Zmiana planów ws. największych targów branży wiatrowej

Zmiana planów ws. największych targów branży wiatrowej
WindEnergy Hamburg

Organizator targów WindEnergy Hamburg ogłosił, że tegoroczna edycja tej imprezy, która pierwotnie miała odbyć się w mijającym miesiącu, odbędzie się na początku grudnia wyłącznie w formule online.

Pierwotnie przyjęto, że tegoroczna edycja targów WindEnergy Hamburg 2020 odbędzie się w dniach 22-25 września br. Jeszcze pod koniec marca br. organizator zapewniał, że przygotowania idą zgodnie z planem i że zarezerwowano już 90 proc. ogromnych powierzchni wystawienniczych, które są do dyspozycji w centrum targowym w Hamburgu.

Później jednak datę targów przesunięto, a teraz organizator ogłosił kolejną zmianę planów, decydując, że największe na świecie targi branży energetyki wiatrowej nie odbędą się w tym roku na terenach wystawienniczych w Hamburgu.

REKLAMA

W odpowiedzi na panującą epidemię koronawirusa, jej wpływ na organizację targów i podróże międzynarodowe, Targi Hamburskie planują zorganizować w pełni cyfrowe wydarzenie w dniach 1-4 grudnia br.

– Po szeroko zakrojonych konsultacjach z współorganizatorem targów, Stowarzyszeniem WindEurope, naszymi partnerami VDMA, BWE i GWEC oraz komitetem wystawienniczym, zdecydowaliśmy się zorganizować WindEnergy Hamburg 2020 jako nowe wydarzenie wirtualne. W obliczu rosnących wskaźników infekcji w wielu krajach i międzynarodowych ograniczeń w podróżowaniu, zaplanowanie fizycznych targów z udziałem uczestników z całego świata jest prawie niemożliwe. Nasza decyzja daje naszym wystawcom i odwiedzającym podstawę do planowania i stwarza nam możliwość, by nasze targi stały się sukcesem także w formie wirtualnej – komentuje mówi Bernd Aufderheide, prezes i dyrektor generalny Targów Hamburskich.

Targi Hamburskie zapewniają, że intensywnie pracują nad rozwojem formatów cyfrowych, które pozwolą uczestnikom WindEnergy Hamburg na skuteczną prezentację swojej oferty.

– Jesteśmy w trakcie opracowywania i rozszerzania koncepcji targów. Poprzez nasz program cyfrowy chcemy w tym roku zjednoczyć branżę pomimo okoliczności. Kiedy spotkamy się ponownie na terenach wystawienniczych w 2022 roku, niektóre z tych nowych formatów mogą okazać się pożądanym uzupełnieniem sprawdzonej koncepcji targów – wyjaśnia Bernd Aufderheide.

REKLAMA

Wirtualne targi mają zawierać profile firm i produktów, a także pełne i aktualne informacje ogólne, a także informacje o możliwościach edukacji, wspólnego biznesu i networkingu. Możliwe będzie nawet umawianie spotkań w wirtualnych salach spotkań.

– Staramy się odtworzyć jak najwięcej aspektów WindEnergy Hamburg w przestrzeni cyfrowej, aby w szczególności wystawcy mieli możliwość zaprezentowania się i interakcji z globalną społecznością – podkreśla Bernd Aufderheide.

Jedno z zaplanowanych wydarzeń, Konferencja Premium WindEurope, również odbędzie się wirtualnie.

– Tegoroczna Konferencja WindEurope ma nową formułę. Po raz pierwszy, obok głównego programu konferencji, pojawi się kanał „Wind TV”, który umożliwi dostęp do ekskluzywnych treści na żywo i z odtworzenia. Innymi słowy, konferencja nie będzie ograniczała się do zwykłych połączeń w platformach takich jak Zoom czy Teams – mówi dyrektor generalny WindEurope Giles Dickson.

Wirtualna konferencja ma być poświęcona takim zagadnieniom jak procedury zatwierdzania projektów, zaangażowanie społeczne, elektryfikacja, wodór ze źródeł odnawialnych czy łańcuch dostaw dla energetyki wiatrowej.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.