventus Investments doskonale wpisał się w przyjęte przez nas kryteria dotyczące profilu działalności podmiotów, które powinny być spełnione, aby były rozpatrywane jako nasze cele inwestycyjne. Nabycie akcji spółki Ventus Investments jest więc kolejnym krokiem przyjętych założeń strategicznych, aby zbudować grupę podmiotów o homogenicznej strukturze ściśle związaną z branżą energetyczną, dzięki któremu moce wytwórcze naszej Grupy wzrosły o kolejne 10 MW, co dzisiaj daje prawie 70 MW mocy zainstalowanej – dodaje.

REKLAMA

Oprócz Figene Capital, drugim akcjonariuszem posiadającym 22,44 proc. akcji spółki Ventus Investments S.A. jest notowana na GPW Impera Capital ASI S.A., spółka, która prowadzi projekty inwestycyjne w obszarze private equity i venture capital oraz koncentruje się na rynku inwestycji Private Equity/Venture Capital, poszukując możliwości inwestycyjnych w branżach IT, ITC, e-commerce oraz innowacyjnych produktów i usług.

Operując w sektorze energii odnawialnej i uwzględniając jego strategiczne znaczenie, jak i trendy rynkowe i zobowiązania międzynarodowe, dyrektywy UE, dowiedliśmy, że jesteśmy w stanie rozwijać wysokiej jakości projekty w ramach energetyki odnawialnej – mówi Maciej Uciechowski, prezes zarządu Ventus Investments S.A.

– Dostrzegamy jednak, że tempo zmian, jakie obserwujemy w ostatnim czasie na rynku energii, stwarza wyzwania, które wymagają większej efektywności. Mając więc na uwadze znaczącą skalę działalności oraz rozwój we wszystkich ogniwach energetycznego łańcucha wartości Figene Capital, liczymy, że w ramach Grupy Figene będziemy nadal efektywnie rozwijać nasze projekty – dodaje prezes Ventus Investments S.A.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.