REKLAMA
 
REKLAMA

Setki milionów kredytu na inwestycję wiatrową Cyfrowego Polsatu

Setki milionów kredytu na inwestycję wiatrową Cyfrowego Polsatu
fot. Abby Anaday/Unsplash

Spółka zależna Cyfrowego Polsatu uzyskała kredyt na budowę dużej farmy wiatrowej na Śląsku. Na spłatę zobowiązania ma cztery lata.

Farma Wiatrowa Przyrów sp. z o.o. to spółka pośrednio zależna Cyfrowego Polsatu SA, firmy kontrolowanej przez Zygmunta Solorza. Jak poinformował Cyfrowy Polsat, 16 października Farma Wiatrowa Przyrów zawarła z bankiem EFG Bank Ltd. umowę, która przewiduje udzielenie kredytu terminowego do kwoty 360 mln zł.

Pozyskane środki będą finansowym zabezpieczeniem realizacji projektu farmy wiatrowej Przyrów. Jej docelowa moc zainstalowana osiągnąć ma 50,4 MW.

REKLAMA

Cyfrowy Polsat SA nie informuje o szczegółach przyznanego kredytu. Wiadomo jedynie, że chodzi o kredyt o oprocentowaniu zmiennym, którego warunki nie odbiegają od standardów rynkowych. Ostateczny termin jego spłaty został ustalony na 16 października 2028 r.

Wiatrowe inwestycje Cyfrowego Polsatu

W czerwcu br. Cyfrowy Polsat, który przejął od Grupy ZE PAK spółkę PAK-Polska Czysta Energia (PAK-PCE), poinformował o zawarciu z nią umowy pożyczki na finansowanie budowy farmy wiatrowej w Człuchowie.

REKLAMA

PAK-PCE jest właścicielem inwestycji w Człuchowie na mocy zawartej w zeszłym roku transakcji ze spółką Great Wind – przewidującej zakup 100 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym. Farma wiatrowa Człuchów w województwie pomorskim ma się składać z 33 turbin wiatrowych. Wartość finansowania udzielonego inwestycji przez Cyfrowy Polsat ma wynieść nie więcej niż 175 mln zł.

Swoje zainteresowanie obszarem czystej energii Cyfrowy Polsat ogłosił pod koniec 2021 r. Zarząd spółki przyjął wówczas nową strategię, która zakładała zbudowanie portfela aktywów wytwórczych OZE o mocy 1 GW.

Uważamy, że transformacja energetyczna Polski w kierunku czystej, zero- i niskoemisyjnej energii stanowi doskonały moment na wejście na ten perspektywiczny rynek nowych graczy i stwarza nowe możliwości rozwoju dla Grupy Polsat Plus – napisano wówczas w strategii grupy.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA